Blogiarhiiv

laupäev, 1. jaanuar 2022

Rõngu. Juuli 2019.

 

Pühapäev, 21. juuli 2019

Rõngu.Plaan oli käia ära Järvseljal, aga otsustasin ümber. Hoopis suund Rõngu.


Tartu bussijaamas rahvast palju, kuigi reedene päev. Valitud sai pikem liin, läbi Annikoru.
Kergliiklustee muutunud raskeliiklusteeks?


Rõõmustav, et kergliiklusteid jagub.
Kes ütles, et bussipeatustes pole parkimisruumi vaja?
Parklates on hakanud tekkima tualetid ja konteinerid. Väga tore!See vaade on ühes mõttes õpetlik. Kui plaanitakse (raud)teid aiaga piirata, siis sellised kohad ideaalsed sildade kõrgendamiseks, et tekiksid kallasrajad loomade liikumisteedeks. Ega meil muidugi sobivaid kohti palju pole.
Kiskus ka natuke vihmale.Kahju, et Järvemuuseumi juurde normaalset bussiliiklust pole. Ja seal head ja lihtsat majutust.Teeäärne müügikoht? Ülitore! Väga loodaks aga, et tingimused tasapisi paremaks muutuks. Parklatest kuni ootekodadeni, mille küljes ka katusealune müügiletiga. Ja muud vajalikku. Nagu nt sobivad pingid matkajatele.
Nii arhailine majutus. Igaühe jaoks vast ei sobi, aga mulle meeldis.Kohati valmimas uus kõnnitee, kohati pole aga midagi.


Rõnmgu Pagari pood. Tuntud pagaritooted ja muudki väga head. Mõnevõrra imelik siiski tundus Rõngu Mahlal enda pood olema. Ehk saaks ikka siin müüa, soodsalt? Siin ju rohkem kliente, kui eraldi poodi tulemas?On üks tänav, pink ja puu.... - ütles kunagi laulusõna. Kus puu on?
Palupera. Bussipeatust, teeäärset turgu jm ei ole siin ülesõidu kõrval ikka veel! Ometi, ülihea koht ja ülivajalikud asjad!?Sõitjaid aga oli.Tartusse edasisõiduks jäi pool tundi aega.


Elvas suur peatänava remont. Väga tore. Ega ma otsida küll ei osanud, aga saladuseks endiselt, kas ja kui palju muu vajaliku kõrval joogiveekohti tuleb?

Kuulsin klienti ütlevat: "oh, aastaga burksi hind 3 eurot tõusnud...."!?


Küll aga saab Elvas vabalt roolis olla, mobiil kõrva ääres?Infoekraanil nii rongid kui bussid. Ja selle asukoht juba enam-vähem. Kuigi bussijuhtidele siiski nähtav pole. Ja infotahvlid küll jälle teises kohas.
Aga huvitav, kas ka Valka sõidab vaid sõidusuunas esimene rong?

Sõitjaid oli ka Elvast Tartusse küllaga.

Verevi ääres aga parkimisega laiata pole! Liiklust siin aga üpris palju.


Puhas, korras, ilus ja kergliiklusteed.
Viimast siiski mitte kauaks. Nagu pole ka lisaradu.Korrektselt viit raudteejaamale. Nii igal pool Eestis? Tutkit!


Parklaid aga väga vaja. Kohati lausa lisaradadena, seda enam, et siiakanti soovitakse ise 4-realist. Mina aga muudaks hoopis maantee Reolast läbi Luke ja Tamsa suuremaks!?Saab küll aeglustusrajale bussipeatust lisada.Raudteejaama buss ei sõitnud. Õnneks nibin-nabin jõuab ka Paulusest rongile.

Küll aga väga vaja siia foore ja võimalust mõlemas suunas pöörata.
Maakonnaliinide peatust siin veel ei paista.Pole ka ülekäiku Tartu jaamas siiani....Kärknas samuti, bussipeatust pole.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar