Blogiarhiiv

laupäev, 4. detsember 2021

Uue aasta heade soovidega Otepää - Antsla - Valga. Dets 2018.

Pühapäev, 30. detsember 2018

Otepää - Antsla, uue aasta soovide reisi jätkul.


Eelmises postituses sain kirja pannud mitmed oma soovid tulevaks aastaks ja siin sõidan siis edasi, lootes ikka paremale tulevikule. Mitte nii nagu RE seda oma hüüdlausena mõtleb, vaid ikka päriselt!


Et siis igal pool saaks nii palju kui vähegi võimalik, sõita bussidega, mitte et ei pea tulevikus vaid taksodele lootma!

Muidugi ootan tulevikult sedagi, et see ilus piirkond muutuks soodsamaks puhkekohaks ja inimesi aina tuleks rohkem siia puhkama.

Ja muidugi soovin, et kui juba nõutakse bussipeatustes ohutus jm nimel platvorme, siis neid ikka puhastataks!

Muidugi sooviks ka, et Sangaste kasvaks ja edeneks ja Sangaste jaam saaks endale nime, mis tal olema peab, see on siis Tisrguliina. Sest ei soovi, et (välis)turistid saaks tünga kui soovivad rongiga siia, kuulsa nimega ja minevikuga kohta, sõita! Ning selle asemel satuvad hoopis kohta, kus puudub ühendus Sangastega! Ning muidugi sooviks, et kohalik võim hakkaks Tsirguliinas lõpuks ehitama ka bussipeatust Tsirguliina Jaam! Ning soovin, et selliseid ja veel paremaid asju tekiks väga paljudesse peatustesse!


Ning et ikka ja alati saaksime näha ilusat Eestimaad ja elu maal.
Ja säiliks koolid ja hooned ning kui miski kaob, siis leiaks need omale uue elu!
Ning et külapoed säiliks ja muutuks kohtadeks, kus möödasõitjatel on põhjust peatumiseks.


Ja soovin, et eeltasutud bussid sõidaks aina rohkem, sest kui sõidavad, on ka reisijaid.
Ja soovin, et me näeks mitte ainult metsa, vaid ka alleid ja istutaks neid juurdegi.


Kuigi kohati võiks olla nägemisväärt rohkemgi näha, nii et mõnigi tukake võiks ka hõredam-väheldasem olla.


Ja tahaks, et Vana-Antslal oleks uus ja rõõmsam tulevik! Ilus siin ju!


Ning oleks tore, kui needki majad saaks uuele elule!Ning muidugi soovin, et selle rongi kõrval oleks siin ka teine!Ja soov on, et palju sõite saaksi teha rongi ja bussiga, mitte ei peaks ainult autodele lootma!


Ja soovin, et kui räägime puidu väärindamisest, siis teemegi puidust väärt asju!Busse vuras aga Antslas palju! Oli ka sõitjaid. Kuid soov oleks, et bussiliiklus siin tõsiselt paremaks muutuks.

Kui Laatrest, pea olematust asulast, vurab palju busse Valka, siis Valka saaks Antsla poolt ka teisiti. Isegi kui selleks kuluks veidi rohkem aega, oleks ikkagi vägagi mõeldav ka mitmeid kordi päevas bussiliinid, mis põikaks ka Tsirguliinasse. Või sõidaksi Võru - Antsla - Sangaste (Tsirguliina Jaam) liinil rongidele sõitjaid viima ja sealt tooma. Viies reisijaid siis nii Valga kui Tallinna rongidele ja tooks ka tagasi.
Ja soovides, et selliseid  asju oleks rohkem, neid ka ostsin.

Siin oli aga soov sõita Laatresse ja edasi Tsirguliinasse, aga ega klapi kõik ümberistumised. Ei saagi klappida, seepärast ei saa seda ka soovida. Kuid paremaks saab ikka, kui tahta! Sõitsin aga otse Valka! Kõhtki juba tühjaks minemas ja kohalikku söögikohta ei oleks jõudnud vist külastada. Ja mis seal Laatres ikka vaadata? Mõttekam siis juba vaadata, kas Laatre ja Valga vahel ka on sõitjaid!Ja buss tuligi. 

Pühapäev, 30. detsember 2018

Antsla - Valga
Sooviks, et näeks vähem lageraideid ja lagunevaid hooneid.Mõni sõitja siin metsade ja põldude vahel ka oli. Ometi, Tsirguliina peaks buss põikama rongide aegadel? Või sõitma siis eraldi bussid Antsla ja Tsirguliina Jaama vahel?
Ja sooviks muidugi, et nende peale kulutatav raha läheks ikka asja ette.

Ja soovida võib, et kohvikul läheks hästi!

Mina sain igatahes kõhu täis!
Ja sooviks Võrru sõita! Nii kiiresti kui võimalik!Lätlanegi saaks oma rongid Koidulasse saata, kui meil neid ei jätku? Tuleb kahe koosseisuga, haagib ühe lahti ja põrutabki? Kui meie oma saabunud.


Tsirguliinas ei olnud näha bussipeatust raudtee juures.


Mägistes polnud üldse midagi näha! Soovin väga näha juurdeveobusse! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar