Blogiarhiiv

reede, 29. oktoober 2021

Tallinna Loodusmuuseum, Pusku Turismitalu, Altmõisa Külalistemaja, Puise Nina ja Tuulingu Puhkemaja. Okt 2014.

 

pühapäev, 26. oktoober 2014

Loodusmuuseum.Ilm soosis, päikest küll polnud, aga külmalaine järgi andnud.

See ongi Savisaare kohvik või? Müüjal keelega raskusi, müügil pole ammugi keelt tarrendises ega midagi kobedamat, ukse taga kaubeldaks idanaabri plaatidega. Ja kuna ma kuivanud koogikesi ei tahtnud ja ka suur alkoholivalik ei tõmmanud, siis tulin tagurpidi uksest välja. Ahjaa, kas see koht polnud mitte mingite rahapesukahtlustega seotud? Nojah, ega mäe otsa viitsigi ju kaupa tarida...Aga ega Edgari kohvik ega kirumine polnudki eesmärk. Lihtsalt nii suusoojaks. Turistid aga pildistasid üksteist ja suudlesid selhvide jaoks Tallinna taustal.


Burger oli nii ja naa. Kliente polnud.

Turiste aga nii kambakesi kui omaette. Ilusamaid kaadreid ja vaateid püüdmas.
Loodusmuuseumis kaks viga minu jaoks. Äraütlemata väike ja akvaariumites vaid eksootilised kalad.


Muidu aga tehtud väga kaasaegseks.


Häälte kuulamiseks võinuks rohkem näidiseid olla.


 Paar taime kasvukiiruse jälgimiseks. 

Lastele on see kõik kindlasti hariv ja huvitav. Kuid ka looduses käimist ei tohi unustada, isegi kui seal nii palju loomi-linde ei näe. Liblikaid jm väiksemat on ikka võimalus näidata, lilledest ja looduslõhnadest rääkimata.
Aga üldiselt mulle meeldis. Sain ka raamatukese trilobiitidest, kuigi see tõi ühe probleemi taas meelde. Meil on küllaga vanu tootmishooneid, kuid geoloogiamuuseumi ja puursüdamike hoidlat ikka pole. Ometi ei tähendaks sellised asjad mitte ainult külastajaid, vaid ka atraktiivset võimalust erialaspetsidele sümpoosiume jm korraldada.Balti jaama tunnel, mida läbib vist valdav osa kesklinna suundujaid, on tühi. Ei mingit korrektset heade ürituste ja ettevõtmiste reklaami!

 
***********************************************************************
 
 

reede, 31. oktoober 2014

Pusku Turismitalu.


Täna (nüüd juba eile) toimus siis väljasõit Lõuna-Läänemaale, kus sai tutvuda paljude majutusasutuste ja muu huvitavaga. Esimene koht oli Pusku Turismitalu, väga lähedal Haapsalule. Et tempo oli kiire ja päev sisutihe, siis püüdsin igal pool nii juttu kuulata, kui ka pilte teha. Eks seepärast läks pool infot kaduma, ja ka pilte tehes pidin rohkem ringi kihutama, seepärast ise peensusteni asju vaadata ei jõudnud. Aga küllap pildid üht-teist näitavad.

Rookatusega Pusku Turismitalu asub Haapsalust vaid 9km kaugusel looduskaunis paigas. Lisaks majutusele ning seminari ja peoruumile pakub Pusku ka Läänemaal ainulaadset parvsauna kasutamise võimalust. Meid võtab vastu Pusku talu peremees Indrek Loo.

Ja Läänemaa Turismi poolt said vist kõik nautida tervet päeva, sest ütlen juba ette, super!


Et aga nii vara Tallinnast rongi ei läinud, vabandust, bussi ei läinud, siis pidin juba eelmisel õhtul ette sõitma. Vana-Pääskülast siis bussile, sinnamaani rongiga ju saab....

Koos päiksega tõusin ka mina ja seadsin sammud Veekeskuse juurde.


Tallinna mnt ristmik remondis, töömehed puhusid juba juttu....

....aga veekeskusesse tulid lapsed juba hommikul vara.


Kokkuhoid maanteedel tähendab seda, et motorolleriga ja ratastega kitsas sõita, et ehk isegi nende puhul peavad suremad liiklusvahendid vastassuunda minema. Vot sulle turismimaad...Aga meie jõudsime kohale. Ilus! Tõsiselt ilus.


Ja nagu ikka, kui lähen Haapsallu, on ilmad ilusad...

Kel aga huvi, siis Teid oodatakse. Ja mitte ainult Puskus, vaid ka.....
 
****************************************************************************

reede, 31. oktoober 2014

Altmõisa Külalistemaja.


Ilmatu uhke Altmõisa Külalistemaja paistab igale möödasõitjale tee pealt ära. Ja ilus on see tõesti!

Matsalu lahe põhjakaldal asuv Altmõisa Külalistemaja on tuntud nii loodusesõprade kui ka seminaride/koolituste ja pidulikumate sündmuste korraldajate ringis. Altmõisa köögis eksperimenteeritakse kohaliku toorainega ja suvisele Maasikapeole on küll vast kõik läänlased korra sattunud. Maja ja tegemisi tutvustab meile Altmõisa perenaine Meeli Lokk, kes kostitab meid kohvi/tee ja maitsva koogiga.Tundub, et ka rattalaenutus olemas, seegi kohe näha.Meil aga esimene kohvipaus. Sellised pisiasjad teevad pikal päeval meele rõõmsaks...

Noorpaari sviit!


Ilu näeb igaüks ise....

 
********************************************************
 
 

reede, 31. oktoober 2014

Puise Nina Külalistemaja.

Seda olen juba tutvustanud, aga küll küllale liiga ei tee. Seda enam, et nii mere ääres on ikka hing väga vaikne....

Kogre kõrts, saunaga linnuvaatlustorn, käsitöötuba, paadisõit ja Kaluri lõuna on vaid mõned märksõnad, mis kuuluvad Puise Nina Külalistemaja juurde. Kolmest küljest merega ümbritsetud Puise Nina talus on alates sellest aastast ka värskeltvalminud toad majutujatele. Perenaine Leili Jõgisoo räägib meile kuidas nad oma väikese perefirmaga sellise kompleksi rajamiseni jõudnud on.


Aga tee peal (läbi bussi akna!) nägime korduvalt kiivitajaid. 31. oktoobril!

Kui aga tõesti tahad, et hing puhkaks ja aknast oleks merevaade, siis....Sabatihaste ränne. Nägin ka musträhni ja raudkulli. Paningi plehku ja pärast tee peal hääletasin....Valge laev! Ja varese must tagumik. 
******************************************************** 

reede, 31. oktoober 2014

Tuulingu Puhkemaja.

Rohkem kui saja aasta vanusesse viljakuivatisse ehitatud Tuulingu Puhkemaja asub rannakülas Haeskas. Maja asub Haeska linnuvaatlustorni ja tuhandete lindude rändeteele jäävate unikaalsete puisniitude vahetus läheduses. Niite hooldavad Šoti mägiveised, maatõugu lambad ja piimakari pakuvad idüllilist seltskonda rahulikus mereäärses paigas.
Meid võtab vastu peremees Ants Ale, kes räägib meile sellest kuidas tema on tänu linnuvaatlejatele saanud oma hooaega pikendada. 


Kuumim koht Läänemaal hetkel? Haeska linnutorn. Andsin ühe hüva nõu peremehele ja loodan, et see toimib. Aga koht jällegi igati mõnus!


Praegu tühi, aga muidu suvel seal üht-teist müügil.  Ei mingit lisatööjõudu, igaüks paneb ise raha kassasse!
Natuke nagu panoraamfoto järgnevate piltidega.
 
 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar