Blogiarhiiv

reede, 31. detsember 2021

Vana-aasta viimane käik Balti jaama turul.

 

 
Muidugi võinuks minna ka Jõuluturle Raekoja platsil, aga see vist lõppenud? Nii valisingi lihtsama tee, aga jõuluvana sobib alustuseks ikka. Ilus ju!? 
Pealegi see Turu kaustas arvutis viimane pilt enne tänast ringkäiku. Osta aga plaanis suurt midagi polnud, sest kõik olemas. Pigem soovida head vana-aasta lõppu "koostööpartneritele", kes oma pakutavaga aasta läbi suurimat rõõmu pakkunud.

 
Ega tali taeva jää!

 
Muidugi pole Balti jaama turg just odavaim koht, kuid vägev ehitis (vanade säilinud paekiviseintega, aitäh!) on oma kulu ja see soovitakse tasa teenida. Parim võimalus ongi kõrgete rendihindade abil, kuid seegi mõjutab mu rahakotti! Siiski võiks sellise rendihinna ehk juurdehindluse eest olla klientide vastu veidi hoolivam ja ükskordki palgata endale talveks abimees, kes ka labidat käes hoiaks!

 
Kala on mu üks lemmikuid ja parim lett on kohe ukse juures! 

 
Ka siin on ju oma roll selles, et kvaliteetne ja puhastatud kala on kallim, kuid samas jääb ära tüütu puhastamine. Ning et ega ei ostagi ju kilode viisi, seega, elame üle. Olulisem on, et head valikud ja isegi aidatakse kaasa tasakaalu hoidmisele looduses, müües aeg-ajalt ümarmudila fileed. Väga head maitsehetked sel aastal, eriti kalasupi ja -piruka osas, võlgnen siinsele. 
Ka siit ei suuda ma mõnikord mööda minna, sest see ju parim võimalus ja maitse angersägast konservina.

 
Piltlikult võiksin öelda, et olen pea igapäevane klient ka siin. Seepärast ei saanud siingi head soovimata jätta!

 
Lapsepõlvest saati olen limpsisõber olnud ja organism justkui vajakski seda ikka veel. Parimad limonaadid ja ehk ka soodsaimad. Ning kui tunduvadki kellelegi veidi liiga magusad, saab lisada jääd või siitsamast ostetud mullivett.

 
äsjatoodud kaup ja headust tõestas ostjate hulgi haaramine nende järgi.

 
Ka teed ostan nüüd kas ainult siit või siis kuskilt, kust saan head eestimaist. Igal juhul siin on parem ja toetangi parema meelega neid tooteid, kui lääne keemiast üleküllastunuid.


 
Nii on ka mahlavalik hea ja maitselt tunduvad need naturaalsemad isegi "Ehtne ja Hea" toodetega võrreldes. Muide, Põltsamaa pole siiani vastanud korduvalt esitatud küsimusele, kas kontsentraadist taastoodetud mahlad on ikka nii ehtsad, et see hüüdlause sobib?

 
Zefiiri mina väga ei söö, aga kes maitsenud, teavad nende kvaliteeti.

 
Vahel tuleb ka maiustada ja siinse kohta teab igaüks ise, mis on mis! Pealegi, teenindus alati hea!


 
Hea lõuna on hea lõuna, muud polegi öelda!

 
See kiosk on ka alati risti-põiki jalus. 
Ainuüksi sült (koos Läti Varajase kartuliga) võib keele jäädavalt alla viia, nii et ettevaatust! Muide, lemmikute ehk kutsudega ei maksa minna, need võivad siin sõltuvusse jääda! Meelitatakse üle krt, nagu "kõhud  täis ja jõuluks koju) ....

 
Muide, Reti talu toodetest ka praekapsas üks parimaid, mida eales saanud!
 


 
Kuna pikka aega kohapeal süüa ei lubata, siis isegi harvad käigud neisse söögikohtadesse jäävad ära. Kui käive madalavõitu, küsige päikesloojangu-Kajalt kompensatsiooni. 
Kui suvel suur osa ostudest sai tehtud Rebala Aiandi letist ja osa mujalt, siis talvel suurem osa siit. Parimad tooted ja valikud. Tõsi, tomatist talvel olen loobunud, ainuke, mis sobib on tomat omas mahlas ja needki saan eelpoolnähtud Blagovestist. 
Ja kui teise suvise lemmikleti tegijad on siia kolinud, siis osta tasub ka siit! Kindlasti. 
Oma roll aasta ringi on ka Härjapea talupoel. Taas, mitte Intsu talu tomatite pärast, vähemalt mitte enne, kui nad söödavaid sorte kasvatama ei hakka. Vaid mitme muu ülihea asja pärast.
 
Seda lettigi külastan vahel ja eelkõige Läti Kollase ehk Varajase pärast. Lihtsalt imelin kartul, nii keeduna, praetuna-mmm! kui ka ahjus küpsetatuna.


 
Vahel siia....

 
... vahel uude kohta!

 
Lihaosakonnast vahel siit konservi või vorsti (Lemmik üks paremaid)....

 
Aga liha ise ikka siit, Mihkli Lihaärist. Ka vürtsikad kanatiivad jm.

 
 
Ja näe, siinsamas ongi müügil ka nüüd midagi head liha juurde! Tore, et kuulda võtsite!


 
Väga kallist itaallaste letist lähen aga miskipärast mööda. Kord ostsin Mortadellat, 30-eurose kilohinnaga. Oli hea küll. Aga pea sama hea on Grossi lemmikvorst mõne eurose kilohinnaga. Võtaks nüüd Gross kuulda ja püüaks teha ka varianti pistaatsialisandiga...
Müstilised hinnad on siin igal juhul!
 
 
Siitki vahel ostnud ja alati rahul olnud.
 
Mõnikord ka siit....

 
... ja siit.


 
 
Hea oli aga, et Selveris ära käisin enne kui alla sõitvad massid teise tühja eskalaatori kõrval oma võtma asusid. Selver nii käe-jala juures pole paha asi, Kuigi möödunud aasta on veidi mõru maigu suhu jätnud, sest ketid teevad aina kauplusi juurde, tõstes nii elukallidust ja sh elektrihinda. Ajuvaba suhtumine inimestesse ja keskkonda, olenemata ketist.


 
Turg ja rongid kuuluvad aga kokku!

 
Kuid seda "taset" ei suutnud ma pildistamata jätta. Ka Tallinna Linnatranspordis on vist bossude palgad kasvanud, aga nagu mullu, nii ka tänavu vaatavad nad matsikarjale ülevalt alla. Võta takso, ära arvagi, et ohutus peaks meile tähtis olema, näib nende olemus ütlevat! Mis ülekäik? Autoga sõites pole seda vajagi ja kes teil käsib trammiga venida!?


 
Head vana-aasta lõppu ka bussijuhtidele, olite sel aastal korduvalt abiks!

 
Balti jaam abuiks olnud juba lapsepõlvest ehk siis suur osa mu elust ongi sellega seotud.

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar