Blogiarhiiv

Esmaspäev, 8. november 2021

2014 juuni. ELuS suvepäevad. Taagepera. Boonuseks Klaverimuuseum.

 Suvepäevad olid ka Kehtnas ja Olustveres.

 

Kuna blogi päises näeb vaid osasid postitusi poolikute pealkirjadega ja oktoobrikuu "uputasin" teiste postituste siia kopeerimisega (VAREM EESTIMAA BLOGI 2 ja EESTIMAA LOODUSE BLOGI ning kogemata KUSTUTATUD POSTITUSTE FOTOMATERJAL), siis on vaja ka ülevaadet, mida ikkagi leida.
Nii palju siis sai postitusi ja proovisin tundide viisi nende linke postitada.... millegipärast aga suur osa sellestki tehtud tööst läks kaduma. Teie jaoks siin nüüd kerimist muidugi palju, aga see-eest kõik postituste pealkirjad olemas, neile klikates ka neid näete!

Südamest vabandused ja kohtumiseni!

  https://eestimaablogi.blogspot.com/2021/11/eestimaa-blogi-okt-2021-postituste.html

esmaspäev, 30. juuni 2014

ELuS 2014. Taagepera 3


Majutus oli koolimajas, aga ka Kivimäe Turismitalus. Hea koht!

Piilusin ka peremehe töötuppa.Seekord oli vaid üks loeng. Iseenesest hea variant! Saab väga palju infot looduses käies ja hiljem loengul.
Õhtune kultuuriprogramm tõi meieni laulu ja tantsu.


Ja aeg magama minna. Minu villa on siin!


2 kommentaari:

 1. Vau! Päris ilus villa magama minekuks!

  Vasta
 2. Aga oligi mõnus, hea Pirtsu!

  Üks pisiasi häiris. Linad ei olnud tavapärased puuvillased, nagu mulle tundus. Väherdes kisub teine "minema". Sama ka teki puhul - naturaalne riie ikka kõige parem. Aga muidu on sellised majakesed ikka mõnusad küll.

   

   

  esmaspäev, 30. juuni 2014

  ELuS, Taagepera. Teine päev.


  Teine päev tervitas pilvisusega ja kerge vihmaga. Õnneks mitte pikalt .
  Kivimäe talu peremees oli giidiks Taagepera lossis.
  Loss oli ürituseks broneeritud, seepärast tegin vaid paar pilti ukse juurest.  Huvitav kvartsi osa.  Usutavasti kohalikust rahnust tahutud postid.  Eesti-Läti rattatee raames valminud puhkekoht. Just nii peaks olema üle Eesti. Ka siin, Helmes, võiks olla nii, et omavalitsus rajab teeäärsed müügikohad ning rendib letid-kioskid välja. Seda enam, et oma aiasaaduste müüjal üksinda ei tasuks selle tegemine ära.


  Helmes enam kutsekooli pole. Miks aga ei koli siia EKA? Või mõni teine kool? Sest maaelu ei saa ju ometi toetada, arvatakse Toompeal.  Ja Toompeal ning Riikogus peaks silmad häbi täis olema! Kas Barroso oleks ka siia toodud? Muuseumite värk Eestis kiratseb. Kahjuks. Lausa kurb on vaadata ajalugu sellistes oludes...  Helmes linnuse varemetes sai ring peale tehtud. Giidiks vallavanem (pildil vasakul).  Maal majad lagunevad. Hea kui müüakse maha 1 euroga ja ostja suudab midagi ära teha.  Loodame, et kohvik taas käivitub. Siis oleks ka kioskitel-lettidel siin rohkem mõtet. Muide, miks meie puiduettevõtted nii vähe on sponsoriteks? Miks ei võiks nad teha enda reklaamimiseks midagi vajalikku? Firma nimi sellel oleks ju pikka aega potentsiaalsete klientide silme ees?


  Kaevu uued ümbrispalgid varastati ära. Äkki Somersby oleks sponsoriks?
  Mets-nõianõges.

  Vaade jõele praktiliselt olematu. Huvitav, et muinsuskaitse nii jäik? Ka lossivaremetes ei lubata enam isegi puupakkudest treppe teha!? Kas oht kukkuda pole piisav põhjendus? Eriti libedaga pole seal liikumine naljaasi, seda tunnetasime omal nahal peale vihma.


  Kaitsealune liik - kopsusamblik.


  Keskmine teeleht.


  Väikeseõieline lemmalts.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar