Blogiarhiiv

reede, 19. august 2011

NO NÄED!?

http://www.tarbija24.ee/535656/talunik-teisedki-voiks-tee-aares-juurikaid-muua/

Kaup
Ilmar Kajava tee ääres ostjaid ootamas.
1/1
Ilmar Kajava tee ääres ostjaid ootamas.
foto: Raigo Pajula
foto
http://f.postimees.ee/f/2011/08/19/713872t40hc62e.jpg
http://f.postimees.ee/f/2011/08/19/713872t55hd07e.jpg
Ilmar Kajava tee ääres ostjaid ootamas.
Raigo Pajula

Talunik: teisedki võiks tee ääres juurikaid müüa

19.08.2011 11:47
Haljalas, otse mereranda viiva tee ääres on juba aastaid üleval silt, mis teatab, et müügil mitut sorti köögivili, ja ostjaid jagub siin aastaringi.

Põhiliselt peatuvad tomatit, kurki, kartulit ja muud värsket ostma kutsuva sildi juures möödasõitvad puhkajad ja turistid, keda nüüd küll juba vähemaks hakkab jääma.
Ilmar Kajava, kes tee ääres peatuva auto peale kohale kiirustab, on üdiselt äriga rahul. Tal on praegu pakkuda kurki, tomatit, küüslauku, sibulat ja kabatšokki. Kevadel saab maasikat ning kartul, kapsas, porgand ja peet on aastaringi müügil.
Kraam on ahvatlevalt värske ja hea hinnaga - kurgikilo saab praegu 80 sendi ja ilusad lõhnavad tomatid kõigest ühe euroga.
Talumees ütles, et nn tänavamüüki hakkas ta tegema inimeste pealekäimisel. Algul ei müünud ta kohapeal midagi, vaid viis läheduses olevasse Grossi poodi või Tallinna turule, aga puhkajad hakkasid ise küsima.
«Nägid kasvuhooneid ja küsisid, ega te kõike seda ometi ise ära söö,» selgitab ta. Vastavalt nõudlusele on ta nüüd välja valinud ka hästi vastupidavad sordid.
Ostjate seas on olnud eri rahvuste esindajaid, viimati käisid koguni hollandlased Eesti põllumehe kasvatatud viljade head väljanägemist kiitmas.
Kajava sõnul võiks meie maateede ääres värske kraami müüjaid rohkem olla. Praegu kohtab neid põhiliselt Lõuna-Eesti kandis.
 

2 kommentaari:

  1. Marss juurikaid ostma rahvas-kodumaine parim ja puhtaim!!!

    VastaKustuta
  2. Hea üleskutse, Pirtsu!
    Oleks vaid rohkem kohti, kust osta! Aga sellistele tegelastele peab au andma. Kindlasti oleks temalgi mõnus müüa, kui oleks tasemel plats.
    Käsmus käies räägiti, kuidas nõuka ajal tehti isegi marjulistele-seenelistele katusealuseid metsa veeres! Nüüd aga hoolib Keskerakond ja sada tükki veel, aga edu pole...

    VastaKustuta