Blogiarhiiv

neljapäev, 29. detsember 2011

IKKAGI SAMM EDASI!

http://www.e24.ee/684652/eesti-ostab-saastekvoodi-eest-13-maagaasil-soitvat-bussi/

Väga tore! Tahaks varsti loota ka kaeramootoriga transpordivahendeid maateedele...http://arvamus.postimees.ee/683306/neeme-tammis-inimene-on-tuttuuest-bussist-tahtsam/

Kenasti kirjutatud, aga...väike kripeldus jääb alati! Ühispeatuste algne analüüs oleks pidanud paljutki reisijate kõrval ka bussifirmade tähelepanu nõudama, aga mida polnud, seda polnud. Isegi korduva arvamuse küsimise peale! Tõsi küll, Hansabussile ma kirja ei saatnud. Prooviks?

Tegelikult on lause "riik on halb peremees" pärit kapitalistidelt, kes soovivad endale saada busse, ronge, metsa, põlevkivi, vett, maad, taevast, inimesi...

Riik on TÄPSELT nii halb peremees, kui meist igaüks on halb! Või vähemalt ei ela küüned enda poole! Kunagi ei osanud märgata, aga nüüd vahel märkad, et kellegi irisemise geenid või keegi jõuab jutuga välja alati rahani. Või keegi ainul kiiruseni. Eks termin "kiirusepede" ole märgilise tähendusega. Nagu seedehäireid tekitab mõni kodanik Mets, nii ka kiirusep... Palun vabandust!


http://www.postimees.ee/684154/uuest-aastast-saab-taas-rongiga-viljandisse/

Post Mortem
29.12.2011 02:20
Tallinnast Tartusse on mitukümmend km pikem maa, ent rong liigub kiiremini kui Viljandisse. Miks?! Kiirrongil tuleks vahepeatusi kõvasti ära võtta.
vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -6 -1  +1 +6
Kuuuurija
29.12.2011 02:51
Millega regionaalminister Viljandisse rongile vastu läheb? Oma autoga? Värskelt remonditud raudteel rongiga ei kõlba sõita? Eks see nii olegi!

Rongi häda on selles, et selles peab rongi õigustamiseks sõitma korraga palju rahvast. Meil siin aga soovib iga rongilemb, et rong süstiks vaid temale vajalike peatuste vahel. Teised peatused on vaid liigne ajakulu.
Kilplased! Personaalseks transpordiks on märksa kiirem ja ökonoomsem kasutada sõiduautot!
vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -13 -1  +1 +12

to: Kuuuurija
29.12.2011 03:38
sind rongifoobi ei rahulda ka see, kui rongiga korraga palju inimesi sõidab. leiad mingi teise ettekäände, miks rongiliiklust halvustada.
teata ebasobivast kommentaarist -9 -1  +1 +17
tirku
29.12.2011 06:17
kui posimehe vahel oleva sõiduplaani järgi sõidab rong 1. jaanuarist türilt viljandisse 1 tund, siis teeb se 50 km läbimiseks keskmisekiiruse alla... ahsa kurat küll, kuskilt ei tule seda 120 välja. edelaraudtee kõrgemad matemaatikud ju juhivad, nendel teised valemid arvutamiseks. vist.
või tegemist on EHITUSPRAAGIGA.
vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -4 -1  +1 +10
37 aastat...
29.12.2011 08:47
....tagasi jõudis Viljandisse esimene laiarööpaline reisirong.Oma silmaga ei näinud....aga selle veduri vile oli Paalalinna teise serva selgesti kuulda.
vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -0 -1  +1 +5
vc
29.12.2011 09:13
Tallinnast Viljandisse-OK, aga proovige raske kohvriga jõuda näiteks Viljandi jaamast Paalalinna või vastupidi. Selleks linnaliini bussikorraldaja võimeline ei ole. Kogemusi kui palju.
vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -0 -1  +1 +15
kl
29.12.2011 09:58
Männimäe-Raudteejaama ühendus ka parem pole. Valgustamata võsavaheline tee räämas majade vahelt...mina küll ei julge hämaras seda läbida...
vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -0 -1  +1 +5
ja
29.12.2011 10:15
Loodetavasti on tagasi siis ka pehme vagu, sest tvalise vaguni istmed on pehmelt öeldes seljavaenulikud
vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -0 -1  +1 +4

jalamees
29.12.2011 11:03
120km/ha? Nende kõverate rööbaste peal, kas te olete hulluks läinud?Tambiti palju raha lihtsalt tuulde, kohati rööpad hullemas seisus kui enne olid! Turvalist pärale jõudmist! 
 Juhan
29.12.2011 11:19
Viljandi linnavalitsusele on ettepanek tehtud, et bussipatus uue platvormi juurde teha ja rohkem liine kohale tuua.

Artiklist ei saa sotti, kes vahepealsetes peatustes uhket rongi tervitama tulevad? Või siis kalleid külalisi ei raatsita solgutada?

Minu arvates rong tähtis ka vahepealsete rajoonide elanikele, seega võiks ikka igas peatuses simmani korraldada???
vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -0 -1  +1 +4
Merle
29.12.2011 11:20
Mulle see uudis isegi ei meeldi. Kuna buss, mis praegu rongi asendab, peatub Vabaduse platsil, siis on sealt mugavam liikuda. Kuid raudteejaama juurest küll ei taha oma pagasiga linna poole liikuda. Kui õigest mäletan, siis on raudteejaam kesklinnast suht kaugel.
 rong ja buss
29.12.2011 11:31
Rongiga oli päris OK Tallinna sõita, ainult tõesti sinna rongi peale saada ja sealt koju saada oli igavene peavalu. Just Paalalinnast- et kui arvestada taksosõit rongihinnale juurde, siis igal juhul eelistan bussi. Nii et kui linnaisad (või kes iganes) võtavad vaevaks ka inimesed linnaliini abiga rongile ja sealt maha organiseerida, siis on asjal jumet. Tore uudis igatahes.
vasta_kommentaarile teata ebasobivast kommentaarist -0 -1  +1 +5

Uskmatu Ülle
29.12.2011 12:33
Räägivad, et keegi Tauno Tuula ei luba? Et muidu hakkavat rahvast vähem mingis bussijaamas käima ja mingi Anttila käive läheks allapoole nulli? Ja et kui see müstiline Tauno Tuula mingis kogus rusikaga laua peale lööb ja kõik lausa taga istujad räigelt pe*se saadab, pugevat teised kogu liikmed laua alla peitu? Ei ole ju ometi nii?
teata ebasobivast kommentaarist -0 -1  +1 +2
 Nii ongi lihtne hea uudis ära solkida! Lihtsalt kirugem ja irisegem rohkem.

Kuskil sebe ja Tartu uudises vingus keegi, et Näituse(oli vist?) peatuse lisandumisel peab TEMA kannatama teiste bussi ronimist ja suure hulga aja kaotust! Kui me ei suuda natukenegi mõelda teistele, siis polegi midagi tahta! 

Kuuuurija pani kirja tõeliselt kuldse lause:
Personaalseks transpordiks on märksa kiirem ja ökonoomsem kasutada sõiduautot!
Paala ja Männimäe rongipeatused tõenäoliselt vajalikud. Seepärast on tõesti müstiline, et Viljandi Linnavalitsuse kirjutamise peale tundus vaid üks inimestest huvituv ametnik olevat. Ja hakka või uskuma, et lv marionetiteater, kust ei tule muud kui tõrjuvat suhtumist. Miks ei saa Viljandi tehtud uue platvormi juurde suurt bussipeatust, kust saaks mugavalt ja kiiremini kesklinna, Petrimõisa, Viiratsisse, Karksi-Nuia? See ju "bussijaamakoalitsiooni" huvides!? Või siiski mitte? Liiga palju on siis linnalähiliinide täituvus?
Viljandisse ei saa enne normaalset rongiliiklust, kui 2,5 rongi asemel ei sõida sinna kiirrongid. Kokku seega u 5 rongi päevas ja osa neist kiirrongid, mis peatuks T-Väikses, Liival, Kohilas, Raplas, Türil ja ehk veel kuskil. Omal ajal surusin peale peatusi T-Väikses ja Liival. Kas nüüd keegi kujutaks ette rongile tulekut Järvelt läbi Balti jaama?

Kes on Tauno Tuula? Teeks siis Anttila harukontorid raudteejaama ja Paalasse?

Kahju on kui kellegi ärika huvides kannatavad tuhanded reisijad...

Muide, mina olen ka nõus, et erirong teeks peatused ka Türi ja Viljandi vahel. Muidu jääb kõrgeaulistest ametnikest tõesti mulje, et meil vaid Tallinn ja paar teist kohta ka...
Hr Parts tehti ministrite hindamisel natikese alusetult pulbriks. Nüüd olekski võimalus ennast näidata koos kõigile tundmatu regionaalministriga hajasustuse vähevajalikes peatustes...


Muide, puhvet ehk baarvagun ehk 1.klass tuleb paari päeva pärast Viljandisse tagasi. Tean seda kindlatest allikatest!!!

Külastage Antttila kodulehte, ehk siis halastatakse ja Teid märgatakse...

 palun
29.12.2011 13:17

Linnaisandad palun tehke nii ,et kesklinnast bussiga rongijaama saaks ja seal ka buss ootaks ees ,kui koju tagasi saabun .Ette tänades ja head uut aastat. 
Aitäh soovide eest! Head uut aastat!

************************

Tauno ongi olemas!!!
http://wwx.sakala.ajaleht.ee/060907/esileht/uudised/5028437.php
http://www.sakala.ajaleht.ee/151580/tauno-tuula-endise-noortekeskuse-juhi-artikkel-on-eksitav/

Ei mina usu, et soliidne härra russikaga põrutab!!!
Kas tuleb põrutab ka 30. dets?

 Äge kui mees on platsis nagu Sakala intervjuul!!!

Ma ju ütlesin! Rongireisijaid lubatakse lausa järve äärde. Ma ka ükskord käisin ja jõin lausa ühe õlle. Enne vette minekut!

Aga Paala peatust ma ei näinud...

Kui Anttila ja buss on nagu sukk ja saabas, kas Anttila buss sõidab ka ühispeatustesse ehk maale???

http://www2.reform.ee/ee/reformierakond-huvitavat-seisukohad-artiklid-k%C3%B5ned-kampaaniad/valimised/riigikogu_2007/kandidaadid/yldnimekiri/&detail=1&id=97&jrk=40

Aaa, reform!!! Kas Sakala teeb ka ühe AVAMEELSE INTERVJUU RONGIBUSSILIIKLUSE TEEMAL? JA KAS TAUNO AVAMEELSELT KA VASTAB? Või vastab ärimehe/poliitikuna?

Viljandis Anttila võib olla seotud eesti postiga, aga pole võimalik, et tegemist postijaamaga. Viimati oli Viljandis postijaam ehk 19. saj, või postipoiste aegu. Tegelikult oleks pretsedent, kui Viljandis rongid sõidaksid Männimäele võtisauaga, nagu Riia liini rongid sõidavad Pärnusse. Endise liini. Pealegi see annaks hea võimaluse kuskil Nuia bussidele ümber istuda...

Ja muidugi võib rahulolematu olla, et aina kihutada ei saa. Muide, võinuks minna ka nii, et liini avamine olnuks pool aastat või aasta hiljem. Nii et kas pahandada või pigem rõõmustada?


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar