Blogiarhiiv

laupäev, 4. detsember 2021

Kärdla 2. päev. Juuli 2021.

 

Laupäev, 31. juuli 2021

Kärdla, teine päev.

 

 
Kui esimesel päeval oli aega üle vaadata Kärdla keskväljak, siis teisel päeval oli vähe suuremad plaanid. Sh ka ujuma minna, sest higistama ajas ikka, kuigi suurt kuuma õnneks polnud.
 
 
Palju viisakust, autojuhid lubavad lahkesti teed ületada.

 
Hiiumaal saab kolada autoga, ratastega, jala ja natuke ka bussidega.

 
Kärdlas väga palju ilusaid ja korras maju, rohelust ning üldse palju nautida. Majad väga eriilmelised ja vahel märkad midagi ilusat heki vahelt või väravast.
 
Nonii, mõni Hiiumaal vaidleb hirmsal moel bussiliikluse arendamisele vastu, et saarele tullakse ikka autoga ja üldse hiidlased eitahtvat busse ning praegusega hirmrahul. Külalised tulevad aga seljakotirändurina niisama või Sõru festivalile, sinna peab kohati sõitma aga ringiga või paljude ümberistumistega. Meel on aga rõõmus ikka ja loodan, et väga ka välku ja pauku ei saanud!
 
 
Hiiumaa bussijaamast saab aga prinditud busside sõiduplaane, aitäh selle eest. 
Kõnnitee  või miski lennurada?


 
Kui sellise bussiga tehtaks turismituure, oleks äge. Kasvõi Kärdla - Tahkuna - Kõrgessaare.
 
Väga popid on erinevad üritused Hiiumaal, kodukohvikute päev jääb muide eriliselt kripeldama, sest see vast siin väga eriline!

 
Siin laialt isegi murukivi kasutatud.

 
Hiiumaal rattalaenutust on, aga valla lehel leiab vaid 2 koha mainimise?

https://www.hiiumaa.ee/tegevusala/jalgrattalaenutus/ 
Kärdla sadamas oli igati mõnus löntsida. Siin üpris palju ikka ära tehtud ja küllap kõik see meelitab ka rohkem turiste laevadega/jahtidega tulema.

 
Muidugi on Hiiumaa hea koht ka "botaniseerimiseks" või liblikate tagaajamiseks, tänavune aasta just viimase suhtes eriti hea. Pildil lapsuliblikas ja kes leiab, siis näeb ka ühte silmikut. 
 
Soovitati ujumiseks just siia tulla. Ongi mõnus, ehk vaid liivast kaldaosa võiks ka veidi olla ning rästikuid tuleb igaks juhuks jälgida. Vee temperatuur oli aga mõnusalt karge ehk mitte "supp" ja sain ennast ikka korraks sisse kastetud.

 

  
Vissulaid?


 


 
Tagasi (või edasi) läksin aga Rannapaargu kaudu.


 
Ning vaated puhas nauding.


 
  
Lastele on Hiiumaal väga erinevaid mänguplatse ja seiklusradu ja seda rõõm näha.


 
Vägev puu, aga määrata ma ei julge.

 
 
Meil omavalitsejad üle Eesti teevad igasuguseid metall- ja plastkäkerdisi bussipeatustesse. Sest "teised teevad ju ka nii". Ausalt öeldes, osades kohtades võiks hoopis sellest majakesest shnitti võtta. Ka puidust sama lahendusega muidugi. 
Külalisi Hiiumaale tuleb igalt poolt, ka Haapsalust. Ainult bussiliiklus pole suurem asi ja heameelega mindaks õhtul veel hilisemagi parvega tagasi. Vallavalitsus aga uinumisseisundis, aasta ringi....
  
Keskväljakust rohkem pilte eelmises teemas. Üpris hästi tehtud, kuigi haljastust veidi vähevõitu. 
Aeg sööma minna.
 

 
Isegi lihtsat vorstivõileiba pakutakse.

 
Kes ühte, kes teist, mina muidugi kuhja õrnsoola siiga. Aga näitena pugesin ka teiste praade pildistama.


 
Turule jõudes esimesel päeval, oli seal kõik juba kinni. Seekord müüdi aga kohalikku kraami siin.
 
Taas teadmiseks omavalitsejatele üle Eesti - avalikud JOOGIVEEKRAANID on üle Eesti väga vajalikud, heas asukohas jätkub pidevalt veevõtjaid, nii endale kui neljajalgsetele sõpradele. Kui palju nii plastpudeleid kokku hoitakse?

 
Eriti hea see siis, kui samas kõrval saab hetkeks peatuda ja siis sõitu jätkata. Drive-in?

 


 
Puud, mis siin haljastuses kasutusel, surues osas varju pakkuma ei hakka, aga kohati siiski. 

Ja nii, kuna lubas reedeks tormi, siis valisin tänaseks ärasõidu. Paraku, kohalikke liine vähe valida ja teisel pool merd need kaugele ei sõida, kaugliinil aga vabu kohti tallinna polnud. Nii ei jäänudki muud üle kui Haapsaluni  ja ööbima. Kas vallavalitsus maksab kinni selle kulu, et koju ei saanud? Tegelikult muidugi me teame, et Haapsalus on hea, seega - tühja kah. Selle "kuluartikli" võib ametnikele preemiaks lisada! Summa muidugi kõikuv, sest nagu Hiiumaal, nii ka Haapsalus on majutusi igasuguste hindadega.

**********************

 https://eestimaablogi.blogspot.com/2021/11/novembrikuu-postituste-lingid-siin.html

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar