Blogiarhiiv

pühapäev, 25. september 2022

Bussiga Viikingite Külla ja Saula Siniallikatele.

 

 
Üllatav on see, et Balti jaama turul on üleval ekraan, mis tõestab, et saab küll. Saab kuvada ühes kohas nii busside kui rongide väljumisaegu. Lihtne see pole ja nõuab nii raha kui kõvasti tööd, aga tööd ju peabki tegema?

 
Saulale sõitev liin 128 aga vajaks ka töötegemist. Ammu oleks aeg, et bussid LÄBIKS Tallinna linna eh et ei väljuks Balti jaamast tühjalt (pea kõik liinid) vaid alustaks kuskilt kaugemalt, näiteks Tabasalust või Kakumäelt ja viiks inimesi ILMA ümber kiiremini, mugavamalt ja kaugemale! Paraku aga Tallinna linn ja hiljuti auhinna saanud PEÜTK looderdavad, kuidas jaksavad, kulutades raha hoopis aastatepikkusteks uuringuteks ja kuluka uue piletisüsteemi loomiseks.
Sellest aga pikemalt Oktoobrikuu kokkuvõtvas postituses. 
Bussiga linna läbides oli aga hea näha kinnitust kaasaegsele lahendusele - enamus reisijaid koguneb ikka peatustest ja see kehtib ka peatuste kohta, mis enne Balti jaama või kesklinna! Üldiselt aga üsna hea oli sellise maakonnaliiniga sõita, Izus lippas üsna kenasti, kuigi põikeid 4-realiselt kõrvale linnast väljas oli üsna palju. Kogu maanteevõrk ongi ju kujundatud autosid silmas pidades, buss haarab üsna vähe ja kaotab selliste kõrvalpõigetega ka aega. Annaks taevas, et mingit idiootlikku Kuivajõe terminali Kose inimeste jaoks ei tehtaks! Muidu on karta veel rohkem autostumist ja järjekordseid preemiaid ametnikele ÜT hävitamise eest!


 
PEÜTK ja TALLINNA TRANSPORDIAMET! KUI PALJUD NEIST LIINIDEST ALUSTAVAD TEISELT POOLT BALTI JAAMA või KESKLINNA?

 
Ääretult huvitav! Mõned päevad tagasi postitas MKM FB-s õpetuse sellest, kuidas saab elektrit säästa. Postitasin sinna selle raiskamise foto, vastust ei saanud. Täna, puhkepäeval, kui küsisin uuesti, millal hakatakse selliseid raiskavaid rajatisi likvideerima, tahtsin postituse ja küsimuse ka siia kopeerida. Ja teate mis? POSTITUS EI OLE NÄHTAV! Ehk et asutus, mis ise tolereerib röögatut raiskamist, õpetab kokku hoidma, aga ise seda ei taha vaid koogutab Brüsseli ja/või meie ärimeeste ees? Nende, kelle heaolu (loe rahakoti) nimel tuleb maksumaksja taskust plekkida kinni nii palju kui võimalik ?
 
Kuigi ÜT kirjutan pikemalt oktoobrikuu kokkuvõttes, jätan siiski osa pilte ja juttu siia. Sest seegi on seotud sõitmisega mitte ainult Viikingite Külla vaid ka mujale. Efektiivse rahakasutusega ja ÜT edendamisega.

 
Peetrisse ja Jürisse pole sisuliselt ühtegi bussiliini Tallina kesklinna "teiselt poolt" olevatest peatustes, ammugi Tabasalust ega Sauelt Selle asemel peavad ettevõtjad maksma tellimusvedude eest!


 
Miljonid tonnid terast, betooni, vaske jm... 
Kahetasandilised ristumised ja valesti planeeritud 4-realised tähendavad busside põikamist vasakule ja paremale. 
Alla tunnine sõit bussiga on täiesti normaalne, sõitmaks Siniallikatele, Viikingite Külla puhkama või mujale. AAinult, et nädalavahetuse sõiduplaanid ehk võimalused peaks olema vähe tihedamad. Seda enam, et PartsKo apsaka tõttu võib siin ka bussist maha jääda, aga sellest lõpupoole. Siis kui lähed ja maha jääd... 
Esmalt oli plaan minna siniallikaid vaatama.

 
Nostalgiline ja äge vana sildki siin alles ja renoveeritud.

 
Kui aga harva sellisesse kohta satud ega siis saagi sotti kohe, kuidaspidi siin sõidetakse...

 
Prügikastide jm likvideerimine parklates annab tunda, aga ega siis ametnik seda märka?

 
Vihmase ilmaga siia tulla ei tasu, metsatee ja kallakud allikate juures vägagi libedad. Mul vedas.


 
Piibelehe viljad on mürgised!

 
Kelle iganes haldusalasse siinne puutub, pole ammu siin käinud? Ehk siis palka saanud tibake asjata? 
Sügiseks on allikad muidugi rohkem täiskasvanud ja eks ka taeva peegeldused seda parimat pilti näha. Ilusad aga ikka! 
Linte ma ei sidunud, aga mündi puujuurte varju viskasin ikka.
 
Väga huvitavalt taimed võivad värvuda. Nimetaks malelauaks? 
Õnneks siin isegi mõned pingid olemas. Kuigi rahvast liigub siin palju, siis vahel saab ka maha istuda ja nautida metsakohinat, lihtsalt olemist.
 
Uue silla kaudu tagasiminek pole just kõige lihtsam. Viidad küll olemas ja teed üsna rohtunud ja ka sopased kohati.

 
Siin veel teinegi söögikoht, aga .... ei tööta! 
Kui Tallinna poolt bussiga tulla, sisi on bussipeatuse juures ka sissepääs, aga millegipärast see on suletud! Miks? Ohutum ju liigelda, kui sõidutee kitsal veerel?

 
Koht on aga äge, sellest saab juba möödasõites aimu.
 
Ja siinsest jutustagugi rohkem pildid.

 
Õues on igasugu rajatisi, nii otstarbekaid, kui ka küla olemuse juurde kuuluvaid.


 
Osta saab ka suveniire ja seegi näitab, et tegutsetud on siin sihipäraselt ja teadlikult. Seda näitab ka kõik muu, nii sees kui väljas. Üsna arhailine ja tõetruu tunne tekib!
 
Püüda saab ka forelli ja seda siis lasta kohapeal küpsetada.

 
Lastele meeldivad siin muidugi ka küülikud ja pardid. Kelle söögilaua katmisega ka ju üsna lihtne - salatijäägid jm saabki neile ja kahtlemata see üsna mokkamööda. 
Hõimukeste rammuleem suitsujuustu, peekoni, porru jm. vägagi maitsev. Ma pole väga kooreste suppide fänn, aga see oli tasemel minu jaoks!

 
Uimeline juurikates oli ehk veidi tagasihoidlikuma "lõhemuljega", kuid siiski hea. Muide, mõlema prae juurde pakutud kastmed olid ka väga head!

 
Vägimees Leigri Notsupala oli igati tasakaalus, pea kõik siin väga maitsev, liha pehme ja juust hea.


 
Kerge majanaps, soe ja ürtidega ning kohvi kulus ära.

 
Ja mis mulle ka meeldis - mõeldud oli ka tihastele. Ning see pole oluline vaid nende pärast, on ju huvitav näha neid akna taga söömas. Söö ise ja anna teistele ka! Seda enam, et võõrdume loodusest ning paljude jaoks selline "kaaskond" uudne või meenutus nostalgilisest minevikust. Maalt, kust juured meil pea kõigil.


 
Vanamemme trump oli samuti vägagi hea. Hea oli ka teenindus.
 
Mis negatiivse poole pealt silma torkas? Peaaegu ei midagi. Kuid kuna istusin uksele lähedale, siis ukse sulgemispomm võiks vähe väiksem olla, uks prõmmis ikka üsna usinalt. Et ise seda tajusin, siis väljas käies lasin ka uksel vaikselt sulguda, enamasti seda aga ei märgata teha.
 
Kergemat või raskemat hasarti kalapüü muidugi pakub, isegi selline "kiire värk".

 
Veidi veel jalutamist ja tagasi bussile. 
Siinpool teed justnagu oleks ruumi bussipeatuse jaoks ehk vigade paranduseks? Aga nii nagu "kuningas-minister" Parts siin toki maasse pani, nii bussipeatus ka ehitati. VALELE POOLE TEED!

 
 
 Oleks siis katusealuses vähemalt SUURELT mingigi teavitus, et BUSS PEATUB TEISEL POOL TEED? Kus sa sellega, isegi kribukirjas polnud midagi. NIIGI palju ei suuda ÜTK ega keegi teine tagada!? No, krt, TÕSTKE SIIS PEATUSE SILTKI TEISELE POOLE TEED VÕI VEEL PAREM, PAIGALDAGE SINNA KAASAEGNE SILT?
Kuidas saab olla nii mage ja vilets töötegija?

 
Olen siin ise näinud, kuidas teadmatusest jäädi bussist maha. Kutsuks Transpordiameti kulu ja kirjadega takso järele, kui lausa väikeste lastega tundideks siia passima jääd?

 
MKM, kas ja millal võtate "relaka" ja hakkate kallist terast taaskasutama? Näiteks lõigates need lühemaks ja paigaldes (1-st postist 5 posti?) kõnniteede äärde? Sinna, kus maju lähedal pole ja on ERALDI valgustust vaja? Superministeeriumi eest olete juba maha võtnud?
 
Tagasiteegi läks kiiresti.


 
Ja ärge tulge keegi mulle rääkima, et bussipeatusi ei saa ega tohi 4-realise vahetusse lähedusse teha! Järgige mõistust, mitte idiootlikke nõudeid! Käkerdistest ootekodasid paigaldate niigi. Kindlalt ei küüni need millimeetritki kabinettide mugavuseni... 
Kesklinnast buss tühjaks saigi. Sõitnuks see Balti jaamast kaugemale, võinuk pilt olla teine?  Või osa liine kasvõi otse, kesklinnast edasi?

 
Sama tabloo, mis loo alguses. Isegi ajutist ja operatiivset infot saab nüüd edastada? Väike samm edasi seegi! Aga miks mitte iga ekraani puhul?Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar