Aitäh pildi eest!
Läheks ka rattaga? Kahtlane, kuigi mingil määral kisub küll. Aga praeguste ilmadega? Eeeei, siiski vist mitte.
Uurin veidi spa-protseduuride hindu, kuigi tundub, et võtan asju lihtsamalt. Üldse on tunne, et mitu päeva järjest ühes majas viibida mulle ei istuks.
Akna taga.
Iga sõber just oodatud ei ole. Kahjuks on selliseid hulkureid aga palju, keda pere ei oska hoida...
Eks seni kuni "välja" ei pääse, siis vaatan aknast algavat lörtsisadu ja linde söögimajas. Hommikul oli kuidagi palju tihaseid kohapeal, mitte ei saalinud edasi-tagasi. Kaela pikemaks ajades oli põhjus selge - maja peaaegu tühi. Nüüd see viga parandatud ja pasknäär tuli kohe pähkleid pistma. Muide Balsnacki linnutoitu valides tuleks eelistada kilepakendis varianti suurele paberkotile. Tundub, et tegemist "säästuvariandiga", sest paberkotis seemned ülikribulad ja pähkleid pole seal vist rohkem kui 1 %. Minu arust tegemist taas teatud mõttes tarbija petmisega, seekord siis tarbijaks linnud. Muidugi saavadnad ka sellisest seemneprahist midagi, kuid arvestades tihaste kommet lennata seemet nokkima turvalisemasse kohta, kulub suur osa saadud energiast edasi-tagasi lendamiseks?
Pasknääri aga kardavad pea kõik väikelinnud Ja rahulikumalt pasknääri jälgides oli nähe, et ta on ikkagi suhteliselt ähvardava olekuga iga tihase peale, kes maja servale üritas maanduda. Peale rasvatihaste käinud ka soo- ja sinitihaseid , põldvarblased ja paar üksikut rohevinti. Rähn huvitus rohkem naabermaja seinast. Külalisi siiski veidi rohkem, kuid sellest siis kui pilte saan siia panna...
Elu (Eesti)maal.
Ma pole niivõrd pessimist, kui eelkõige on siiski siin tegemist kriitikaga ja oma mõtete avaldamisega. Kui aga miski väga häirib, siis siinne minu arvamus ongi eelkõige kriitika. Vahel ka mõistmatus kellegi mingist tegevusest või tegevusetusest.
Miks sellest praegu? Sest Terevisioon, mis mulle üldiselt väga meeldib, eriti saatejuhtide rõõmsameelsus ja viitsimine süveneda erinevatesse teemadesse. Kahju vaid, et see süvenemine vahel jääb pinnavirvenduseks ja kriitilist meelt vähevõitu. Ehk muidugi hea kui hommikul "vaikida" tujurikkuvatest asjadest või midagi sarnast!? Muidugi ega väga ei võigi ju arvamust avameelsemalt avaldada, sest uute seaduste järgi võib varsti iga piuksu eest kinnimajja sattuda!? Nii et naeratame totakalt ja iga asja peale noogutame kiitvalt? Siis mina tunnistaks küll ennast selgrootuks ja selliseid inimesi on niigi liiga palju...
Selgrootud migrandid.
Ei maksa siit otsida mingit vaenu õhutamist. Tegemist on vaid kurvastava konstanteeringuga. Suur osa muukeelsest rahvastikust tunneb huvi. Ajaloo, poliitika, tuleviku jpm kohta. Elu kohta Eestimaal. Aga KUI suur osa? Sellele küsimusele muidugi raske vastata, sest ka huvitundmine erinev. Üks huvitub vähestest, teine rohkematest asjadest. Heakene küll.
Aga Terevisioonis oli lõiguke mingist kampaaniast, "Tuleviku tee" või midagi sellist. Ja seal siis kaasati muukeelset rahvast (Eesti)maa eluga tutvumisele. Ja üllatuti KUI vähe need inimesed Eestist teadsid. Ei teatud, et meil on palju tühja maa ehk metsa. Et külades igalpool elu ja külarahvas ise hoolitseb külamajade ehitamise eest. Tegelikult see mind imestama ei pane. Näiteks, küsige linnas elavatelt muukeelsetelt tuttavatelt: Kuidas on vene keeles see üks esimene sinine linn, mis kevadel metsaveeres õitsema hakkab? Usun, et eestlastest peaksid seda teadma kõik, ehk vaid mõni noor inimene jääb kokutama. Noh, selline, kes ei tea, et piima saab lehmalt, mitte poest jne.Venekeelsete inimeste puhul minu üllatuseks paljud ei oska ette kujutadagi, millest on jutt! Kas nad pole kunagi lilli korjanud? Või ei märka nad üldse ringi liikudes ümbritsevat? Või neid ei huvita mingid tühipaljad lilled? Ehk (Eesti) loodus?
Miks ma peaksin eeldama, et neid siis üldse miski siin huvitab?
Selgrootud eestlased.
Mis eeskuju me ise anname? Kas kõikidele eestlastele on ikka Eesti kodumaa? Ehk OMA kodu?
Misso valla eeskuju püüavad järgida ka teised. Omal moel. Ka siinse blogi jälgija, praegune kuum nimi, Rein Järvelill. Kahjuks ei lase blogspot jälgijaid (Followers) millegipärast ekraanile tagasi panna. See selleks. Igatahes on Järvelillel ja mitmel teisel omad plaanid elanike "meelitamiseks" maale.On see jätkusuutlik?
Vaatame, artiklist.
Elanikke ei saa osta, neile tuleb anda normaalsed elutingimused,” kostab Meremäe vallas elav Meelis Krigul, kes aga sisse on kirjutatud Võru linna. “Mul käivad kolm last Võru muusikakoolis, ja kuna Võru linn maksab laste muusikakooli maksu saja-, Meremäe aga vaid viiekümneprotsendiliselt, tuleb see mul odavam,” selgitab Krigul valikute tagamaid.
Mees tõdeb, et nii Meremäe kui ka Orava vald, mille piiril ta elab, on käinud teda kauplemas, et ta end sisse kirjutaks. “Vallad on varsti nagu telefonifirmad, kes uute klientide saamiseks teevad eri pakkumisi,” tõmbab Krigul paralleeli. “Aga ma ei ole ostetav ega müüdav ning olen oma valiku teinud.”
Samal seisukohal on kohalikus koolis inglise keelt õpetav ja Meremäe vallas juba 17 aastat elanud Leili Ivask. “Arvamus, et inimene peab elama seal, kuhu ta on sisse kirjutatud, on üsnagi iganenud. See on ka põhjus, miks ma end Meremäe valda sisse pole kirjutanud,” põhjendas ta.
Selle lõigu võib punaseks teha küll! Sest minu jaoks on siin tegemist ääretult egoistliku suhtumisega! Huvitav, kui palju erinevad sellised inimesed selgrootutest migrantidest? Ja kes peaks hr Kriguli arvates siis maksma ülejäänud 50%? Ja kes maksab praeguse osa? Ja kuhu läheb tema maksuraha praegu? Ei maksa antud juhul hakata rääkima väiksest sissetulekust ja kuludest. Hetkel on küsimus põhimõtetes. Selgroos! Ja kui sellist juttu ajab isegi õpetaja, siis tundub, et kas...palgatõusu ollakse ikka väärt? Kas ma sellist õpetajat streigil toetasin? Kes ei ole maksurahast oma kodukanti toetanud juba 17 aastat! Ja peab seda täiesti loomulikuks?
Selgroog ei ole see kui sa ei saa aru, kas tegemist ostu-müügi toiminguga või OMA koduga!!! Või kui ei mõista, millel põhineb teenuse kompenseerimise odavus! Ja mida õpetab selline õpetaja lastele?
Kas peaks selliste inimeste puhul igasuguse toetamise lõpetama? Keeruline küsimus. Kuid minu jaoks ei olnud küsimustki elukohta vahetades. Kuigi hea meelega oleks toetanud ka Juuru valda. Tegemist ju samuti mu koduvallaga, kuigi endisega. Aga sidemed jäävad.
Huvitav, vaataks ka pläralat!?
Samal seisukohal on kohalikus koolis inglise keelt õpetav ja Meremäe vallas juba 17 aastat elanud Leili Ivask. “Arvamus, et inimene peab elama seal, kuhu ta on sisse kirjutatud, on üsnagi iganenud. See on ka põhjus, miks ma end Meremäe valda sisse pole kirjutanud,” põhjendas ta.
Et elan 17 aastat vallas, aga TUtLUMAKSU näe neile ei maksa, saagu ilma hakkama, sest idee, et ma peaks maksma tulumaksu valda kus ma elan, on iganeud!! Et las lollid maksvad, ma tarbin niisama nende maksude eest loodud hüvesid?? Ise veel kooliõpetaja???
Et elan 17 aastat vallas, aga TUtLUMAKSU näe neile ei maksa, saagu ilma hakkama, sest idee, et ma peaks maksma tulumaksu valda kus ma elan, on iganeud!! Et las lollid maksvad, ma tarbin niisama nende maksude eest loodud hüvesid?? Ise veel kooliõpetaja???
Olge realistid. Niilo idee on üks suur IRL bluff. Vastupidi, ääremaadel tuleb elu ja tootmist kokku tõmmata, ei ole mõtet vastu tuul pissida! Ei aita ääremaadele rahasüstid (kellele, mille eest makst??) ega ole see võimalik kui peaminister oleks Ansip, savisaar või Ivanov. Maailma arengutega tuleb kaasas käija.
Kas maailma arengud näevad ette maa sööti jätmist? Soovi kaotada viimnegi kodutunne ja inimeste surumine suurtesse kortermajadesse?
Vähe kommentaare muidugi. Eks osaliselt põhjuseks ka see, et loetakse ikka delfisid ja vähe tuntakse huvi tõsisemate teemade ja süvitsi minemise vastu. Kui muutumegi sellisteks? Et lihtsalt midagi ei huvita? Tuleb meelde "Totu Kuul", kus marakrattidest lõpuks lambad said...
Rong ääremaal.
Lääne Maavalitsuselt:
Bussiliikluse arenguks puuduvad (piisavalt) rahad riigieelarvelistest vahenditest.
Jätkavad Haapsalu raudtee taastamise nõudmistega.
Mis uudist kohalikust ajakirjandusest? Mida teevad selle heaks, et puhkajad paremini kohale saaks Haapsalu ettevõtted? Spad?
Kui palju Lõuna-Eestis tegeldakse 6/12 peatuste probleemiga? Viimase puhul kardan küll, et ei tegelda. Sest ega riigipoolne teemapüstitus on olematu ja kui reisirongiliiklus taastamiseks läheb, pistetakse kiiresti 6 peatuse projektid kooskõlastamiseks lauale ning kõikidele ettepanekutele vastatakse: "Teil on õigus teha ettepanekuid, meil õigus need arvestamata jätta"...!? Mitte, et ma tingimata eeldaks 12 peatuse vajalikkust, kuid 6 on selgelt ebapiisav. Vähemalt kahel korral päevas peaks ka väiksematest kohtades liikuma pääsema! Ülejäänud rongid võivad juba kiiremad olla.. Muidugi mitte intervall-loogika järgselt, kus ei arvestata kohalikke olusid ega vajadusi.
Aga ega elementaarsete asjade selgekstegemine pole üldsegi lihtne, selles olen juba kõva kogemuse saanud. Kui riik (Elektriraudtee ja MKM-i näol) ei taha sisuliselt tegeleda tuleviku sõiduplaaniga juba nüüd ja soovitavad teha ettepanekuid olematule põhjale... Siis on tulemuseks aasta(te)ks rikutud sõiduplaan ja veelgi pikem halb mõju ühistranspordile. Ehk lausa hukutav mõju.
Huvitav ka see, kas ikka oleme hirmus edukas riik ja õpetame kogu maailma? Kui juba praktiliselt aastaid ei suuda me rohkem raha leida ühistranspordile? Just uute bussiliinide avamiseks ega isegi mitte olemasolevate väikseks pikendamiseks? Pigem tegemist ikkagi valitsemiskvaliteediga ja inimeste heaks mõtlemisega ehk selle viletsusega...
Rongide (busside) hilinemine.
Tekkis väike poleemika sellel teemal Tõin siia ühe oma arvamuse üle. Illustreerimiseks. Tuli rasvaselt, aga las siis olla.
Rong ääremaal.
Lääne Maavalitsuselt:
Bussiliikluse arenguks puuduvad (piisavalt) rahad riigieelarvelistest vahenditest.
Jätkavad Haapsalu raudtee taastamise nõudmistega.
Mis uudist kohalikust ajakirjandusest? Mida teevad selle heaks, et puhkajad paremini kohale saaks Haapsalu ettevõtted? Spad?
Kui palju Lõuna-Eestis tegeldakse 6/12 peatuste probleemiga? Viimase puhul kardan küll, et ei tegelda. Sest ega riigipoolne teemapüstitus on olematu ja kui reisirongiliiklus taastamiseks läheb, pistetakse kiiresti 6 peatuse projektid kooskõlastamiseks lauale ning kõikidele ettepanekutele vastatakse: "Teil on õigus teha ettepanekuid, meil õigus need arvestamata jätta"...!? Mitte, et ma tingimata eeldaks 12 peatuse vajalikkust, kuid 6 on selgelt ebapiisav. Vähemalt kahel korral päevas peaks ka väiksematest kohtades liikuma pääsema! Ülejäänud rongid võivad juba kiiremad olla.. Muidugi mitte intervall-loogika järgselt, kus ei arvestata kohalikke olusid ega vajadusi.
Aga ega elementaarsete asjade selgekstegemine pole üldsegi lihtne, selles olen juba kõva kogemuse saanud. Kui riik (Elektriraudtee ja MKM-i näol) ei taha sisuliselt tegeleda tuleviku sõiduplaaniga juba nüüd ja soovitavad teha ettepanekuid olematule põhjale... Siis on tulemuseks aasta(te)ks rikutud sõiduplaan ja veelgi pikem halb mõju ühistranspordile. Ehk lausa hukutav mõju.
Huvitav ka see, kas ikka oleme hirmus edukas riik ja õpetame kogu maailma? Kui juba praktiliselt aastaid ei suuda me rohkem raha leida ühistranspordile? Just uute bussiliinide avamiseks ega isegi mitte olemasolevate väikseks pikendamiseks? Pigem tegemist ikkagi valitsemiskvaliteediga ja inimeste heaks mõtlemisega ehk selle viletsusega...
Rongide (busside) hilinemine.
Tekkis väike poleemika sellel teemal Tõin siia ühe oma arvamuse üle. Illustreerimiseks. Tuli rasvaselt, aga las siis olla.
???