Blogiarhiiv

laupäev, 3. september 2022

Talu Toidab laat Põhjalas.

 

 
Mind klopiti maast lahti ja pidin varred alla ajama ning trammile tõttama.
 
 
Siia polegi enne sattunud.

 
Muidugi on siingi palju räämas ja endiseid ettevõtlusega seotud tehaseid ning muud. Suures osas aga asjad muutuvad, tekivad Volta, Lorupi, Manufaktuuri jt elukvartalid. 
Huvitav ja omamoodi on see kõik igal juhul.

 
Head ja paremat oli palju. Takkajärgi mõtlen, et võinuks ka rohkem osta, kasvõi väiketegija marineeritud kurke vm.

 
Tanel, tubli, et ise kohal!

 


 
Tähtis seegi, kui noorperenaised ja -peremehed kohal.
 
Minna marmelaadid imelised, aga kuigi kaubanduslik suurem karp jätab mulje suuremast kogusest, siis tegelikult peab iga tootja mõtlema ka säästmisele. Aga marmelaad oli tõesti hea!

 
Palju juba tuntud tegijaid. Kuid sageli hädaldatakse kettide kaubanduspoliitika üle, samas, miks meil ikka pole veel korralikku talutoodete ketti? Mille moodustaks korralikud väikepoed ja nende teket peaks ju eriti soodustama, arvestades suurte kettide üleliia vohamist? Riigilgi on siin omad võimalused - marketite avamisaeg lubatud vaid kl 20-ni, asukohapiirangud uute rajamisel jne.


 

 
Treppoja üks parimaid! Nende tooteid ostan ALATI, kasvõi põhimõtte pärast. Seekord Tige Tikrikaste.
 
Mõnda mahla olen joonud, ülihead!
 
Kord kingiti ka üks shrub, imehea asi! 
Klaastaara pesu võib küll olla veidi kulukas, aga täna siiski kaasaegsete meetoditega ehk vähem? Igatahes on selle purustamine ja tuhandete km taha vedamine kindlasti kulukam?
Aeg taastada vana taarasüsteem, standardiseerida teatud tootegrupid ja osta taara tagasi. Kui aga purk kaanega tootja jaoks juba 50 senti, siis on midagi mäda.
Vedu? Kui tootja, nt õlletehas või Salvest veab oma tooted kettide kesklattu vm, siis ... mida ta tagasi veab?
 

 
Perenaine tasane, sooja saia, mõtelge!
Lumesadu polnud, kergelt kõle, ja saiagi siin ei pakutud. Aga tubli töö!
 
Lorupi kvartal? Kas aga arendajad ikka teavad, et nii mõnegi maja seinal võib olla Lorupi toodangut? Ma ei tea kindlalt, kas need on, aga sarnaseid Lorup ka tegi. Väga kauaaegne ajalugu igal juhul!

 
Tulla saab ka rattaga, seda võiks ka Kalamaja jt piirkondade kiunujad rohkem teha. Need ratturid siiski rohkem vist seekord kruiisisd


 

 

 

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar