ESTONIAN BLOG

Soovi korral võite kirjutada ka meilile

loodusemees@gmail.com

Kui avaldate arvamust blogis, tuleb raport postkasti Teie külastusest, nii et saan esimesel võimalusel Teile siinsamas vastata.

Olen tänulik nii toetavate kui kriitiliste arvamuste eest. Ka sarnastest teemadest välismaal. Tähtsaim on see, et arvamused olulised mulle kui ka neile, kellest sõltuvad paljud otsused.
Kommenteerige julgelt, see oodatud!

Päikest!

Vaadake ka EESTIMAA BLOGI 2
http://eestimaablogi2.blogspot.com/
ja Looduse Blogi
http://llooduseblogi.blogspot.com/
FACEBOOK
https://www.facebook.com/groups/685489471517376/?fref=ts

esmaspäev, 23. jaanuar 2012

LOOMAD TEEL!

 
Eile Viljandisse sõites nägin kaugel ees kahte põtra, kuigi prozhektor just suurem asi polnud. Pidurdasin koheselt, kuigi selle lumega muidugi efekt tuleb hiljem. Aga ometi võib see loomad päästa. Seekord põdrad pöörasid varakult kõrvale, erinevalt sõidust nädalapäevad tagasi, kui põtra nähes samuti koheselt pidurdasin ja pasundasin ja vilgutasin prozhektorit. Too kavatses aga ikka just üle tee minna, õnneks täiesti viimasel hetkel tõmbas kõrvale, nii, et kabiini ja põdra vahe võis olla alla meetri. Kiirus oli rongil päris hea, lihtsalt vedas, et kõik õnnelikult lõppes ja eelkõige tänu sellele, et kohe igaks juhuks pidurid peale panin. Poleks seda teinud, oleks olnud taas verepulm...

Muidugi, tulevikus peaksime ju hoopis uljamalt kihutama, olen ettepaneku teinud, et uute rongide prozhektorid oleksid väga võimsad ja valgustaksid ka teeääri, aga hinges on tunne, et seda peetakse pisiasjaks. Sest küllap nende tuled "vastavad standardile", kuigi ega standard ei pruugi sugugi vastata vajadustele. Eks nii jäägi ajuti paljude loomade surm kellegi südametunnistusele. Kuigi võinuks midagi ka muuta. Või vähemalt püüda muuta.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar