ESTONIAN BLOG

Soovi korral võite kirjutada ka meilile

loodusemees@gmail.com

Kui avaldate arvamust blogis, tuleb raport postkasti Teie külastusest, nii et saan esimesel võimalusel Teile siinsamas vastata.

Olen tänulik nii toetavate kui kriitiliste arvamuste eest. Ka sarnastest teemadest välismaal. Tähtsaim on see, et arvamused olulised mulle kui ka neile, kellest sõltuvad paljud otsused.
Kommenteerige julgelt, see oodatud!

Päikest!

Vaadake ka EESTIMAA BLOGI 2
http://eestimaablogi2.blogspot.com/
ja Looduse Blogi
http://llooduseblogi.blogspot.com/
FACEBOOK
https://www.facebook.com/groups/685489471517376/?fref=ts

kolmapäev, 27. aprill 2011

LINNUVAATLUS 2

Niisiis. Tahtsin linde vaatlema minna. Vaatlengi. Toast aknast. Paneks huvi pärast kirja, keda näen:

põldvarblane
sinitihane
metsvint
rasvatihane
rohevint
harakas
linavästrik
kuldnokk
hallvares
pasknäär

. Eks neid vähe õhtuks kokku saab. Aga jälgimine isegi siit huvitav. Rasvatihane väga õhinaga korjas sammalt aiast. Eks tubli ehitamine käib ja tore mõelda. Ehk tuleb tänavu ka meie pesakastidesse keegi. Tunamullu oli vähemalt lepalind.

Ega siin akna all istudes neid liike eriti tule. Aga see-eest hea jälgida, kuidas toimetavad. Ja ega põldvarblane ikka päris ilus lind. Muidugi see keksimine ka vägagi nauditav. On teised siin aasta ringi ja pesitsevad katuse vahel.

*******************

Õhtu hakkab vägisi kätte jõudma, õues vaikseks jäänud, nii tuule kui lindude poolest. Ometi on mõnus jälgida kuidas hämardub ja teisest aknast juba roosakas taevas.  Selle juurde teeks ühe kohvi...
Kohvi valmis.
Kange tuli nagu aafrika öö...
Ja panin seriaali mängima. Mitte keegi ei arvaks ära, millise!?
Seitseteist kevadist hetke.
Õues posti küljes hakkas lamp juba põlema. Mulle meeldib kui maja ümber mahe valgus ja tänavat valgustab ka üks. Mõni elab nagu kotis. Vist kardab, et tema lambist saab kasu ka naabrimees. Ei mõista ma seda, aga vaba maa, vaba rahvas.
olid postkaardid. Ja maalid. Kus pildil talu üle põllu, mille aknas põles valgus. imeilus! Ja nii on olnud hea tunne ka vahel, eriti talvel, mööda mõnda teed minnes näha seda kauget valgust. Selles oli soojust ja maahinge. Ja otsustades selliste piltide järgi, oli see mõnelegi hingelähedane. Mullegi kingiti kunagi üks selline.Signatuur T. V. ja aasta 1991. Ei teagi, kes selle joonistanud, aga pilt tõeliselt ilus! Vahel tunne, et kuu pildil ise valgustaks...
Kokku siis aknavaatluses vaid kümme liiki. Need kõige tavalisemad, kellest enamus ka talvel söömas käinud. Kohe näha, et vanad sõbrad!
Pilved taevas huvitavad. Ja Tariverdijevi muusika ikka ülimalt hea.

****************

ÖÖ käes, aga uni kadus. Käisin korra õues, tänu rohtudele saan ikka veidi liikuma. Imelin vaikus! Nii vaikne, et oli kuulda, kuidas mutionu kellelegi pingsalt helistab, aga telefon vaid kutsub. Tegelikult oli see muidugi mutipeletaja hääl maa alt. Paraku olen seda sunnitud kasutama...
Teiselpool maja aga kostus konnakontsert. Tähed särasid pilveräbalate vahel ja vaikus oli lummav... Sellisel ööl istuks lõkke ääres vist hommikuni...
Mis teha! Tulin tuppa ja panin paar halgu kaminasse. Kostab vähemalt tule praksumist.

Head ööd!

***************

Õnneks on ka tõsisemaid linnuhuvilisi. EOÜ suvepäevad. Einar Tammur, Kristel Ader ja Aarne Ader.
Linnuvaatlus üks põnevamaid hobisid ja linnuvaatlejate seltskond üks mõnusamaid.

1 kommentaar:

  1. Linnukesi on lahe vaadata, tore et meie loodus nii rikkalik on nende poolest.Igatsen samuti öö vaikuses liha grillida koos kallite inimestega,kuuldes metsa kohinat, sirtsude sirinat looduses.Parimat Teile!

    VastaKustuta