Blogiarhiiv

esmaspäev, 7. märts 2022

Sillamäe promenaad kutsub tagasi. Aug 2021.

 

Neljapäev, 26. august 2021

Sillamäe promenaad kutsub tagasi.

 


Kui plaanis puhata Ida-Virumaal, siis üheks majutuskohaks võib Sillamäe julgelt valida. Kasvõi selleks, et õhtu ilusal promenaadil veeta.


Sillamäe üpris korda tehtud majadega, mõnusa rohelusega ja puhas.Mõnel pool küll ohtlikuvõitu? Muidugi oleks väga äge, kui meil jääks vähemaks neid valgustusposte, kus võimalik võiks valgustus ikka majade küljes olla. Kui vaadata promenaadi, siis saab eriti aimu, kui lahedad ja muljele lisaväärtust andvad on erilised valgustid. Aga see nõuaks seaduste ümbertegemist...


Et muuseum silma jäi, siis sinna otsustasin ka minna.Vaadata oli päris palju.
Mineraalide osa muidugi eriti põnev mu jaoks. Suurem osa infot aga vaid vene keeles, see küll üllatav. Mind muidugi see otseselt ei seganud, sest oskan vene keelt üpris hästi.Põnevust kui palju.Teisel korrusel muusikatuba.

Promenaad on aga tõesti võrratu! Väga põhjalikult tehtud, muuhulgas ka valgustid väga sobivad. Loodetavasti plaanitakse puitosasid ikka ka üle immutada, et kaua kestaks.Tagaplaanil radioaktiivsete jäätmete hoidla ehk matmiskoht 

Väga meeldiv oli näha ka murukive. Tundusid aga punase tellise sarnased ehk et kas ikka kestavad? Igal juhul tegu sellega, mida meie linnades rohkem peaks kasutama, et vähendada paduvihmade ajal üleujutuste ohtu. 


Põnev ka kive vaadata. Mõned väga huvitava mustriga.


Sõtke jõgi. Veetase kõvasti all.


Siin torkaski kogemata silma mõningane värvi koorumine. Pingid aga muidu väga head ja mugavad.

Õppige, linnamehed ja naised - saab istutada nii pärnasid kui pihlakaid.Õhtul siis peale lõunauinakut uuele ringkäigule.


Ühel sillal oli ühelt poolt siiski valgustid kustunud. Kuid lahendus ilus.
Hommikul siis sammud bussijaama. Iseenesest polnud see kaugel, aga muidugi oleks siingi mõnusam kui lähimast peatusest saaks bussile. Peatuste nimesid aga siingi vaja muuta, kohanimi peaks võimalusel ees olema.
2 kommentaari:

Väga ilus, kutsub ka külastama.

Vasta
Vastused

Tänud!

Kindlasti tasub minna. Ilusaid hetki!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar