Blogiarhiiv

reede, 3. detsember 2021

Tiit reisid Peipsimaal, Kolkjas lõuna, Alatskivi loss ja tagasitee.

 Eestimaa Blogi 3. osast.

Esmaspäev, 17. september 2018

Tiit Reisidega Peipsimaale 3. Kolkjas lõunatamas ja Alatskivi lossis.


Sõit läks peale muuseumi külastamist Kolkja Sibula- ja Kalarestorani.Siinkohal meeldis mulle muidugi ka see, et siinsamas müüdi suitsukala ja muudki nipet-näpet. Selge, et sellises kohas rohkem edulootust, sest peatujaid on nagunii! Kahju küll, et paljud peatujad ei saa seda head, mida meie saime. Enne meid oli teine grupp broneerinud ja nii tavamöödasõitja jääbki paljust ilma! Heast ilma! Õnneks vähemalt SEL päeval olid hoovikohvikud väga palju hea-paremaga!Piltilus vaade, ideaalne selle piirkonna jaoks!

Ma ei teagi, mis tee sest samovarist tuli, kuid samovar ise tegi tee veelgi nauditavamaks!
Ma polegi vist sibulasuppi elus söönud! Aga sibul maitseb ja see supp pani kõva eeskuju ette! Aitäh kokkadele!Muidugi oli ka kalapraad ülimalt hea!


Kook söödud, põikasin ka külapoodi. Kas see pood müügis? Äkki tulevane omanik suudab aasta ringi palju head kohalikku tooteid müüa?

Kõht täis, jätkus sõit!


Muidugi oli teel jätkuvalt palju müügikohti!


Ja puhveteid.Vahel oli suure bussiga muidugi kitsavõitu, aga profist bussijuht tuli kõigega toime!


Alatskivi.Tore, et see loss on omavalitsuse käes ja usinasti tegeletakse renoveerimisega! Kas Sangaste lossiga aga saavad asjad korda?


Sellised lisateenused muidugi super!Siin pole mul aga midagi kirjutada. Pildid räägivad iseenda eest!Keraamika valmib kohapeal. 
 

Esmaspäev, 17. september 2018

Tiit Reisidega Peipsimaale 4. Tagasitee.


Alatskivilt võtsime suuna tagasi. Bussijuht valis vahepael otsema, kuigi kruusatee, aga see polnud pikalt ja oli täiesti sõidetav.
Pildil olev ootekoda jääb veidi arusaamatuks, pilt pole hea, sõidu pealt. Aga aknad püsivad ja see näitab, et kinnisemate ootekodade tegemine võimalik.
Sõitsime läbi Palamuse, lootes, et laat omadega õhtal! Algul nii nägimegi, aga tegelikult ikka natuke veel autosid oli. Kergelt ummikusse sattusime, kuid õnneks ei midagi hullu!


Ehk peaksin ükskord ikkagi ka Paunvere Väljanäitusel ära käima? Ehk siis kui nad pakuvad ühistranspordiga (ja ka tellimusreisidega) kohaletulnutele tasuta laadapiletit? Ehk siis kui auodega kogu kant vähem ummistatud?

Olen korduvalt neile kirjutanud, et peaks taastama bussid rongijaamadest. Aga ei nähta vajadust ja vist kunagi olla vähe kasutatud. Loomulikult, kui on vähe infot ja reklaami ning harjumust inimestel nii ei tekigi! Muidugi oleks tulemus parim siis, kui ka Elron (kes kunagi, vist Kaareste sõnul, polevat mingi regionaalpoliitikaga tegelev ettevõte) laada päevil kiirrongid Kaareperes peatuma paneks! Aga mis teha, kui....Ohoo, siin pildil paistab isegi nostalgiline mahlanõu olema? Ja seda kohe Punsli eli naabruses!

Hädakorral saaks ju ka Jõgevalt tiheda bussiliikluse, kõikide rongidega seotult, toimima panna?Naljakas on aga see, et kuigi bussijaama viit suudeti üles panna, siis raudteejaama oma mitte?


Tagasitee läbi Kolga-Jaani, Aegviidu jm kohtade.


Näha isegi prügikonteinereid. Tore!


Kuid ka siin mõttetuid ootekodasid.
Vägeva ühispeatus. Siitkaudu pean veel ühe unistuse täitma - jõudma Endla LKA ja Tooma Sookatsejaama kohta vaatama.
Vihma hakkas sadama ja uni tuli peale....


Aitäh, Tiit Reisid, bussijuht, giid, reisikaaslased ja kõik teised!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar