Blogiarhiiv

esmaspäev, 7. märts 2022

Narva-Jõesuu. Aug 2021.

 

Reede, 27. august 2021

Narva-Jõesuu.

 Spaasse ma ei läinud, ei kuulu eliidi hulka ja tervise tõttu ka vaktsineerida väga ei julge. Kuigi mis sellestki kasu, nagunii suurt ei aita! Ja eks mulle meeldib ka jalutada nii pikka maad, kui parajasti mingil ajal ka käin. Iga lühendatud käimismaa tähendab rohkema nägemist ju. Buss, millega tulin, peatus paljudes peatustes.Otse suund mere äärde!


Ida-Virumaa spaadesse ma polegi tegelikult kordagi jõudnud. Kant on selgelt nauditav ja pikk rannaveer juba ise omaette väärtus.


Sillamäe paistab kätte ära.Metsaveerel on ka selliseid pinke. Grillimiseks.


Metsa all ka selline rada. immutatud seda pole, seega kaua see enam ei kesta. Kui aga juhtuda siin rattaga sõitma, siis....... võivad ilmneda ka märkamatud astmed. Vägagi ohtlikud sellisena.


Majutuskohad, kust niimoodi randa pääseb, on muidugi kõva plussiga.
Mnjah, siin vaja juba uuele hankele mõelda. Kui oleks korra-paar ka üle immutatud, võiks kesta kõvasti kauem?Igati mõnus on siin jalutada. Ka ilusaid ja renoveeritud maju palju.
Suurel teel aga kõva remont ja valmib ka kõnnitee, mis muudab igasuguse liiklemise ohutumaks.


Mõistetamatu aga on see duubeldamine ehk valgustuse pealt raiskamine. Kas pole kuuldud midagi rohepöördest, elektrihindade kasvamisest ja suurtest kõikumistest? Täielikult piisaks kõnnitee valgustuses, hea lahenduse puhul valgustaks see ka sõidutee ja teisel pool väravaesised. Kuigi majadel-väravatel võiks majaomanikul ikka oma lambikesed olla!
Siin TULEKS KIIRESTI PIDURIT PANNA SELLISELE RAISKAMISELE!


Erinevad, aga pea kõik majad siin ilusad.

Töömeestel hetkeks paus ja läheb taas lahti!


Arhailisem.Ja mõni mitte väga arhailine....


Väga mõnus on ka selline park!Bussi ootekodasid peaks siin muidugi kardinaalselt paremaks muutma, avama need saabuva bussi suunal ja tagama võimalikult head pingid.


Kunst, see päris kunst pole muidugi paha!Narva-Jõesuu rahvusvaheliste liinide bussijaam? Vähemalt kaugliinide poolselt kuskil mainitud, aga ei näe erilist sõiduplaani ega leia suurt midagi ka uuest peatus.ee portaalist.Kuuldavasti saab siin, Kaluri talu nimelises kohas, häid burgereid? Ma tegin vaid kohvipausi.


Bussiliiklus siin üpriski tihe, aga mitte igal kellaajal.

3 kommentaari:

"Blogger" võiks ennast natukese kurssi viia enne kui hakata kritiseerima - see ei ole kõnni, vaid jalgrattatee, mida praegu ehitatakse, sellepärast hea valgustus vajalik.

Vasta
Vastused
  1. Tänud!
    Võiksite uuesti lugeda, ma kirjutasin kahekordsest valgustusest. Pildilt näha, et valgustuspostid tulevad ka sõidutee äärde. Milleks? Seda, et kõnni- ehk rattatee valgustus mõttekas, ma just kirjutasingi. Ja just rõhutasin, et HEA valgfustus on hea.
    Kui aga täpsem olla, siis see on ehk kõnni- ja rattatee?

  2. Karta oligi, et mõttetut laristamist ei mõisteta kuidagi...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar