Blogiarhiiv

teisipäev, 1. veebruar 2022

Hea, et kahetasandiline Reidi tee jääb ära, Vana-Pääskülas aga head ei paista. 2019.

 

Laupäev, 23. november 2019

Reidi tee - hea, et kahetasandilist ei tule....


Ei olnud ilm jalutamiseks mõnus, aga tervise huvides on jalutuskäik hea.
Hobujaamas istusin ümber. Nagu ikka ja igal pool, on siin sõiduplaanid endiselt lageda taeva all, mitte skeemi juures katusealuses.


Hobujaamas üpris head ümberistumisvõimalused mitmete liinide suhtes. Vahel tuleb küll ülekäiku jooksuga ületada, sest pole ju kindel, kas buss ikka ootab ja bussijuht vasakule vaatab...


vahel ma kirjutanud sellest, et linnatranspordi aknaid ei tohiks reklaam katta, aga on ka neid, kes probleemi ei näe. Seekord aga nägin hoopis linna ja mis turistile ikka huvi pakub, kui mitte vaated?

Kadriorus üks meeldivamaid tundeid, et on näha palju istutatud puid!


Reidi tee puhul tahaks aga aru saada, et kas ka täna tõesti ei saagi kilomeetri või rohkemagi ulatuses teed ületada?


Kui jalakäijasõbralik aga on tulemus? Kas ehk ei võiks hoopis olla innovatiivseid viadukte-liftidega? Või parem siiski autosid peatuma panna, sest muidu sõidavad kõik veidi edasi ummikusse? Nagunii ju ristmikul vaja ka erinevaid suundi läbi lasta?


Küll aga uhas laevalt kümneid ja kümneid rekkaid!

Eks õige pildi saab siis, kui kõik valmis. Terassid jm aga muidugi toredad!Hiljuti oli juttu ühes sillast, mis lagunenud ja suletakse. RMK. On teada, et ega RMK ei oska olla premees. Kas Tallinn oskab? Kas kõikide nende puitrakenduste alustalad jm paigaldatai lisaimmutusega? Kas paari aasta jooksul ja edaspidi linn kavatseb ka kõik üle immutada, nagu sellise puidu puhul ette nähtud? Või lastakse kuni järgmise hankeni käed rüppe?Autosid muudkui aga vuras ja vuras...
Hea aga muidugi, et ka betoonosa nüüd sile ja mõnusalt kasutatav.  Just lastevankrite puhul eriti.Midagi huvitavat!

Haljastust hea vaadata suvel, aga mõnus, et siingi puud reas. Pakuvad peagi ka lõõskava päikese eest varju!
Küll aga ei paista ühtegi katusealusega istmiskohta!?Mõnegi puu aeg aga möödas. Mis aga vähegi säilitatav, peaks ka alles jääma.

 
 

Laupäev, 7. detsember 2019

Vana-Pääsküla - ei paista hea!


Juba on bussijuhtidelt kuulda, et suurte bussidega saab pööramine siin keeruline olema. Eks näis. Ootetingimusi  reisijate jaoks loodud ei ole, aga see on Eesti puhul täiesti rutiiniks kujunenud. Kardetavasti saab tulevikus murekohaks ka ruumipuudus, sest tegu peaks siis olema maakonnaliinide jaoks mitmelgi puhul lõpp-peatusega. Bussidel aga ooteaja jaoks siin ruumi ning võimalusi pole. Näiteks lühikese puhkepausi jaoks.
Ja nagu ikka, tundub ka siin olema nii, et sõiduplaane ootekodadesse ei panda!?
Aga eks lähitulevik näita paljud asjad ära.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar