Blogiarhiiv

laupäev, 1. jaanuar 2022

Rocca Al Mare Vabaõhumuuseum. Juuni 2019.

 

Esmaspäev, 24. juuni 2019

Vabaõhumuuseum, Rocca Al Mare.


Piinlik tunnistada, et see minu esimene Vabaõhumuuseumi külastus! Nooremast peast polnud huvi nii suur selliste asjade vastu, nüüd olen aina plaaninud, aga kuidagi pole jõudnud. Täna siis  jõudsin nii kaugele, et ajasin varred alla ja kobisin bussile.


21. liin läinuks otsem, aga enne jõudis kohale 41. Mis siis, saingi pikema ringi teha.

Pühade aeg, Balti jaamast väljudes bussis vaid 2 inimest. Linnast ikka lisandus. Ka välismaalasi ja piinlik oli vaadata, et nemad pileti eest maksma pidid!


Igasuguseid busse liikus linnas aga toobiga!


Pikk uhke katusealune, Balti jaamas oleks sellega võrreldes nagu aeg seisma jäänud! Kas aga praktiline? Kaitseb päikese eest? Vihma eest tuulise ilmaga?


Vahel aga mõtlen ka sellele, et kui populaarne piirkond ja maa kallis, siis ometi ehitatakse suuri ühekordseid hooneid? Äkki oleks mõttekam ikka mõned korrused veel teha, äri- või õigemini büroopindadeks näiteks? 

Ilus ilm ja liikvel paljud ratastega ja muude liikumisvahenditega.

Muidugi kummitas pool päeva Voldemar Kuslapi imelise häälega lauldud, lapsepõlvest meeles laul!


Tore, et selline uhke pood!

Tänagi oli näha mitmeid välismaiste turistide gruppe!Iga hoone ja iga nurk on siin vinge!


Väga mõnus muidugi näha siin inimesi "eelmistest sajanditest".Aga mingisuguseid Aura vm mahlasid mina siin küll müüa ei laseks! Ikka ja ainult naturaalsed värgid!?


Nagu oli hea naturaalne hernesupp ja rohelisega või leivale määrimiseks! Kolu kõrts. 
Ehk võiks kassas olla ka selline pikk püksikumm, mis laseks kliendil ka ilma piletita siia sööma tulla? Et minu jaoks tundus küll mõnus võimalus, kui saaks tulla!? Tee peale jäi küll nt Pullike ja Talleke, aga ma eelistaks iga kell siia tulla!
Palju varju ja ilusat metsaalust.

Mõtlesin, et seegi eelmiste sajandite sinine klaas...Kiviaedadel iga kell eriline mõju! Siin filmiti ka kaadreid mängufilmist "1944".Siin kostis selline pidumuusika, et arvasingi pidu toimuvat! Aga ei miskit, see oli petekas, muusikat ja juttu ja  naeru nabani! Lahe!

Kui paljud giidid teavad ja märkavad, et siin samas tee ääres orhideesid?

Raplamaalt toodud Lau pood!
Väga mõnus päev oli.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar