Blogiarhiiv

reede, 29. oktoober 2021

Peetrike on popp, Liiprisaate võtted Valge Daami aegu ja esimesed kallid Mariga. Aug 2014

 

Thursday, August 7, 2014

Väike Peetrike Haapsalus on populaarne.


Rongiliiklus Haapsalus on nagu naksti! Jaamas polnud justkui kedagi, aga rong oli peagi täis ja mahatulijad haihtusid märkamatult!
Paika on vaja panna sõiduplaan, täpne info ja peatused. Peale kesklinna peaks peatus olema ka Vasikaholmil ja Veskiviigi sadamas.

Vagunisaatja tasemel! Jutt mõningate vaatamisväärsuste kohta täpne ja konkreetne. Laste kilgete tõttu (vanemad seekord ei osanud üldse arvestada, et teised võivad juttu  kuulata soovida) tasuks vagunisse panna kaks valjuhääldit, et jutt kaotsi ei läheks.See rong on turistide koha pealt kullaauk! Kui linna tulemise esimesel päeval tehakse sõit, siis näeb ära suure osa linnast ja nii tekib põnevus minna ka kaugematesse paikadesse.
Mida sellega seoses vaja teha? Info rongi kohta väga täpselt üles panna, kus siis kirjas sõiduplaan. Hetkel on selle kohta vastuoluline info. Täpselt tuleb tähistada peatused, soovitavalt lisaks vaksalile ja kesklinnale siis ka Vasikaholmi rand ja Veskiviigi sadam. Läbi mõelda piletite süsteem. Hetkel on reisijaid väga palju, kui aga peaks veidike vähenema, siis ehk tasub mõelda sooduspiletile, näiteks ühe peatuse jagu sõitmine oleks 1 euro. Lisada muidugi tutvustusse, et vabade kohtade olemasolul saab rongiga sõita Veskiviiki kohvitama, Vasikaholmi ujuma jne. Hetkel saab rongipiletiga ka soodsamalt Raudteemuuseumi. Peatuses selle kohta infot ei ole ja nii võib juhtuda, et külaline käib enne muuseumis ning siis saab teada soodustusest.
Täielik info peaks olema ka linna kõikides bussipeatustes, Peetrikese peatustes omakorda ka bussiliinide info.
Igas peatuses peaks olema ka info rattalaenutuse võimaluste kohta. Seda ja kõike muud ei pea otsima vaid netist, eriti kui ei tea, kust otsida. Info peab hüppama külalisele "näkku" ja seega jõuan taas atagasi selle juurde, et linn avjab uut tüüpi teadetetahvelid. Millest olen ka varem rääkinud.
Kas linnas on inimene, kes piisavalt tegeleb linnasisese (ka maakonna) infoedastusega?
 
******************************************************************
 
 

teisipäev, 12. august 2014

Valge Daami Aeg!


Teel Valge Daami etendusele.Intervjuu lavastajaga - Anneli Aken! Teemaks nii etendus kui muidugi ka külalised ja rongid!


Muidugi võib igal hetkel kohtuda toetajatega, tänu kellele teema ongi nii mõnusalt päevakorral!


Etendus oli väga hea. Muusika Toomas Lungelt. Ainult.... lühikeseks jäi! Lõppes kuidagi nii kiiresti!

Vaid üks väike puudus, mis silma torkas. Vaatajate taga ülanõlval sai vaid kottpimedas liikuda, väga ohtlikud olid sealsed köied. Muidugi ka suure ringiga tulek ja äraminek, vahel lihtsalt peab ka etenduse ajal keegi liikuma. Kasvõi istepingini minekuks. Mingit valgustust seal ei olnud, nii aga on üpris ohtlik!

Kolme päeva jooksul käis etendust vaatamas üle 5000 inimese! Tore!
 
*******************************************************************************
 
 

teisipäev, 12. august 2014

Esimesed kallid Kalli Mariga!


Sadamas on igasuguseid laevu ja laevukesi. Kallis Mari aga on see, kellesse võib armuda...


9. aug sai siis Kallis Mari ametlikult ristitud ja "ristivanemate" poolt shampusepudeliga sisse õnnistatud. Ning tehtud esimesed ametlikud sõidud!
Olgu peralegi kellegi arvates kribu ja tilluke, siiski on armas minule...Esimesed huvilised kogunevad ja muidugi kapteni ümber troppi. 

Ha-ha-haa....Kõike ilusat jäädvustamas ka kaameramehed."Ristiemad"!


Jaanus Karilaid annab üle kingituse.Pudel nii kõva, et enne tuli mitu mõlki, kui osavam käsi pudeli haaras ning laevuke oligi ristitud!

Esimesed sõitjad!
Kurvi võeti nii, et külg "maas"! Kusjuures laevuke püsib vees nii mõnusalt, et kõikumist peaaegu polegi (ka teisel päeval nii, kui juba ka lainetust oli)!Igatahes Haapsalu on saanud endale uue hea magneti. Kas tuleval aastal stardid aga tagalahel või juidas edasi, eks see paistab. Esialgu on aga kõigil võimalus sellest osa saada. Mul on ääretult hea meel selle üle!

Arvo oli esimese sõidu osaliste hulgas! Ehk siis ajaloos!

Ja läksime!!!Popsuv mootor ja nurruv tunne...

Peetrike ja Kallis Mari näitavad, et aina rohkem on põhjust tulla Haapsallu!


 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar