Blogiarhiiv

kolmapäev, 2. veebruar 2022

Mai 2020 Nõmme turult maju vaadates Hiiule.

 

Pühapäev, 24. mai 2020

Nõmme turult maju vaadates Hiiule.


Nõmmele saab ju rongiga. Miks siis mitte minna.


Ja majad mulle meeldivad. Eriti kui korda tehtud ja ilusad.Kordategemise olulisust ja muidugi ka puhtusehoidmist on tore näha.Seegi maja torkab alati silma. Ja vahel märkan midagi, mis rikub, vähemalt minu jaoks, igasuguse naudingu. Vaadake ise ülemisi ja alumisi aknaid!? Ka uks on täiesti sobimatu. Ometi, kirutakse igasuguseid nõudeid, kuid kohati peaks ikkagi neid täitma ja seda ka kontrollima? Vaatan seda pilti ikka ja uuesti ja kurb on.


Nõmme kujunes aedlinnaks ja isegi siinpool on mõni maja veel alles. Saaks kasvõi ühe suve veeta ma ütleks selles ajahamba poolt puretud majas....


Omamoodi huvitav on ka selliseid maju vaadata. Kuid vaid mingis mõttes...


Nõmme turul aga palju tühjust!? Pühapäev? Koroona tulemus?


See-eest on siin aga väga hea Nopri valik.


Ja ka väga maitsvat lambapiimajogurtit müügil. Jäätis jäi küll seekord proovimata.
 Aga mis siis ikka, sõõrikukohvikusse! Uskumatu, kui mõnusaid koduseid asju siin pakutakse! Ja klientide mass on siin vist igal kellaajal...
Ja kuna rong läks ning niipea järgmist ei tule, siis peab plaane pidama. Elroni rongigraafik on praegu ikka häbematult lahja! Tunnine vahe on sobiv ehk kuskil stepiavarustes, mitte arenenud riigis.

 Metsaseentega pannkook oli küll sisult seekord veidi mage, aga hea ometi.


Nii saigi jalutatud Hiiu jaama poole. Tegu ju üliväikese peatustevahega.
Kas selliseid ehitati ärideks? Ülevalpool ka üks krohvitud ja sobimatu näha, see vähemalt korras. Kuid huvitav, mis ajastust? Väga erinev neist erilistest puumajadest ja kaotab nii mõnegi ilusa vaate. Kuigi ka ise omamoodi huvitav ju?


Ilus!!!


Mis postide fetish siin aga on?Õnne tn 13! Kas tüdinenud europagaritest? Siis siia tasub küll tee leida! Väga suur valik pirukaid ja tundub, et ka väga häid! Igatahes kilupirukas seda oli.Raudteeäärne kohati väga kena. Isegi hajutab mulje sellest "taristust", muutes inimlikumaks ja loomulikumaks


Mai lõpus avatavat siin uus lihapood. Asukoht hea? Kui näha, kuidas kohvik õitseb (eks osa ka heal toodangul ikka), siis on lootust!? Eriti kui ka siin piisavalt head tooted ja mitte ainult liha!


Puud on siin ülioluline osa sellest võlust.

Nüüd Elron kupatab depoo ronge ilma peatusteta. Eks see remondiaegsete erinevuste tagajärg. Samamoodi peaks siin tulevikus sõitma ka Haapsalu rongid, peatudes vaid osades peatustes.


No tõesti, järgmine tänav sama jubedus? Valgustusepostid ei kõlvanud uute seadmete jaoks, sest euroseadused ei luba? Kes laseb sellistel idiootsustel vohada?

Ohoh, siin ka äge metallaed!


Võrratu!Ja juba Hiiul! Busside ja rongide kohtumispaik.
Väga äge värvikombo.Aga aeg koju. Ära väsitab see väikegi vantsimine.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar