ESTONIAN BLOG

Soovi korral võite kirjutada ka meilile

loodusemees@gmail.com

Kui avaldate arvamust blogis, tuleb raport postkasti Teie külastusest, nii et saan esimesel võimalusel Teile siinsamas vastata.

Olen tänulik nii toetavate kui kriitiliste arvamuste eest. Ka sarnastest teemadest välismaal. Tähtsaim on see, et arvamused olulised mulle kui ka neile, kellest sõltuvad paljud otsused.
Kommenteerige julgelt, see oodatud!

Päikest!

Vaadake ka EESTIMAA BLOGI 2
http://eestimaablogi2.blogspot.com/
ja Looduse Blogi
http://llooduseblogi.blogspot.com/
FACEBOOK
https://www.facebook.com/groups/685489471517376/?fref=ts

kolmapäev, 28. september 2011

SILD ÜLE KWAI JÕE

Sain mõned vahvad fotod kaugemalt. Mõnes mõttes huvitav võrrelda. Katusealune nagu siis meilgi, ainult seal soe, meil ka talv. Ometi...platvorm tunduvalt laiem ja olemas ka hooned. Meil on nagu isegi teate! Kõrval siis kitsarööpmelise platvorm, kus sõidab turismirong.
Ka varikatus muidugi laiem ja sellisena oleks ka meil rohkem kasu.

Muide, sarnast lahendust peaks nimesiltide juures rakendama ka meil. Nooltega oleks näidatud järgmised peatused kummaski suunas. 

Midagi sarnast võiks ehk meilgi olla balalaika peal? Muidugi ilmastikukindlam. Kuid pidevas liikumises olles saaks ehk peale turistide veidi ka kohalike elanike vajadusi rahuldada.
Siin tegemist küll teise rööpmelaiusega.

Paistab, et mujalgi ootekojad puidust ja kindlasti vajalikud.

Sarnaseid vaguneid nägime vanadel ungarlastel ja ka kitsarööpmelisel.


Pildid tehtud Tais, Kanchanaburi jaamas ja Kwai jõe sillal. Mäletan, et kodus oli kunagi raamat, "Sild üle Kwai jõe", kuid kas ka lugesin, vat see on meelest läinud. Igatahes ilmakuulsa jõe sillaga on tegu, sest kuskilt mujaltki se aeg-ajalt läbi lipsanud.

Kui natuke paralleele tõmmata, siis võiks meilgi ju turistidele mõne jõe sillale rohkem tähelepanu juhtida?


Peaks uurima, mis aastatel sild ehitatud. Tegemist needitud konstruktsioonidega. Muide, nagu ka meil näiteks Emajõe sillal.
Pildid Vahur J.
Tänud!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar