Blogiarhiiv

laupäev, 23. oktoober 2021

Jõuluvanad Haapsalus 2.12.2012

 

Fotoka üks viga kipub olema see, et vahel justkui ei lae akusid ära. Et kartsin piltideta jääda, otsustasin lastekodu ja linnuse osa vahele jätta ja suundusin kohvikusse. Väga armas kohvik. Ja lahke teenindus. Tõsi küll, kahju oli mul sellest, et kui lõunane tipp möödas, jäi kohvik tühjaks. See tõestab veel kord, et on vaja rongi, millega mugavam Haapsalusse tulla. Seda enam, et just oli uudiseklipp, kus juttu uute kohvikute avamisest. Tahaks, et neil paremini tulevikus läheks...


Martsipan. Käsitöö.


Ja olengi jaamas. Vedurid-vagunid talveunes...


Ivar Soopan tegi priskelt võtteid. Miks igasuguste eesti elu sündmuste pikemate klippidega kokkuvõtet ei võiks näidata nädala lõpus? Uudistes vähevõitu nagu tavaliselt kipub olema.


Tänu Peetrile on siiski ka pikem klipp laulust Paliveres, mille siia vahele panen.Haapsalusse oli kogunenud üksjagu inimesi, aga jõuluvanad jäid hiljaks. Ikkagi oodati enamuses vapralt.


Ja lõpuks nad tulid! Uhkelt, politseiauto ees sõitmas ja autode rivi järgi!
Oli esinemist ja anti auhindu kuuskede ehtimise eest.


Siin mikrofoniga aga jõulavana-auruvedurijuht Rootsist. Sõiduks siiski ei läinud....
Külastati korraks ka muuseumi.

Ja lapsed kommist ilma ei jäänud...
Läheb sõiduks või ei?Sütt ei ole!!!Vaadake, poliitikud, nii võite ka vitsa saada kui ....Tänud Valeri, Tiiu ja Arvo! Kui on sõpru, siis saab ka ise pildile!Jõuluvanad suundusid Vormsile ja Valeri tegi sealgi pildi. No selles lõppjaamas, Rohukülas ikka.


Mina aga suundusin spaasse. ..

Muidugi ringiga ümber jaama...


Külastage Teiegi!
Kapteni kõrtsi ma seekord ei läinud.
  

Aga panen siia ka mõned hommikused Paliveres tehtud pildid.
 1. Jöuluvanad on alati teinud eestlase jöulumeeleolu paremaks, külastades häid kodusid, rahvast kes teda iial ei unusta-see ongi meie traditsioon ja teeb südame soojaks iga aasta!!

  ReplyDelete
 2. Haapsalus tundub päris hubane, veab inimestel kes seal kavatsevad vanaduspölve veeta! Mitu jöuluvana kokku oli-saite teada??:D

  ReplyDelete
 3. Tänud!

  Kes neid lugeda jõuab, kodusid, kus oodatakse on ju nii palju! Haapsalu on ilus koht ja ümbruskond, kus mul paljud kohad veel käimata, väga eriline.! Kui soovite, siis minge! Väga eriline! Just see, mida paljud meist vajavad!

  ReplyDelete
 4. Jöulud ja jöulutaadid ikka toredad, hea tunne on teada ja oodata teda ikka ja taas iga jöulu aegu! Peaks ka Teie kiidetud Fra Mare kohta külastama ja nautima head sauna. Päikest!!!

  ReplyDeleteKommentaare ei ole:

Postita kommentaar