Blogiarhiiv

pühapäev, 26. juuni 2022

2018 KADUNUD POSTITUSED - Kubija.

 

 
 
Muidugi sõitsime Võrru, Kubija spaasse rongiga! Tõsi, Võru linnapea ei suuda ronge kuidagi seedida, seepärast pidime ka Tartus sõitma bussijaama, seejärel bussiga Võrru ja ... kuigi ammu selge vajadus, et kaugliinid peatuks Võrus mitmes kohas, sh ka Kubijal, tuleb ikkagi veel kord ümber istuda...

 
Postitusi siia koondades läksid kogemata kaduma pooled 2017 ja terve 2018 Eestimaa Blogi 2 osast.
Õnneks on mul pildid alles, ainult kogu juttu mitte. Nii et rohkem pilte, vähem juttu....

Kuna blogi päises näeb (oktoober) vaid osasid postitusi poolikute pealkirjadega ja oktoobrikuu "uputasin" teiste postituste siia kopeerimisega (VAREM EESTIMAA BLOGI 2 ning 3 ja EESTIMAA LOODUSE BLOGI, lisaks kogemata KUSTUTATUD POSTITUSTE FOTOMATERJAL), siis on vaja ka ülevaadet, mida ikkagi leida. Nii jätkasin veel novembrist 2021 - märtsini 2022

Kui avate 2021 oktoober kuni 2022 märtsikuu lehe, siis IGA KUU VIIMANE POSTITUS ON PEALKIRJAD LINKIDENA! Teie jaoks siin nüüd kerimist muidugi palju, aga see-eest kõik postituste pealkirjad olemas, neile klikates ka neid näete! Ja võin ette öelda, et suur osa tollaseid, aastatest 2012-2016 olnud kitsaskohti on samad ka täna, siis aktuaalsus pole kadunud. Ajalooks muutunud piltide mõjust rääkimata!

Teine variant on arvutiversioonis paremal küljel SILDID. Neid pidi, olgu siis kohanime, erakonna vm otsinguga avanevad postitused, alla kerides VANEMAD POSTITUSED klikates järgmine jne.
Küll aga on tohutult palju neis teemades ilusaid pilte ka Läänemaast ja Haapsalust. Kuidas siis teisiti - Eesti ilusaim linn ja Romantikapealinn! Aga ka kõikajlt mujalt ja kõigest muust postitusi.

Südamest vabandused ja kohtumiseni!

  
Et tallinlane või mõne muu kaugema koha elanik sõidaks kuhugi puhkama ühistranspordiga ongi vaja esmalt head ühistransporti ja teisalt, 4-päevast töönädalat. Aga nagu arvata võite, siis sellised elementaarsed asjad meie otsustajate ajudeni ei jõua. Kivikõvad noh, põrkavad tagasi!
Kirun? Kirun jah ja õigusega, sest kui mul pole õigus, siis palun tõestage, et mul pole õigus? Ah, mõistus ei küüni....

Seda võib ka poolnaljaga võtta, aga tegelikkuses on mõlemad ülimalt olulised ja elu edasiviivad. Mitte elukallidust kasvatavad mõttetud raiskamisprojektid.


 
Ilm oli aga vahvalt talvine.

 
Vilets taristu ja pohuistlikud poliitikud toovad aga kaasa oma kodu müügi...

 
MÜÜA on vist ääremaa populaarseim silt?
 
 
Roheline tuli paistab ülesõidu signalisatsiooni tagant. Ronge siin tõesti väga karta pole vaja, pane aga autoga otse edasi!

 
Ma ei ole spaades eriti nõudlik. Kubija igatahes on mulle piisavalt hea! See ei tähenda, et nõudlikumale inimesele poleks hea, usun, et enamasti on ka.  Nii et ette heita pole suurt midagi, tasub sinna puhkama minna küll.

 
Ja hea, et ka midagi naturaalset, kuigi hinnad pole just kõige inimsõbralikumad.

 
Ei mäleta, aga vist oli isegi koorene lõhesupp. Söögiga jäingi üldiselt rahule, valik üsna hea ja nagu kuulukse, pidavat ka võimalusel maksimaalselt kohaliku kraami kasutatama. Muidugi, juur- ja puuviljad on selline kahetine asi. Isegi, kui on midagi kohalikku, siis eeldatavasti pole see alati maitsev. Tavaline europlast!
 
Aga saab osta ka midagi erilist.
 

 
Sellised seinakattematerjalid iga kell mõnusad! Meie metsast ei saa selliseid, parem hakkeks välismaale saata? Naljatilgad, tegelikult saaks väga vingeid asju ka kodudesse.


 
 
Ka basseinide, saunad jm üle ma ei nurise. Ei peagi olema "sada" sauna, piisab ju 4-5? Võib olla ma ei oska ka saunakultuuri ja igasuguseid türgi jm saunu hinnata. Tõsiselt räägin, sest kõiges ei saagi ju kuidagi asjatundja olla ja inimestele meeldivad ka väga erinevad asjad.


 
Üks basseinidest oli isegi 40 või 42-kraadise veega. Küllap mõnus kellelegi, minu jaoks küll liig, kohe andis vererõhule tunda.
 

 
On ju valikuid?

 

 
Muidugi on ka erinevaid protseduure. 
Võru raudteejaam. Rongideta ja reisijateta. Meist rääkimata, aga rongid võiks Võrru tuua hulganisti lätlasi, kui vaid oskaks hea sõiduplaani koostada.
 
Loomulikult saab ühistranspordiga ka linna vahet sõita. Ja üsna pikk ring sai ära tehtud.

 
Ja Võru on üldises mõttes ilus linn, kus jalutada on tore! Puhkan ju.
  
Loomulikul ka Talupoodi! Väga hea ja põnev valik kõikvõimalikest kaupadest. Tundub, et kõik ongi hea! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar