ESTONIAN BLOG

Soovi korral võite kirjutada ka meilile

loodusemees@gmail.com

Kui avaldate arvamust blogis, tuleb raport postkasti Teie külastusest, nii et saan esimesel võimalusel Teile siinsamas vastata.

Olen tänulik nii toetavate kui kriitiliste arvamuste eest. Ka sarnastest teemadest välismaal. Tähtsaim on see, et arvamused olulised mulle kui ka neile, kellest sõltuvad paljud otsused.
Kommenteerige julgelt, see oodatud!

Päikest!

Vaadake ka EESTIMAA BLOGI 2
http://eestimaablogi2.blogspot.com/
ja Looduse Blogi
http://llooduseblogi.blogspot.com/
FACEBOOK
https://www.facebook.com/groups/685489471517376/?fref=ts

neljapäev, 28. juuli 2011

NII ME HINDA TÕSTAME.

http://www.tarbija24.ee/512162/eesti-energia-koondab-oma-elektrikud/

Ja unistame kabinetis toolil vedeledes lintide lõikamisest!

Kui lahata algusets lõpuni läbi kogu majandus, siis üks suur hinnatõusude põhjus ongi viitsimatus ise tööd teha. Tellime parem teenust sisse!? Kuigi oma töötajate ülalpidamisel on mõned kulud (autod, tööriistad jne), siis tavatöö juures pole need eriti suured. Samad kulud on ju ka nendel firmadel, kellelt teenust tellime! Ehk veidi teise jaotuse tasakaaluga küll, aga ikkagi. Kuid kui oma firma loodab üldkasumile töö pealt, mitte töötajate arvu pealt, siis teenusepakkuja peab tööpõllu laienemisel tavaliselt töötajaid juurde võtma. Ning ei tohi unustada kasumit! Nii maksabki ühe firma klient kinni tollele firmale teenusepakkujate  lisapalgad (samad ametnikud ju, kes teenuse tellijal, raamatupidajatest alates ja ei tea kellega lõpetades). Annaks taevas, et veel allhankijaid või teenusepakkujaid ei tuleks! nagu ehitusfirmad - osalevad hangetel, ise ilma ehitajateta! tellivad töö erinevate allhangetega, need tihti omakorda - ja kõik tahavad kasumit ning mitte väikest.

Muidugi on nii lihtsam. Endal jääb üle vaid lepingud sõlmida ja asja "juhtida". Kuni klient maksab, pole probleemi... Kui just omanikul kasumist väheks kipub jääma...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar