Blogiarhiiv

esmaspäev, 7. märts 2022

Järlepast Nelijärve Puhkekeskuseni - apr 2016.

 

Laupäev, 30. oktoober 2021

Apr 2016 - Järlepa järv ja Nelijärve Puhkkeskus.

pühapäev, 10. aprill 2016

Teel Järlepa järvele.

Järlepa alleed on alati olemas.....

Kuldnokk all paremas nurgas....


Järve äärde saab siit, tiigi äärest.


Liblikaid oli üksjagu näha. Päevapaabusilm.
Pargist kostis rähni trummeldamist.
Verev karikseen.
Üks väheseid väljajookse järvest. Siit sai ummuksilejäämise aastatel ikka haugi.
Siin aga siis endine väljajooks, see, mida kunagi süvendati ja vett tallinlastele taheti anda...
Tublid mehed, kes pingid siia teinud!
Vaade Järvemäele Kitsaskaelast.Mõne jõhvika sai ka põske pista.

************************************************************************pühapäev, 17. aprill 2016

Nelijärve Puhkekeskus.


Eesti tuleviku heaks?
Kindlasti. See peabki olema riigi prioriteet ja tegelikult inimestel ka.
Haapsalu raudteega on praegu nagu on. Ma usun, et positiivne otsus tuleb (no ei saa ju nii kaua olla nii loll), aga muud kohad vajavad ka tööd. Mitte kaagutamist ja/või mõttetut raha kulutamist, vaid tegusid!


Seekord teemas palju loodust, seepärast ka siia postitasin. Mis siis silma torkas?
Veerenni. Selle asemel, et Kitseküla peatus siia üle tuua, pandi hoopis ülesõit kinni. Totruse tipp!


Uus bussijaam Ülemistel? Ehk ongi parem, et siia seda ei tehtud. Nüüd oleks põhjust Balti jaama teha.....
Lagedi. Siiani pole käivitatud rongidega seonduvat bussiliiklust. Ülemiste ja Lagedi vahel ju hiigelpalju ettevõtteid.


Aegviidu, matkapealinn.
Ja kuigi Aegviidu vallavanem asjaga kursis, pole aastatega midagi muutunud. Endiselt tuleb infoga tutvumiseks kapata ehk siis matkata pool asulat läbi. Ometi, siinsamas parkla juures peaks see koht olema.
Vahel imestan, kui kuskil pläralas keegi küsib, et kust need reisijad Haapsalu rongile peaks tulema. Või et mis jaoks neid parklaid on vaja teha. Siis vaadake ja mõistke. "Pargi ja Sõida" sisteem on nii vajalik, et kohati jäävad parklad juba kitsaks. Ja mitte ainult tööpäeviti.Sammaldunud kände ja palju muud ilusat on Kõrvemaal. Pole see tervis enam nii hea, aga tahaks ju paljudes kohtades veel käia ja rohkem näha. Seekord piirdusin lühikese osaga presidendirajast.


Nikerjärv.
Huvitav, kas Ratsatalul ka majutus olemas?
Vahejärv jt olid veel osaliselt jääs.
Näsiniin.


Leia pildilt lind! Täiesti müstiline ikkagi kui väga laanepüü sulandub loodusega.


Urbukse järv ja Ahvenajärv.
Õhtul rääkisin veidi pikemalt Nelijärve Puhkekeskuse omanikuga. ja tegelikult rääkis ta palju samadest asjadest, millest minagi ringi liikudes mõtlesin. Kant on imeilus, tõeline pärl! Aga vähe on tehtud. Kui neist mägedest üles ronida, siis seal peaks olema ka istepingid. Isegi oleksin istunud. Viidamajandus on vilets, rajatähistused samuti. Nelijärve on nime saanud sellest, et kunagi oli ühelt mäelt näha korraga neli järve. Nüüd neid näha saab enamasti vaid siis kui puud lehtedest lagedad. Ma ei tea, kas just sama lagedaks peaks tegema, aga vaatekoridore oleks küll mitmes kohas vaja. Ahvenajärve juurde laskumiseks aga treppi. Aga nagu kuulsin, siis kooskõlastamine on keerulisest keerulisem, isegi kui näiteks Puhkekeskuse omanik ise oleks nõus üht-teist tegema. RMK ei tee ise ja bürokraadid ei lase ka teistel tehaNelijärve Puhkekeskus on päris suur kompleks. Kes tahab looduslähedasemat ja privaatsemat, siis see ehk ei sobi. Kuid pidutsedes puhkamiseks sobib küll. Saab ka korraldada sünnipäevi, nagu selgi korral villas oli. Palju tehakse ka seminare ja koolitusi. Samas, nagu näha, on ka eraldi palkmajad, laste mänguväljak ja muidugi ujumisvõimalus. Pubi töötab samuti, seega pole vaja ka sööki kaasa vedada.


Mõningaseks üllatuseks oli kogu hostel hõivatud. Et aga väsimus tõesti suur, siis ikkagi otsustasin ööbima jääda.Tahtnuks kohe, et endal oleks sünnipäev! Mis viga nii pidada, söögid valmis, koju saab rongiga, mitte ei pea ootama, kuni kaineks saad. ma ei mõtle, et purjus peaga just rongiga peaks sõitma, aga noh, nii üldiselt.Nii valisingi selle toa. Luigepesa nimelise.
Uni oli hea.

Siin saalis siis hommikusöök.Teenindus hea ja kiire. Pildiltki näha, et kiire.....Sea välisfilee puravikukastmes ja taignas küpsetatud banaan astelpajumoosiga + mahlajäätis. Nuriseda pole millegi üle.
Selgus, et suurem osa külalistest välismaalt. Seminaril ja samas ka mingi firma spordiüritus, poolmaraton.
Kus on koht auto parkimiseks?
Nelijärve rongipeatuses parkla muidugi on. Küll aga peab perrooni tõenäoliselt pikemaks ehitama. Sest massiliselt lätlaste kohalolek paneb ju mõtlema, et Riia-Tallinn kiirrongidega tuldaks ehk rohkemgi siia. Pole vahet, kas siis istutakse Tapal ümber või saab teatud suurürituste puhul lahendada asja hoopis kiirrongile nõudepeatuse tegemisega. Igal juhul on seegi vastuseks arvajatele, kelle jaoks on Riia kiirrongil normaalne sõita ilma peatusteta. Ei, ei ole see normaalne. Kohalik elu, nii Tallinna kui Riia lähedal või hoopis ääremaal vajavad samuti häid võimalusi ja ühendusi.
Muide, praegu pole siin head ühendust meil endilgi. Praegu on paaritul suunal päevane rongide vahe Nelijärvel, Jänedal ja Lehtses 6 tundi!!! Ebanormaalne! Nelijärve puhul tegemist tõsiselt hea potentsiaaliga. Isegi oleks parema meelega tulnud siit rongile, aga kes siis vara tõusta tahab! Liiga hilja peale ei taha samuti jätta. Ja on ju isegi rong olemas, vähemalt nädalavahetusel nr 01.
Ja kus on peatuses kaev? WC? Katusealune pinkide-laudadega?


Kenasti olid aga olemas remondiaegsed sõiduplaanid. Tõsi küll, vales kohas. Siingi peaks sõiduplaanid ja muu info olema parkla servas ülekäigu lähedal, mitte perroonil. Sealsama, kus oleks ka need katusealused jm.
Selge, et pinke on igal pool vaja. Aegviidu-Jäneda kergliiklustee ääres on neid palju ja see on ülitore.


Sõtkas. Neid oli näha pea igal järvel.Purgatsi järv on siis see, mis Puhkekeskuse ees.Toredad Läti mehed. Otsustasid ka suplema minna! Tervitused Lätimaale!Ikka ja jälle! Jäetakse säilikpuud raiesmikule, aga miks nii tee äärde? Kui need tormiga ümber kukuvad, siis ulatuvad ju teeni!? Peab ikka keegi enne puusse panema, kui mõtlema hakatakse?


Vahejärv teiselt poolt nähtuna.


Kas presidendirada on ette nähtud ka tsiklitega sõitmiseks?

Tee peal aga torkas silma uudis - esimest korda Eestis nägin sellist asja. See, mida oleks vaja igal pool. Kuigi samas pole see kõige parem variant, veel parem, kui kanalisatsioonikaev jääb kõnnitee teise serva või veelgi kaugemale. Aga tore teada, et siiski osatakse juba natuke mõelda.


Üheski bussipeatuses polnud sõiduplaani.


Aegviidus juhtus ebameeldiv lugu. Rong seisis, ees kiri Tallinn, Nii sinna kõik ka istusid, mina loomulikult ka. Mõned minutid enne väljumist saabus teisele poole Tallinnast rong. Ausalt, ma oleks istunud edasi. Ainult et sõitu Tallinna alustas esimesena hoopis too teine rong! No pagan, mille järgi ma seda teadma peaksin? Muidugi on hea oodata sõidu algust soojas rongis, eriti kui ilm viletsavõitu. Seda enam, et ootekodasid ju pole! Aga siiski, kas ei peaks teise rongi uksed ikkagi kinni olema? Ma ei imestaks, kui mõni inimene jäigi sinna rongi istuma.


Eesti riigi tase on endine. Mida need torud siin peaks tegema?


Igatahes lootust ei tohi kaotada. Et Aegviidu-Nelijärve saaks tagasi oma puhkajate massid. Selleks on vaja aga vaeva näha!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar