Blogiarhiiv

Laupäev, 20. november 2021

Vaatan peatus.ee portaali uut versiooni.

 

 
1. Sisestades näit Võru, ei tule esile esimese valikuna Võru Bussijaam - tegelikkuses peakski otsing lähtuma just bussijaamadest. Samas viskab ette mitteseonduvaid nagu Võrgu peatus. Punkt kehtib kõikide linnade ja asulate kohta.

2. KOV-id ei ole muutnud bussipeatuste nimesid, nii peaks iga raudteejaamas asuv peatus kandma nime ... Jaam. Ka linnades nagu Jõgeva Jaam, Tartu Jaam jt. (Eeskujuks Saue valla muudatused, kus ühtlustati vastavalt reaalsusele nimed). Hetkel Viljandi, Rakvere jm kohanimede sisestamisel neid peatusi ei leia, kuna peatus lihtsalt Raudteejaam. See on otsingu mugavuse ja kiiruse suhtes äärmiselt oluline.

Teiste nt Orava puhul ei ava jaama nimega peatusenime enne kui Orava_tühik_R täht sisestatud.

Otsing JAAM aga ei too esile ühtegi bussipeatust, mille nimi koosneb kohanimi+JAAM. Ehk siis mingi sõna kaheosalises nimes ei tähenda selle leidmist.

3. Sama käib teiste peatuste nagu Kool, Haigla, Turg, Bussijaam, Halduskeskus, Vallamaja, Keskus, Kiriku jne - nimede ees peaks olema kohanimi, nii et asulates ja linnades asuvad peatused oleks maksimaalselt leitavad kohanime otsinguga. Võimalusel ka teiste peatusenimede puhul. Tegelikkuses minnakse vastupidist teed, nt Viljandi vallas muudeti peatus Puiatu Erikool peatuseks Erikooli

 Eriti oluline see võõraste inimeste jaoks, kes piirkonda nii hästi ei tunne. Kool, Kooli jm - otsingus omavalitsuse täpsusega ei anna aimu, mis kohaga tegu.

4. Pakutakse "kõnni", kui seadetes valida "välista kõndimist", siis see ei toimi. Ka siinkohal oluline peatuse nime konkreetsus, et välistada nn valeinfot. Üpris häiriv on kui otsing annab kohanime ja kellaaja ning infot avades selgub, et tuleb 13 või 27 minutit kõndida ehk et tegu ei ole sisuliselt transporivahendi väljumis- ja ka saabumisajaga.
 
5. Pannes otsingusse "homme" või mõne nädalapäeva, peaks pakutama mitte kasutaja portaali kasutamise hetke kellaaegadest vaid päeva esimesest võimalusest. Ka ei tohiks selliste otsingutega päeva väljumisi otsides läbi "hiljem" lahtri otsing jõuda järgmisesse päeva ehk konkreetse päeva puhul näitama ainult selle päeva võimalusi.

 
6. Portaalis puudub info eesseisvate muudatuste kohta. Kas plaanitakse seda maakondade kaupa või uuenevas järjekorras ülvaatena? maakondade kaupa. Neid tuleb otsida ÜTK-de kodulehekülgedelt, aga Pärnumaa ÜTK sageli ei avaldagi infot oma kodulehel.

7. Küllap minu viga, aga siiani pole ma suutnud leida nõudeliinide ja nõudepeatuste kohta märkeid ja ei saa siiani aru, kuidas tean, et mingis peatuses peab 24 h vm ette helistada tellimiseks?

Näit liin 641 Õngu - Kärdla. Liini infosse minnes näen, et buss sõidab üldjuhul vaid Nursteni. Kuigi suund on minu otsingul VASTUPIDINE, ei ole infos sõnagi sellest, kuidas ette tellida, mis telefonil jne?

 Oluline seegi, et kui on tegu nõudeliinilõigu või -peatusega, siis ENNE sinna sõitmist peaks ju kuidagi jõudma reisijani info, et tagasi saab vaid ettetellimisega? Ei kujuta küll selle mahtu ette ja kuidas seda teha....
 
8. Ülipikki (ka ajaliselt) mitmete ümberistumistega tulemusi kuvama ei peaks, kuni selleni välja, et näitab ööbimisi. Või nt Viljandi - Liiva - Vana-Pääsküla - Pärnu.
 
9. Otsingusse Kunda - Kunda Rand - näitab KÕNNI. Klikkan "varem", sama lugu. Milleks?
 
10.  Raplamaal hommikul  liinil 13 Hageri - Kohila jätkab Kohilas sama buss sõitu liinina 10 Kohila - Järlepa - Rapla, otsingus Kohila raudteejaam - Järlepa seda ei näita vaid soovitab kõndida bussijaama. Selliseid vigu kindlasti veel.
 
Veel üks tähelepanek sama suuna kohta. Ei näita mitte ühtegi ÕIGET ja lühimat võimalust otsinguga TALLINN (ka BALTI JAAM) - JÄRLEPA ehk rong 17.30 Kohilasse ja buss Kohila Raudteejaamast 18.25 ja seda ka teistel aegadel. Ka mitte rong Raplasse, linnaliin bussijaama ja sealt maakonnaliin.  Ehk siis busside ja rongide kokkusobitamine portaalis ei toimi, kasutatavate variantide asemel näitab keerulisemaid ja pikaajalisemaid. Seda siis mitte ainult Järlepa vaid ka Juuru jt kohtade puhul.

Balti Jaam - Keila-Joa ei näita ka Klooga Jaamas ümberistumistega, ainult Keilas. Alatskivi - Elva vm ei näita rongidele ümberistumise võimalusi, ammugi siis Tartust Võrru sõites Vana-Kuustes bussile istudes.

11. Portaalis kirjas peatuste numbrid, need peaks siis olema ka peatusesildil/-postil? Ja nii nagu bussipeatustes nii ka rongi- jt peatustes.


12.
Otsing Tartu - Varbuse Mõis (muide bussiga Maanteemuuseumi külastada ei saa, sest ühes suunas vist E-L, tagasi R ja P)
LIINI INFO.
*Ühel puhul näitab liini nimetust, teisel mitte?
* Mida tähendab "riigipühadel käigus vastavalt nädalapäevadele"? Millistele?
* Info lahtris peaks olema kirjas ka iga liini puhul, millistel nädalapäevadel see ON käigus!
13. Lisaks:
Muuta on vaja peatusesiltide kujundust väljaspool asulaid ja võimalusel ka asulates. Silt peab olema suure kirjaga, helendava pinnaga ja soovitavalt erineva värviahendusega tänastest liiklusmärkidest ning asetsema ooteperrooni taga ja kõrgusel, kus eesolev ootaja "katkestab" kirja tagamaks sellega tema parema nähtavuse bussijuhile. Sellel samal sildil siis oleks kirjas ka peatuse number vastavalt peatus.ee portaalis olevale.14.
Otsides reise P Heltermaa Klubi - Käina, jõuan liinini 639. Klikkan avatuks, seejärel liini numbrile ja edasi SÕIDUPLAAN. Näitab nii! Arusaamatu... kuni selgub, et info hüppab automaatselt üle tänasele päevale. Ehk peab lisaklikkimisega muutma taas nädalapäeva?


15. 


 
************************************************************
 
 

Kuna blogi päises näeb (oktoober) vaid osasid postitusi poolikute pealkirjadega ja oktoobrikuu "uputasin" teiste postituste siia kopeerimisega (VAREM EESTIMAA BLOGI 2 ja EESTIMAA LOODUSE BLOGI ning kogemata KUSTUTATUD POSTITUSTE FOTOMATERJAL), siis on vaja ka ülevaadet, mida ikkagi leida.
Nii palju siis sai postitusi ja proovisin tundide viisi nende linke postitada.... millegipärast aga suur osa sellestki tehtud tööst läks kaduma. Teie jaoks siin nüüd kerimist muidugi palju, aga see-eest kõik postituste pealkirjad olemas, neile klikates ka neid näete! Ja võin ette öelda, et suur osa tollaseid, aastatest 2012-2016 olnud kitsaskohti on samad ka täna, siis aktuaalsus pole kadunud. Ajalooks muutunud piltide mõjust rääkimata!

Südamest vabandused ja kohtumiseni!

  https://eestimaablogi.blogspot.com/2021/11/eestimaa-blogi-okt-2021-postituste.html
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar