Blogiarhiiv

esmaspäev, 7. märts 2022

Pae pargist Kadriorgu (ELB). Sept 2021.

 

Reede, 10. september 2021

Pae pargist Kadriorgu

 


Veidi siis rohelisest Tallinnast või rohelusest Tallinnas.


Lasnamäel liikudes tekib küsimus, millal siin või seal puud istutatud on. Tõenäoliselt kasvavad nad siin üpris kaua, eriti väga paesel kohal.Rohelust võib erinevates kohtades kohata. 


Küll aga näeb sedagi, et kaubanduskeskusi on liiga palju. Ehk pidanuks juba ammu kehtestama sama reegli, mis kunagi apteekide puhul oli - vahemaa ei tohi olla alla kilomeetri? Loomulikult on mugav minna poodi otse ukse all, kuid siin piisaks selgelt ühest poest - topeltkäive ja haha, topeltpalgad?


Kohati on aga puud üpris suured ja tekib suhteliselt rohelise asumi tunne.


Valdo Randpere kuusk?
Kiosk on läinud kõige kaduva teed.


Tavapärane mõttetu ootekoda, kasuks vaid see, et puud varjavad päikest. Ja siin siis suitsuvabad alad tähistatud.


Uusi maju palju, kuigi osa kindlasti ka renoveeritud. Pole siinse kandiga nii tuttav, et iga hoone puhul teada. Sildadel aga üksjagu lilli, see on kena.Päris paljudes kohtades torkas aga silma, et ka uusi puid on palju istutatud. Erinevaid liike muidugi.


Ilm oli mõnus ja nii otsustasin veidi pikemalt jalutada. Kui saab küll, siis mingi transpordi leiab ju ikka.

Paremal pool näha "männimassiiv".


Siit läheb maa-alune käik Krookusmäele? Igatahes uksed seinas on.Milles seisneb see perede ja laste eest?


Mõnel pool on aga vaid kivid ja lage väli.

Siiski leiab ka uute majade vahel rohelust.

Laste mänguväljakuid siiski aga väga paljude majade juures. Ongi hea, kui ei pea kaugele minema.Kui puudega ehk omad probleemid, siis rohked põõsad on igati kena vaade.
Taidid ei ole veel ära lennanud.


Pae pargis on palju haljastust, eelkõige põõsaid. Vaeva on tublisti nähtud.Siiski on ka unarusse jäetud kohti. Lausa ohtlikke.
Ühes aga võib pea alati kindel olla - puitasju meil üle immutada ei armastata. Nagu kesikud ütlevad: teeme uue, kõik on ju hinna sees....
Igal juhul on aga see koht, mis sõna otseses mõttes tõstab elukeskkonna kvaliteeti! Rahvast liikus isegi nädala sees üpris palju.

Mõned pildid ka veetaimestikust. Sügavuse tõttu siin seda eriti palju muidugi pole. Ometi sobib pesitsuseks nii veelindudele kui ka linavästrikele jt.

Mingi pütt arvatavasti. Kas jõuab ikka piisavalt kasvada, et ära lennata?

Ohoh, isegi tualett olemas?
Rohelises linnas aga autosid nii palju kindlasti poleks?Ma ei tea, kas Lasnamäe linnaosavalitsus ka valimispropaganda ajal veepudelite autoga ringi sõidab, kuid üht siin pargis ei ole - vett! Joogivett! Muidugi ei õnnestugi ega peagi seda tagama suvalises kohas, kuid kuskil pargi servades oleks see võimalik. Näiteks sissepääsu juures, mis asub linnaosavalitsuse maja juures? EL-i määruski ju, aga milles siis küsimus?Autojuhid lasevad jalakäijad kenasti üle. Vähemalt rallimehi ei juhtunud nägema

Kuhu on trammipeatus kadunud? Või on Keskerakonna lubadused just sellised, et lubame nt Lasnamäe trammi, aga ei ütle, millisel sajandil?Isegi bussidele eraldame vaid jupikese rada?


Ups, ma arvasin, et bussiootekoda.... 

Hm, lapsevankriga saab autoteed pidi ja tervisesportlased harjutavad trepijooksu? Ahjaa, ümber tiigi oli ka korralik jooksurada, ses mõttes, et multshiga kaetud.


Siingi võiks puid-põõsaid rohkem olla ja mõni pink?Puukoristaja eest- ja tagantvaade.Too kodanik jäi seljatagant pildile, ei hakanud luba küsimagi.


Selle jubediku alla jäin siis trammi ootama. Hea, et olen tallinlane, muidu kesikute täitmata lubaduse pärast pidanuks pileti ostma!

 Siia nüüd kopeeritud ka Eestimaa Blogi 3. osa (vaatamisi 132 889) postitused, aastast 2020 ja paar postitust Eestimaa Looduse Blogist (vaatamisi 112 021). Blogi külastuste arv tänase päeva seisuga ehk 05.03.2022. Aga kui juba siis juba, kopeerin siia nüüd ka kõik 2021. aasta postitused, et järgmisest kuust nendega teid rohkem ei tüütaks.

Siinse osa külastuste arv, justkui kingitusena juubeliks, on jõudnud järgmise ümmarguse numbrini - 400 083!

Saan teid järjekordselt vaid tänada ja loodan ka, et vahel olen olnud kirjutistega abiks, olgu siis info jagamise poolest, tutvustades meie vaatamisväärsusi ja vahvaid üritusi vms!


Alates oktoobrist 2021 on iga kuu viimane postitus selle kuu pealkirjad linkidena. Klikates lingile, jõuate otse teemani.
Blogis on paremal  pool SILDID. Kui leiate teile huvipakkuva kohanime, teema, valdkonna vm, siis sellele klikates avaneb nendega seotu. Leidmaks kõiki seotuid postitusi, tuleb kerida postitus lõpuni ja klikata VANEMAD POSTITUSED. Kõikide viimaste kuude jooksul, kus olen kopeerinud postitusi 2. ja 3. osast, on kuu viimane postitus just see  - pealkirjad linkidena.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar