Blogiarhiiv

kolmapäev, 1. detsember 2021

Megastariga Soome. Aug 2018.

 

Esmaspäev, 20. august 2018

MegaStariga Soome


Teksti lisan mõne päevad hiljem...


Niisis, tööga seonduvalt Soome! Nii naljakas kui see ka ei ole, oli see Soome sõit minu jaoks esimene!


Aga miks mitte, kui sõidu eest ei pea ise isegi maksma!? Ja saab veel süüagi! (Tore tegelikult, et hoolitakse).Õnneks oli meri vaikne, seetõttu ka laeval läksin.


Ega ma tegelikult oskagi väga laeva kommenteerida. Suur, erinevad võimalused, aga peamine, ikka vägagi kiire!Naissaar? Sireenide hääli ma ei kuulnud ja ennast masti külge siduda ei lasknud...Aga meri ja alevad mulle alati meeldinud. Seepärast oli terve sõit aega pilte teha.
Jänesed....
Muidugi, mulle meeldiks enim näha möödunud sajandi laevu, need olid stiilsemad oma välimuselt.Länssiterminaali ümbrus olla veel mõni aasta tagasi täiesti lage olnud.

Maanteel palju mitmetasandilisi. See ka mõistetav. Rahvarohkem ja tihedama asustusega riik.
Kuna kaks riigikeelt, siis ka kekskeelsed sildid.Aga siingi, nagu Norraski, vast lihtsam teid ehitada. Graniit kohe omast käest võtta!
Aga sealse lao kogemustest kindlasti kasu. Sain nii uusi mõtteid kui ka kinnitust oma arusaamadele. Meil on igatahes Eestis väga palju õppida! Igatahes kogistikas saaks silmagi pilgutamata palkadele juurde keevitada ehk efektiivsuse tõstmise arvelt siis. Oleme väga nadil tasemel põhitõdedes.


Kergliiklusteed sageli aia taga.

IKEA mind ei tõmmanud. Kuid kerge lõuna suht normaalse hinna eest tegin küll. Polnud viga. Ja päris mõnus oli moos ketshupi asemel lihapallide juurde. Võiks meilgi pakkuda.

Õnnestus hoopis kiire ringkäik Espoo vaksalis teha.
Oli ka reklaamstende, meil võiks sellised olla erineva info jaoks.


Üle teede sai nende kohalt. Klaasgaleriid saab edukalt kasutada ooteruumidena, nagu meilgi näiteks Ülemistel võiks olla. Aga meil ju ei mõisteta ega ka hoolita!

Paistab, et vähemalt linnades on ka perroonil tuulekindlamaid katusealuseid.
Otse loomulikult oli teisel pool perrooni ka busside peatuskohad.
Ning oli ka muud vajalikku.Tallinn - Tartu - Riia - Vilnius?


Rong tuli ja läks ning bussid sõitsid ette. Kas siin ollakse ebanormaalsed ja mina ka ning Eestis on normaalsus elunormiks?Plaanis oli ka mingi kaubanduskeskuse külastus. Tegin aega parajaks ja ostsin mõne toiduasja.


Tagasiteel aga juba vihm...
Oleks kellegagi punti lüüa olnud, kes kohalikke asju teab, oleks rongiga tagasi sõitnud...


Ummikuid aga üksjagu. Muuhulgas see tõestab, et punni palju tahad, massilise tänavate-teede ehitamisega päris väljapääsu ei leia! Seda siis, kui linna aina rohkem täis ehitad...Õhtul sõin vast liigagi palju. Ja pole enam kindel, kas lõhe ikka kõige värskem oli....

Mis aga silma torkas, olid ekraanid. Polnud paha Indy sõitu vaadata. Kuid ikka veel pole ühtegi ekraani, kus Eesti laeval jookseksid Eesti maa reklaamid!? Aga nojah, ega EAS ja Puhka Eestis pole siin ka hoolimata kõvast rahastusest, millegi vajalikuga hakkama saanud!
Siin vist see parv, millega Soomest Eesti tuldi?


Lendav hollandlane? Sakslane? Poolakas?....Tere, kallis kodu....


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar