ESTONIAN BLOG

Soovi korral võite kirjutada ka meilile

loodusemees@gmail.com

Kui avaldate arvamust blogis, tuleb raport postkasti Teie külastusest, nii et saan esimesel võimalusel Teile siinsamas vastata.

Olen tänulik nii toetavate kui kriitiliste arvamuste eest. Ka sarnastest teemadest välismaal. Tähtsaim on see, et arvamused olulised mulle kui ka neile, kellest sõltuvad paljud otsused.
Kommenteerige julgelt, see oodatud!

Päikest!

Vaadake ka EESTIMAA BLOGI 2
http://eestimaablogi2.blogspot.com/
ja Looduse Blogi
http://llooduseblogi.blogspot.com/
FACEBOOK
https://www.facebook.com/groups/685489471517376/?fref=ts

kolmapäev, 8. august 2012

Bussiradadearhitektid.


Päris hea juhtkiri.

http://www.epl.ee/news/arvamus/juhtkiri-uksi-bussirajast-ei-piisa.d?id=64785584

Tüüpiline aga üks mõte.

Tallinnas juulis üleöö ühistranspordiliikluse kiirendamise ettekäändel maha joonistatud bussiradade juures on puudu just süsteemne arhitekti-mõtlemine, läbitöötatud projekt, mille algidee arvestaks keskkonda, nii ainelist, kultuurilist kui ka ideoloogilist. Koostöö ja suhtlemine vabaühendustega ja kodanikega aitaks leevenda ka kõige tagurlikuma autoomaniku pahameele. Sest nagu hea arhitektuuri, on ka hea linna mõõt inimene.
 Süsteemset või hoopiski süsteemivälist mõtlemist meil just vastupidi, hirmpalju. See ju lihtsam kui millegi tegemine! "Pargi ja Sõida" süsteemist räägitud aastaid, tehtud pole põhimõtteliselt mitte midagi!

Inimese arvamus aga riigile, linnale jne. enamasti vaid segav faktor, mis ei lase rahulikult ametnikul toimetada ja logeleda. 

Ja ega meil polegi inimesi! On ju tallinnlane, kes on Etsi jaoks inimene. On ju eurooplane, kes on ESM-i toetajate jaoks inimene. jne. Osata aga laiemalt näha ja tabada seoseid - seda on antud vähestele.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar