Blogiarhiiv

laupäev, 23. oktoober 2021

Haapsalu raudtee - olla või mitte olla? 03.2013.

 

 
Foto lisatud 2021.

Thursday, March 21, 2013

Haapsalu raudtee - olla või mitte olla?

Panen oma arikli lingi ka siia.

http://online.le.ee/2013/03/20/neeme-sihv-haapsalu-raudtee-olla-voi-mitte-olla/ 1. tore oleks peale surma paradiisi pääseda ning piimajõgede ja pudrumägede vahel rongiga ringi sõita
 2. Igati asjalik ja argumenteeritud lugu, mille teostumisel KINDLASTI tõuseb Läänemaa atraktiivsus ja ka Haapsalu edasine areng, mitte ei lahku inimesed Tallinna ja välismaale, et end ära elatada.
 3. “Unistaja” pääseb paradiisi vaid siis, kui oma eluajal selle eelisõiguse välja teenib.
  Mul on hea meel, et Neeme Sihv on Lääne Elu veergudele oma toetusmõtte jagamiseks saatnud.
  Kordamine on tarkuse ema ja ülekordamine on tarkuse vanaema. Seega, ei saa kunagi küll. Meie (N.S Läänemaa poolne toetaja tiim) loodame jätkuvalt, usus, et ei pea kõik järgmised 17 aastat veel ootama ja jalgrattaga Riisiperesse väntama. Paneks ikka vagunisse ja rändaks… naudiks samuti Eestimaa teisi avarusi.
  Kõik ei taha siit (Läänemaalt) ära kolida – ei teistesse Eestimaa asundustesse, ei välismaale.
  Head lugemist asjast huvitatuile leidub Eestimaa blogist. Netist kergesti leiatv. eestimaablogi punkt blogspot punkt com
 4. Rongisõit on väga paljudele hädavajalik.
 5. Elan Lihulas. Olen 11-60 aastane. Minu issi ütles,et Läänemaale tuleb raudtee. Ütlesin, et oi kui tore. Nii vahva. Tunnen kuidas rongirattad sahisevad ja loodus mööda vihiseb. Aga issi ütles, et ei, meie seda nautida ei saa. See rikkus ei ole meie jaoks. Nii kurb.
 6. Kindlasti eelistaks minagi, et paradiisis (kui sellesse usuks) oleks rõhk rongiliiklusesl, mitte Hummeritel…
  Tegelikult muidugi võinuks artikkel pikemgi olla. Jäi kripeldama piletihinna tähtsus reisijate arvule. Harva sõites ehk pole oluline kui pilet kuhugi mksab 6 või 8 eurot. Küll aga see oluline kui sõita perega. Nii võib 8 eurone pilet neljaliikmelise pere jaoks tähendada soodustuse puudumisel 72 eurost väljaminekut edasi-tagasi sõidul! Ja sõita näiteks Haapsllu puhkama, siis ligi 1000 kroonine sõit jätab need pered rongist maha. Seega on olulisem mõista, et parem pool muna kui tähi koor. Ehk perepileti soodustus 50 % tähendab tunduvalt suuremat reisijate arvu igas rongis ning ühtlasi ka riigi tõelist hoolitsust perede eest. Mida võiks ju oodata ka erafirmadelt (bussides), aga see lootus pole eriti mõeldav meie mõttelaadi tõttu… Õigemini siis eraomanike mõttelaadi tõttu!
 7. Paneme aga uued liipreid jälle maha, et oleks mida erastada ja müüa

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar