ESTONIAN BLOG

Soovi korral võite kirjutada ka meilile

loodusemees@gmail.com

Kui avaldate arvamust blogis, tuleb raport postkasti Teie külastusest, nii et saan esimesel võimalusel Teile siinsamas vastata.

Olen tänulik nii toetavate kui kriitiliste arvamuste eest. Ka sarnastest teemadest välismaal. Tähtsaim on see, et arvamused olulised mulle kui ka neile, kellest sõltuvad paljud otsused.
Kommenteerige julgelt, see oodatud!

Päikest!

Vaadake ka EESTIMAA BLOGI 2
http://eestimaablogi2.blogspot.com/
ja Looduse Blogi
http://llooduseblogi.blogspot.com/
FACEBOOK
https://www.facebook.com/groups/685489471517376/?fref=ts

laupäev, 13. august 2011

NURSIPALU PENTAGON


Vaid laevaühendus oleks Nursipalus probleemne!

http://www.postimees.ee/529172/kaitseministeerium-uurib-kolimisvariante/

Pläralasse kirjutasin kommentaari, mis võib tunduda irooniana, kuid tegelikult teatud mõte sellele on. Oleme mures, et ääremaadel elu hääbub ja ka turvalisuse tagamine riigiasutuste jaoks on oluline. Eesti pealinn on Tallinn, haridusministeerium viidi aga Tartusse. Ehk võiks meil kui e-riigis ministeeriumid ollagi kuskil kesk-Eestis või mujal? Eraldi valitsuslinnak? Hoonete ja kruntide müük peaks andma väga kõva tulu, Toompeast rääkimata. Ehitades kogu riigijuhtimiskeskuse Ämarisse, Nursipalusse, Tapale või mujale tagame palju suurema turvalisuse, lisaks samas oleks lennuväli Küberrünnakute Kaitsekeskus jne? Tähtis, et koht võimaldaks ligipääsu erinevate transpordiliikidega!

Kindlalt turvatud keskus tähendaks suuremat turvalisust ka Tallinnas. Ning rahulikumalt kulgevat elu. Ääremaadel aga kasvab maksumaksjate arv, areneb elamu- ja muu ehitus, transpordivõimalused paranevad, ääremaastumine väheneb. Valitsuslinnak Nursipalus tähendaks paremat tööhõivet ja loomulikult oleks ühistransport siuh-viuh mitmele poole, ühendus rongidega Tallinnaga, Riiaga, Peterburiga, Moskvaga ja kiirronge ei jõuaks kokku lugeda!

Ärge võtke seda päris tõsiselt, aga tibatilluke mõte sellel on!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar