Blogiarhiiv

neljapäev, 9. august 2012

Piusale talgutele!

Sellised üritused näitavad muuhulgas ka seda, et igas piirkonnas on vaja ka hommikusi ronge, olgu siis tööl käimiseks Koidulas, Petserisse minekuks või mis iganes. Praegune rong jõuab kohale hiljavõitu, kuid kes plaanib ööbimisega matka, siis...miks mitte!?Loodus kutsub...
Aitäh pildi saatjale!


Talgud piusa harivesiliku elupaigas
Põlvamaa Ökofestivali raames toimuvad 17. augustil talgud Piusa harivesiliku elupaigas. Talgut juhendavad spetsialistid keskkonnaametist ja RMK-st.
Talgute eesmärk on tagada harivesilikule sobiva elupaiga olemasolu. Tööde käigus puhastatakse kudemisveekogu pilliroost ja selle ümbrus võsast. Võsa ja pilliroog põletatakse. Lisaks praktilisele talgutööle jagab Keskkonnaamet teadmisi harivesiliku arvukuse vähenemise põhjustest ning sellest, kuidas me tiigi või veesilma omanikuna saame harivesilikku ja ka teisi kahepaikseid toetada.

Registreeri ennast http://www.polvamaa.ee/index.php?page=3329&
Koguneme kell 10.00 Piusa koobaste külastuskeskuse ees parklas. Talgud toimuvad Piusa harivesiliku püsielupaigas (vana karjäär), Piusa küla, Orava vald, Põlvamaa.
Talgulistele olemas töövahendid, kindad ja talgupuder.
Harivesilik (Triturus cristatus) on üle 14 cm pikk, tume, sisalikku meenutav kahepaikne. Harivesilik on veega väga tihedalt seotud kahepaikne. Ta eelistab väikesi järvi, metsakraave, küla- ja saunatiike, kopra üleujutusalasid ning karjääriveekogusid. Veekogu suhtes on harivesilik üsna nõudlik: talle sobivad puhta, selge veega, vähemalt osaliselt päikesepaistelised, madalat kasvu veetaimedega (vesimünt, penikeel) ning kaladeta väikeveekogud.


Lisainfo: Mari Kala, keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, tel. 799 0914, mob. 5304 7565, mari.kala@keskkonnaamet.ee

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar