ESTONIAN BLOG

Soovi korral võite kirjutada ka meilile

loodusemees@gmail.com

Kui avaldate arvamust blogis, tuleb raport postkasti Teie külastusest, nii et saan esimesel võimalusel Teile siinsamas vastata.

Olen tänulik nii toetavate kui kriitiliste arvamuste eest. Ka sarnastest teemadest välismaal. Tähtsaim on see, et arvamused olulised mulle kui ka neile, kellest sõltuvad paljud otsused.
Kommenteerige julgelt, see oodatud!

Päikest!

Vaadake ka EESTIMAA BLOGI 2
http://eestimaablogi2.blogspot.com/
ja Looduse Blogi
http://llooduseblogi.blogspot.com/
FACEBOOK
https://www.facebook.com/groups/685489471517376/?fref=ts

laupäev, 23. aprill 2011

LINNUVAATLUS

Täna-homme siis linnuvaatlus. Paraku jäi aega vajaka, aga lõpuks õhtupoole tegin väikese jalutuskäigu, sest ilm ilus ja ammu pole saanud linde vaadelda. Eks mingi puhkepäev tõsisemalt ringi sõitma ja jälgima. Aga hea tunne oli ikkagi, kuigi kokku vaid 20 liiki.

Kuid käia tasub! Ja nagu juba kirjutasin, siis hommikul nägin ka sookurge ja Türi lähedal hanesid põllul. Neid oli see-eest aga üksjagu, umbkaudu 3000 - 4000. Üldse on ka tänavu hanesid-laglesid jälle palju. Enim neid näha olnud rongiga sõites just Narva ja Tapa vahel! Samas väikelinde raudtee lähedal siiski vähe näha veel!

Leidke ka aega enda ümber vaatamiseks!?

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Täna koju tulles ilm ilus ja konnad teel sunnivad pidurdama. Muidugi mõni külavaheteel kulgeja (mitte konn) isegi ei tea, et konnad olemas... Ega ma mõtlegi, et kõiki õnnestuks hoida, aga nägu rooli taga, mobiil kõrva ääres Ja arusaam loodusest...Konnad muidugi õnneks seda ei tea, nemad elavad oma elu ja ei loobu millestki heast...

Häda korral muidugi peatust tehes seisan siis keset teed ja aitan turvaliselt üle tee...

Aga Kurtnas ühel paisjärvel kohal ka hallhaigrud, sarvikpütt ja muidugi sõtkad. Kuulsin veel kellegi hääli, aga et selle koha pealt ma veel nõrgem, kui välimuse järgi määramiselt, siis...eks see oli tait. Tavaliselt ta seal on, aga näha ei õnnestunud

Konnade muusika klipi linki ma üles ei pane. Seda võiks ikka igaüks ise leida ja kuulda. Sest pead ikka olema hingest kurt kui ei kuule. Või kogu õuesviibimine puudutab vaid töölt autole ja autost koju teed. Nagu Ametnik?

Ah, ma ei nori. Aga elu sellist väidet kipub kinnitama...

2 kommentaari:

  1. See nii lahe et konnadele peatuse teete ja ei taha kedagi alla ajada, armas et keegi nii hoolib pisikestest.Konnade muusikat oleks muidugi huvitav kuulata.

    VastaKustuta
  2. Mul kodulähedane teelõik üks "kõvemaid" konnade rändekohti Eestis. Eks Keila jõe lähedus peamine roll. Aga kui väikeste konnade ränne, siis... Püüan tasapisi saavutada teeremonti koos konnatunnelitega, aga... Eks tundub blogi ühe Vingu-Viiuli oma, kindlasti mõni nii arvabki, kuid konnade tunnelitest räägitud taas aastaid, tegusid...
    Nii et enne peaks keegi teine endale otsa vaatama...

    VastaKustuta