Blogiarhiiv

Reede, 29. oktoober 2021

Käsitöölaat, Apelsin Haapsalus ja Rannalõõts. Aug 2014

 

teisipäev, 12. august 2014

Käsitöölaat Valge Daami Aegu...


Linn autosid täis, Väike Peetrike rühib kuis jaksab, inimesed, küsivad aga: Kus on päris rong? Majandusminister käis nüüd Haapsalus, ei tea, mida head kõneles!? Kas Haapsalus silmad lahti ringi käies on ikka veel neid, kes räägivad, et on vaja veel analüüsida? Mis kurat siin veel analüüsida? Kui nii edasi läheb (PKC-st ma ei räägigi), siis võib hakata varsti välja ütlema, et see valitsus, kes nii vajaliku asjaga viivitab, on lausa kurjast! Nii ei suhtuta oma inimestesse ja maasse! Ja nii ütlengi!Täna (13. 08.) kostus raadiost, et Urve Palo on nõus laenuga raudtee ehitamiseks. Aga see otsus minevat pigem aega peale valimisi! Reformierekond ja Lauri Luik siis ei saa ikka kuidagi ühisele lainele? Tuleb teha uusi valikuid kevadel?


Tore, et tänav oli laadaks kinni pandud. Usun, et autosõitjad said sellest hoolimata hakkama!? Sest sellise rahvamassi puhul poleks muu variant olnud mõeldavgi. Mõnigi müüja ütles, et sellist käsitöölaata pole Haapsalus veel olnud, külastajate arv võis ulatuda paarikümne tuhandeni!
Esimene asi, mis silma torkas, oli porgand puude vilus! Võimalik, et ületäituvusega (analüüsida veel jõutakse)!Väga palju head ja huvitavat kaupa, hinnad tundusid suhteliselt mõistlikud, paljud kaubad saidki otsa!
Astelpajumahl on ikka imehea küll! Ei jätnud mitte rüüpamata!Suitsutoodetele ei raatsinud kulutada, kuigi tegemist ikka väga hea asjaga ju!

Peab ka einestama. Ja kõik ju tore, vaid kutsumata külalisi ehk herilasi oli hullult palju...


Ning siis tuli rong killadi-kolladi.... Ja nagu ikka, pilgeni täis!
Kõlleste kommimeistrid.
Ja Grande Pizza. Neile tänud!Aina paremaks läheb! Õlu jäi siin küll proovimata....

Esinejad pakkusid silmailu! Ja esinejaid jätkus terveks päevaks ning mitmesse kohta.

Porgand ikka populaarne. Saab ka aknast piiluda, kas vabu kohti on!Uuest poest üks Pöide õlu - pole paha!
Rahvatantsuvilistel tatsub jalg ka väljaspool esinemist....Lihtsalt imeline. Milline puhkus! Ja milline kasu kohalikele kaubitsejatele-tegijatele!3 kommentaari:

 1. Imeline puhkus töesti- pilte palju ja emotsioonid jöudsid koheselt edasi! Selle aasta Valge Daam jäi nägemata- eks järgmisel aastal peab proovima kindlasti!

  Vasta
 2. pirtsakas sibul13. august 2014 12:57

  Porgandite kuulsuses ei kahtlegi kuna ületäituvused köikjal rongides, mis siis veel batuudi porknas kahelda?!
  Klaasikese Valtu veini mekiks ja oleks kindlasti vaadanud kuidas tänaval esinetakse- super et ürituse melu suur oli!!

  Vasta
 3. Tänud!

  Mul on hea meel kui saan kellelegi oma postitustega rõõmu valmistada.

   

  *********************************************************************

  teisipäev, 12. august 2014

  Rannalõõts 2014.


  Aga mina sõidan rongbussiga!
  Seda enam, et Tallinnas hetkel ei sõida trammid, asendusbussid tekitavad segadust ja nii ma istungi Haapsallu (vajadusel ka Pärnusse ja Kuressaarde) sõiduks Balti jaamas rongile ning suundun Laagrisse. On hea kui jääb aega ka suitsupausiks ja võimalusel saab söögikohast ka läbi astuda.

  Elron ei vastuta ooteplatvormide eest, Eesti Raudtee pole aga kuulnud midagi platvormide ja rajatiste pesemisvõimalustest. Nii ongi mingil määral öökimaajav riik koha peal täiesti reaalselt esindatud. Ka Haapsalust mitme päeva pärast tagasi tulles oli olukord samasugune. Miks me tekitama inimestes kuvandi sellisest riigist?  Eesti Raudteel on küll inimesi, kes siingi lugemas käivad, kommenteerida aga ei julgeta isegi mitte anonüümselt. Või põhjuseks ikkagi pohhuism?
  Ah, hea küll, mõtlesin rohkem ilule, mis ees ootamas...
  Haapsalust? Ei, külakesest metsa vahel. Vaja on ju analüüsida! Selle asemel, et tulla ka Haapsallu ja vaatama, mis toimub....


  Kiikingutalu teeotsal. Vägev!


  Tee peal sain telefonikõne,kui soovitati ka Rannarootsi laata külastada. Õnneks oli esimene inimene, keda nägin, Arvo. Nii et edasine oli ju privaattransport, mille eest Arvole suured tänud!  Enamus laadast joosnes hilpude müügist. Kahju. Üks põhjus ka see, et linnaski ju laat, aga...miks siis siinsed müüjad hoopiski seal ei olnud? Rahvast ju hoopis rohkem!?


  Pole odav kaup, aga see eest ilusad asjad! Kindlasti leidus ostjaid!
  Ohoo, läheb vist suuremaks kakimiseks...


  Meemüüjad kollased nagu mesilased!


  Väikest viisi lõõtsamuusika õpitoad!
  Põhiline toimus aga Rannarootsi muuseumi õuel. Ka maavanem tuli lõõtsa tõmbama.


  Oli kuulda, et õnneks suitsetati ahjutäis juba päev varem. Sest täna hommikul meri enam armuline polnud. Kala aga maitses paljudele hea...

  Milline ilm, milline vaade, milline muusika...

  Kel vedas, sai head muusikat kuulata otse jaalal. Ja meri oli nii peegelsile, nii romantiline....

  Ka pealtvaatajate jalg läks tatsuma...


   
  ****************************************************************

  teisipäev, 12. august 2014

  Ansambel Apelsin!

  Muide, Tallinnast startisin ma sellega...


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar