Blogiarhiiv

esmaspäev, 7. mai 2012

HAAPSALU RAUDTEE : TURBA - RISTI

Turbast edasi oli siis järgmine peatus Ellamaa. Et raudtee otse ja maantee väänleb, siis on üksjagu ülesõite/viadukte liinil.
Selline atraktsioon muidugi päris põnev ja võiks olla aktiivsemalt kasutusel. Tõsi, Tuuliku talus kedagi liikumas ei paistnud ja seepärast ei saanud ka eriti midagi küsida.Küll aga käisin rabajärve ääres ja selline jalutuskäik vahepeal igati mõnus.

Ülesõit! Andsin küll pasunat, aga eeldatavat eesõigust (rongina) kasutada ei julgenud...
 

Ülesõidu putka vundamendile paigaldatud katusealune. Päris mõnus koht. Lähedal ka tankla, kus müügil ülimaitsvad juustu-singi pirukad! Ikka läheb ju kõht tühjaks! Tõsi küll, lähedal ju lausa kohvik......aga info võib olla petlik. Tegemist väga suure ja uhke istikute müügikohaga. Mõtlesin, et uurin kui kibe hooaja algus on jne. Vastuseks vaadati otsa ja arvati, et küsin lolle küsimusi. Minul kahjuks ei jõua asjad nii kähku kohale je enne minekut, küsisin, et kas kohvik ei töötagi! Vaadati otsa nagu tulnukale ja...sain aru, et olin jälle lolli küsimuse esitanud. Üks klient mainis vel juurde, et kohvitopsi võiks ise kaasas kanda... Tulingi tulema! Jus siis edeneb äri nii hästi, et midagi muud pole vaja teha kui kliente minema peletada...Ellamaa. Õigemini niipalju kui sellest järgi on. Kuigi vanasti oli ka siin hulganisti sõitjaid!

Kohati aga on vaatamisväärsused vist otsa saanud. Oleks küll tahtnud näha Järveotsa tee kaarti, seda enam, et samas ka matkarada lubjatoitelise järve juurde.


Tundub tõesti, et katkujuure jaoks väga hea aasta! Ja tõeliselt ilusad need!


Sirge siht silme ees, jätkub sõit. Järgmine peatus Metsa.

Metsa. Oli selline peatus Haapsalu liinil ja kunagi seal keegi elas ning vahel isegi sõitis. Hilisemal ajal oli see majagi kadunud, kuid vahel sõitsid siia seenelised-marjulised. Ja vahel ka raudteelased, kes siis rongi ette jäänud põtra tükeldasid ning hiljem rongile vinnasid...
Mingeid märke tsivilisatsioonist ikkagi leidub.


Ja siingi palistavad teed ning lagedamaid kohti katkujuur.
 
Teel on ka vaatetorn, kuid erilist kasu sellest ei ole, sest see on madal ja vaade pea olematu. Ehk ainul piki teed mõnus vaadata!

 Ja olengi jõudmas Ristile.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar