ESTONIAN BLOG

Soovi korral võite kirjutada ka meilile

loodusemees@gmail.com

Kui avaldate arvamust blogis, tuleb raport postkasti Teie külastusest, nii et saan esimesel võimalusel Teile siinsamas vastata.

Olen tänulik nii toetavate kui kriitiliste arvamuste eest. Ka sarnastest teemadest välismaal. Tähtsaim on see, et arvamused olulised mulle kui ka neile, kellest sõltuvad paljud otsused.
Kommenteerige julgelt, see oodatud!

Päikest!

Vaadake ka EESTIMAA BLOGI 2
http://eestimaablogi2.blogspot.com/
ja Looduse Blogi
http://llooduseblogi.blogspot.com/
FACEBOOK
https://www.facebook.com/groups/685489471517376/?fref=ts

teisipäev, 6. september 2011

LINDUDE ARV LINNAS LANGEMAS.

Ärge nüüd lootke siit kõmuudiseid! Pean silmas ikka neid kahejalgseid linde...

Kui maakohtade mõjutab meie rahvuslindu ja teistegi arvukust põllumajanduse ümberkorraldus, siis ka linnas on sellele oma mõju. Vanasti oli ks depoos paar akent avatud ja päeval ka väravad, siis nüüd paaniliselt suletakse väiksemadki pilud. Ei saagi mõnedelt ülemustelt oodata mõtlemist lindudele, sest ta lihtsalt ei huvitu neist ja ei tea ka midagi. Ometi näeb ka linnas väga palju linde, hoolimata mürast ja sebimisest. Depoos pesitses vanasti päris palju suitsupääsukesi, nüüd tühjus. Igal aastal ka kivitäks ja vahel näeb depoos veelgi üht-teist.


 Lindude elu on linnas stressirohke nagu ka metsas raudtee lähedal. Rääkimata sellest, et hooldamata raudtee ja niitmata teeääred kutsuvad linde sööma. Mis toob kaasa nende hukkumise arvu kasvu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar