Blogiarhiiv

Kolmapäev, 15. august 2012

Eestimaa piir käib....

Kõige rohkem, mida ma Eestimaal ringi sõites olen mõelnud, on seotud koduga!

Ja kui kohati on kodul väga palju erinevaid tähendusi, siis peame vaatama lähemale ja kaugemale, lähedased ja sõbrad ei ole vaid oma hoovis ega ka kaugel sõpruslinnades Kajaanis ja Vologdas. See, et sõbrad on , on muidugi tore ja lausa vajalik! Seepärast ongi imelik, et omaenda naabrid oleksid justkui vaenlased. Haapsalul praktiliselt olematu ühendus Pärnu ja Tartuga. Ei suudaks uskuda, aga nii see on! Ja kui nüüd bussifirmade omanikud alustanud kõva lobbitööd Haapsalu raudtee vastu, siis esimesena küsiks ma neilt: Miks Te näete vaid oma rahakotiraudu, kuid inimesi selle taga mitte? 
Bussiliiklust meil üksjagu ja eriti just mõne linna vahel. Tihti vahepeatusteta. Kas bussifirmade omanikud arvavad, et Tartust Hiiumaale PEABKI sõitma läbi Tallinna?  Nii ongi kohati liiga palju busse Tallinnast Tartusse ja Haapsallu, lausa vuhisevad teel üksteisest mööda. Aga teised Eestimaa kandid ja inimesed?
Ja pean kohe lisama, et sattusin kokku inimestega, kelle jaoks lihtsalt ja loomulikult peaks olema normaalne ühendus Rohuküla ja saarte vahel ja see tähendab kindlasti erinevaid võimalusi. Mitte, et ma tiiburi kapteniks tahaks hakata, vaid see oleks üks elementaarne võimalus. Miks mitte ka bussifirmadele, kui nende reisijad kiirelt edasi saavad ja busse ilmtingimata alati praamile pole vaja ajada...Peatuskohad tee ääres, kiiremate möödalaskmine, regionaalareng, "Pargi ja Sõida" jm - kõik see on omavahel seotud. Ometi pole teeärsesse parklasse sõitmiseks mahasõidurada või värskelt ehitatavasse bussipeatusesse pole tehtud parklat.

Isegi potentsiaalse kliendi informeerimine ei ole oluline. Selle asemel, et panna km enne vastavat kohta vastav märk, istutakse oma majakeses või varikatuse all ning kliendid lendavad aina mööda. Autoga, bussiga jne.

Rattamatkajatel riigis, kus seda aina propageeritakse, jäetakse võimalus end ohtu seada või kobida teepeenrale, kus pole hea sõita...

Mis saab Haapsalusse jõudes? Tuled sa siis bussi, rongi, ratta või autoga.

Puhkama, sööma, jooma, ujuma, matkama, üritusi ja muuseume külastama, Matsalusse ja Noarootsi, Hiiumaale ja Saaremaale.......
Ja edasi viib tee linna...
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar