Blogiarhiiv

laupäev, 1. jaanuar 2022

Lagedi jaamast Vabadusvõitluse Muuseumi ja Aruküla Vildivillasse ning tagasi juba bussiga, maanteede kuningaga roolis. Apr 2019.

 Eestimaa Blogi 3.osast.

Laupäev, 20. aprill 2019

Lagedi jaamast Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi


Otsustasin ära käia Eesti Vabadusvõitluse Muuseumis. Lihtne, rongiga Lagedile ja tibakese jala.
Küll aga ei imestanud ma seda, et ei ole ka siin tänagi veel bussipeatust. Nagu pole ka rongidega seotud bussiliine Jürisse. Tegelikkuses peaks muidugi siit pikem liin läbi kulgema, ristümberistumisega rongidega. Maardu - Loo - Lagedi Jaam - Saku - Saue?
Tõsi, peatus kaugel ei olnud, aga ristümberistumiseks see loomulikult ei kõlba. Ning loomulikult peaks ka uue peatuse nimi olema (isegi kui see saab olema siinse asemel) Lagedi JAAM.


Nadi, ülimalt nadi!Kortermajad asuvad teisekl pool raudteed.
Üks silm pigistatakse kinni, rihitakse paika ja ..... asfalt postide kõrval on kitsas....

Aga mis siis ikka, taas rongile.

 
 

Laupäev, 20. aprill 2019

Lagedilt Aruküla Vildivillasse ja Tallinna juba maanteede kuningaga roolis....


Ei pidanudki kaua ootamaKui kirjutasin siin varem Riisipere - Turba raudtee ehitusest, siis rääkisin ka jalgrattateest. Millestki sellisest nagu võib näha Tartu suunal. Oleks ju võimalik ja mõeldav?
 Tegemist justkui teenindusteega, aga annab võimaluse ka omaette kulgeda.

Aruküla priske parkla juurde tehtud. Tublid!Kas ka kasutusel? Oleks äge küll.


Ohoo! Ainult jälle ei tea, mis nimi peatusel? Ning sõiduplaan? Peatus.ee vaadates aga selgub, et nimi küll olemas, kuid puudub bussiliiklus. Nimi muidugi ka valesti, peaks olema nagu ikka Aruküla Jaam, mitte raudteejaam.
Kas aga suured bussid siin üldse ringi mahuvad pöörama?Vildivilla käsitööpood ja kohvik.


Läätsesupp oli hea, kiluvõileivast rääkimata.
Aga kardan küll, et kui suured Ivecod siia tuleks, kiruks bussijuhid ümberpööramist küll? Kuigi loomulik vast oleks, et Jüri suuna bussid (Peningilt) siingi peatuks ja ehk ka mõned bussid Kostiverest?

Ohhoo, mõtlesin!


Aga muidugi ei ole see ootekoda....


Ma tahaks vägagi teada, miks on siin kombeks raudse järjekindlusega pakkuda töö- ja puhkepäevadel täiesti erinevaid kellaaegu?

Linnasõit oli aga seiklus! Bussfirmad kurdavad, et bussijuhte ei tule peale, aga ütlen ausalt, väga vana bussijuht ei tohiks ka olla! Päris hirmutav sõit oli, kui vaadata reaktsioonikiirust ja sõidumaneeri! Ja kui saad aru, et mälu pole enam see....


Arukülast aga vaid 2 reisijat bussis (juba varem pealetulnud).

Tee peal aga sõitjaid järjest lisandus.

Aga selgeks sai sõiduga küll, et Lagedi Jaam või Aruküla Jaam peatusest peaks siia bussid küll sõitma. Nii piirkonda töölesaamiseks kui ka Jüri inimestele pakkumaks võimalusi elektrirongidele saada (ümberistumisega ka Aegviidust kaugemale sõiduks).

Jube kui palju me laome siia maale betooni jm!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar