Blogiarhiiv

laupäev, 1. jaanuar 2022

Pelgulinnast Balti jaama turuni ja paar uudist uutest tegijatest. Aug 2019.

Eestimaa Blogi 3. osast.

Laupäev, 3. august 2019

Pelgulinnast Balti jaama turuni.


Ekspressi ma siiski ei ostnud, sest leht pole kopikatki väärt.


Aga et mul oli vaja minna Erika tänavale, siis istusin trammi. Ja esimest korda väljusin uues, Krulli peatuses. On küll arvatud, et miks seda ja üldse lisapeatusi oli vaja, ometi ei pea ma lahendust halvaks. 


Kopli kaubapark kõlbab ideaalselt uue depoo asukohaks. Noh, eks mõni miinus on, aga siiski kaaluvad plussid need üles.


Ääretult mõnus on aga mööda selliseid teid käia.


Alati rõhutan, et ma maakas ja ei saa minust õiget linnainimest. Ja jällegi, omamoodi põnev ja huvitav on ning mulle meeldib pildistada erinevaid maju. Värvid, "tegumood" jpm.


Sest on ju ägedaid ja lausa väga lahedaid maju! Ajalugu paljudel pikk ja põnev. Ja ikka sageli kellegi kodu ja mälestused.

Ägedalt tehtud keskus, aga mis selle mõte on? Toobiga brändipoode, kus suurt keegi ei käi?Rohuküla raudtee on kui betoon(kivi) Toompea kaelas! Kui mõistlikkust pole võib see põhja vedada!
pelgulinn on aga oma võludega. Kohati rohkemgi kui Kalamaja, sest siin pole veel palju uusi maju. Asi pole tegelikult uutes vaid sobimatutes majades. Kalamajas on ehitatud nii sobivaid kui selliseid, mille puhul jääb õhku küsimus, miks mõni ametnik pole veel kinnimajas...Lapsepõlves sai üpris tihti käidud linnas sugulaste juures. Siin, Nisu tänaval.
Ja siia tulin alati siitkaudu. Siin oli üle kaubapargi jalakäijate sild ning sellel käisin ülitihti vaatamas vagunite sorteerimist. Neid mürakaid ja kärakaid, mis sellega kaasnesid. Kahju, et seda silda enam ammu ei ole.Paremal pool näha ukse kohal valgusti? Ja samal ajal on postide otsas valgustus suunatud sõiduteele? Kas meil inimestel küljes siis kaug- ja lähituled või siiski autodel?
Siin aga taas meenus meie komme hullult laristada. Neis piirkondades poleks vajalik mitte mingisuguse tänavavalgustuse olemasolu, postide otsas. Kümnekordselt odavam oleks tagada valgustid majadel ja ei mingeid poste, lisaliine ega kallist ülalpidamist! Ometi, mõistlikkust ei paista ikka!siin meenus korduvalt kui käisin Pelgulinna kohvikute päevadel. See võiks olla iga kuu ja tegelikult, hoovikohvikud võiks ollagi iga päev olemas.

Sellises kohas oleval pingil istuksin siin elades vist üpris tihti. Millised majad ja milline haljastus! Tegelikult ühte asja peaks jälgima siiski. Kui kuskil natukenegi aimu, et puud hakkavad liiga vanaks saama, peaks kohe nende vahele uusi istutama. Et kui nende aeg korda otsa saanud, oleks uued juba suuremad!?


Millised värvid ja varjude ehk valguse mäng!


Telliskivi tänavgi mõnus, aga siin on juba üpris palju muutusi...Et aega oli, põikasin ka Telliskivi linnakusse. Päris huvitavaks muutunud ja palju erinevaid inimesi, liikumisi jm.Nunnu!Kalasupi isu oli! Tursast küll, aga üpris ja üpris hea!
 
***********************************************************
 
Eestimaa Looduse Blogist üle toodud!

Kolmapäev, 7. august 2019

Balti Jaama turu uudised - käsitööshokolaad!


See koht avatud juba mitu kuud, aga nüüd lisandunud ka võimalus jäätisekokteili osta. 
********************************************************
 

Kolmapäev, 7. august 2019

Balti Jaama Turu uudised - naturaalsus Venemaalt.


Turul üks kiosk, kus venemaa, aga ka teiste toodangut, alates nostalgilistest limonaadidest ja halvaast ning lõpetades mitmete kastmete ja palju muuga. Isiklikult eeldan, et Venemaa toodang on täna veel naturaalsem kui euroopalik kaup!. Mõningaid tooteid ka ise juba tarbinud, nii limonaadi kui halvaad ja ube tomatikastmes (teistlaadi maitse), morssi kui muud ja siiani vaid rahul. Muide, tee, mida müüakse, on väikese kuid hea valikuga
Shuriku seiklustest meenub, "a kompot"? Küllap ongi hea. Mis aga edasi? Saate omale vaasi lillede jaoks....Lõunamaised maitsed, mitte ainult tomati ja paprika baasil. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar