Blogiarhiiv

Pühapäev, 9. september 2012

Üks lugu ühest peatusest.

Et suurema osa teest saab sõita rongiga, siis otsustasin ära käia Sürgaveres, kus üksiti laat toimumas ning kus toimus hiljuti oluline muudatus rongipeatuse asukohas. Ühendades mitu kasulikku asja, sealhulgas ka võimaluse muutust väliselt ja sisemiselt ise kaeda, oli oluline, et sai kohtutud külavanematega, kellega siiani vaid telefoni teel enamasti suheldud viimaste aastate jooksul. Ja tean, et nad tänulikud, et aitasin kaasa peatuse ümberviimisel. Ise tean, et ülimalt oluline oli nendepoolne tegevus. Tänu väärt on muidugi Edelaraudtee ja ehk veel keegi, keda ma ei tea. Oma silm on aga kuningas... Või nagu tavaliselt teadustas TASS: Viibisin külavanema kutsel mitteametlikul visiidil, kus kõne all olid reisijate sõiduvõimalused, rongiga Võhma pubi külastamine, külaelu tulevik. Kohtumine möödus sõbralikus õhkkonnas....jne
Sõit ükskõik millisesse peatusesse (kui see just kohe järgmine ei ole) tähendab, et näed ka teisi peatusi. Iga hetk on eriline ja ei kordu enam. Kohilas näeb valmivat ja ajutist hoonet ning platvormi, mille vajadusest ma aru ei saa.


Selle raha eest saanuks restaureerida vana veetorni siin ja mujalgi, rääkimata paarist peatusest, mis kaotatud...
Ja kuigi natuke teadsin, siis oli ikkagi tunne, et midagi erilist ma kogen...
Läbi vihmamärja akna on näha, et maamehed võivad teha tuhat korda rohkemat kui keegi kuskil oma arengukavadega... Kuidas nii? On vaja lihtsalt oskust mõelda teistele inimestele! Mis ametnikukohustustega alati just kaasas ei käi, ei usu, et see töölepingus kirjas...
Kui enamasti ümberistumisvõimalustest räägitakse ja samas ei suudeta uude peatusesse isegi bussipeatust teha ega ühendada rongiliiklust bussidega, siis keegi lihtsalt võtab kätte ja saadab rongi vastu....rongi!!!! Ja ei olnud mul vaja liibata ega midagi! Kuigi vihma sadas sisse natuke rohkem kui meie teistel rongidel, siis see ei morjendanud mitte kõige vähematki! Ja vedas ka mõnelgi teisel, kes ühelt rongilt tulid...Ega teagi, kas silm märg või fotoaparaat, aga uduseks võttis pildi küll...


Kusjuures tundub mulle, et tõepoolest on peatuse kasutajate arv kordades kasvanud! Ehk peaks simmanile kutsuma ka Eesti Raudtee, MKM-i ja teiste asjaliste esindajad? Kui see ainult jälle lõbusõidu alla ei lähe koolituse asemel ja pärast jamad kaelas!? Muidugi oleks kordades odavam kodumail tarkust koguda!

Nauding!!!


Et tegemist kiirrongiga ja kiirused sealkandis tõusnud, siis mööda tuhisesid kiviaiad, sildid, kurvides sõidab nii vaid Schumacher (piltide järgi otsustades).......Esimene peatus, külapood!
Ja nagu näha, saab küll peatusi ühildada, bussipeatuses peatub ka rong...Peatus selle pärast, et on reisijaid...Akna taga oli aga sügis...

Muide, taga seinal näha kinoaknakesed. Millal maainimesed eri paigus viimati kino näinud? Ehk siis vaid kinobussiga üksikutes kohtades...

Vahepeal ilm taas muutunud ja õues küll tühjavõitu. Osalt seetõttu, et osa rahvast lahkunud, aga rohkem ikka järgmise tõmbenumbri pärast...Kuid enne jõudsin väikese eine teha.

Mitte, et see mu taldrik oleks...


Suuremad ja väiksemad ja nagu kohati alles hiljem aru sai, siis ka õrnem pool...

Vastaste psühholoogiline mõjutamine enne aeglussõitu? Mõjus, mehed jäid dzhentelmeniks ja lasid õrnema poole endast ette! Kahju, et sõit seega ebaõnnestus, seekord...
Ka pirukaid võinuks võtta, olnud teised maitsvad! Aga ega kõike ka jõua. Imelik, aga, et maakad palju liha pirukasse panevad, peaks ehk "Euroleib" nim. firmasse koolitusele saatma?

Auhinnaks võivad olla ka puud, maainimesele ju vajalikud. Peaasi, et jälle mõne keski valimistrikk pole...


Aga näed, jälle maakad ette Jõudnud. Ühes kohas mitu infostendi!

Mitte, et nüüd keegi autasu järgi minnes nii kiire oleks, hoopis Nikon otsustas sõrad vastu ajada ja välgu probleemid jätavad mõnest pildist "kunstilise" mulje, mõnedki jäid aga üldse tegemata...

Kes imetleb autasu, kes aga ei saanudki kohe pihta, et päeva nael, et notsu temale auhinnaks! Raul ja Eero ootavadki õnnelikku võitjat.

Toimus ka oksjon küpsetistele, sohvakesele jm. Tulu külale!Staarishow, millest mulle meeldis kõik peale ühe.

Üllar Jõrbergi võib nautida või mitte, teisedki ägedad, kuid mansoni-suguseid kahjuks ei seedi. Ei ole mõistusepärane kasvõi kaisukaru katkikiskumine laste ees. Kuid ega kõik sellest aru saagi...
Superstaar on selgunud! 


Selline sobiks ka rongipeatuse platsi kõrvale koos infostendidega. Mis peaks näha olema ka rongilt, sest ka rongisõitja võib kuulutust nähes tahta laadale tulle jne.

Palju vana ehk ajalugu koos uuega...
Tänavakunst ei pea olema mõistetamatu ega pahatahtlik. Leidub hoopiski midagi ilusat ka.

See pole Marss. Selliselt tehtud kraavid on praak ja tuleb lähiajal ringi teha.

Peatus asub tõusul.Mis on selle teema mõte?
1. Kui külavanemad midagi ette võtavad, siis saab ka asja. Eriti kui nende selja taga on teised külaelanikud. Ja kui tulemuseks on peatuse asukoht seal kus ta olema peab, siis on minu abi läinud täiega asja ette.
2. See on tasuta õppematerjal Eesti Raudteele, omavalitsustele jt.
3. Kui oled aru saanud, et üks peatus hõlmab tuhandet pisiasja ja see ongi oluline külale ja riigile, siis on teema asja ette läinud.
Aga mis oleks rong ilma peatusteta?
6 kommentaari:

 1. Vägev rong ja sellisega saab Sürgaveres söita?? Vahva kui külaelu edeneb ja rahvas sellest osa vötab-miks mitte ise kohale minna kaema oma silmaga. Kas tantsu ka vihtusite??

  VastaKustuta
 2. Tänud, Pirtsu!

  Rong tellitud laadapäevaks jah. Aga mis sa siin vihud, kui jalg haigevõitu, hea kui saab üle põranda heljuda ja heljuda.... Seda ei lase jälle vanus. Aga igati tore päev oli ikka!

  VastaKustuta
 3. Väga mõnus lugemisvara on :) Nagu vanasti oli Vikerraadios pühapäevahommikune populaarne põllumeeste saade.

  VastaKustuta
 4. Tänud, Veiko!

  Väga meeldiv võrdlus! Ja tore, et meeldis!

  VastaKustuta
 5. Väga hea ülevaade! Viide põllumeeste saatele tuletas omakorda meelde kunagise raadiokorüfee kelleks oli Feliks Leet, andes maaelu kajastavaid asjalikke helipilte kohapealt!

  VastaKustuta
 6. Täna, Tõnu!

  Feliks Leeti ka kohanud.

  VastaKustuta