Blogiarhiiv

laupäev, 6. november 2021

2017 juuni. Paldiski - käpalistest liblikateni. Eestimaa Looduse Blogi postitus.

 

laupäev, 10. juuni 2017

Paldiski - käpalistest liblikateni.

Mõtlesin, et lähen kas Aegviitu või Paldiskisse. Valisin Paldiski, kuna seal pole pikemalt käinud. Matkajadki valisid ühte ja teist, nagu näha.


Aga hea oli näha, et kõik ei istugi pidevalt telefonis! Seda enam on vaja ka reisiraamatukogu! Ja muidugi oli hea tunda, et on noori, kes saavad aru veidi rohkem, mida vaja muuta. Noh, Elronist rohkem...
Eriline roll minu arvamuste kujundamisel aastate, lausa aastakümnete jooksul, ongi tulenenud muuhulgas inimestega rääkimisest ja ka nende arvamuste mõistmisest. Just see on üks oluline asi kõige muu kõrval, millest ametnikel puudu jääb. Aga ametnikke juhendavad ju poliitikud?Kloogalgi parkla olemas! Saab ka joogivett? Või matkaja/ootaja varikatuse alla, kui paduvihm või lõõskav päike?


Aga Paldiskisse jõudes märkasin, et raudtee lähedal väga palju käpalisi. Ja otsustasingi neid vaatama minna. Sest ega akna kaudu suurt aru saa. Aga näha oli ka pääsusilmi. Ja need on armsad ning ammu nägemata.....Ka Paldiskis uhked tööd ära tehtud. Tegemise eest ka peab kiitma ja kiidangi. Natuke.
Kuid veevõtukohta ma ei leidnudki. Matkajadki ju otsivad? Ehk näevad kellegi poolt maha jäetud õllepudeleidki ja kõris käib klunks?
Ei jõua kogu aeg kümneid liitreid vett vedada kaasa!
Ja keskkonnahoiu koha pealt pole pidevalt uute pudelite (pudelivee) ostmine samuti mõistlik?
Ehk hoiaks inimesi ja loodust? Et oleks nagu hoidjaskond? Ahjaa, meil on ju ERAkonnad. Ma ei tea, kas normalnajad või kärnkonnajad, nagu Aimla ütles. Aga ERAasjad on vist olulisemad....Varusin jaamast ka joogivett juurde. Oh ei, ärge mõelge, et eurorahade kasutamise käigus oleks mind kuulda võetud ja mõnest jaamast või peatusest saaks vabalt joogivett! Ei, hoopis jaamatöötajalt sain, aitäh! Aga ametnikud saavad selle eest tuld ja tõrva, et pole korduvatesse ettepanekutesse süvenenud ega huvigi tundnud, kas seegi teema oluline...


Läksin piki raudteed tagasi. Silmikuid oli palju.


Ja ka võrkvaksikuid ja anemoone ja .... käpalisi. Ja käpaliste pilte panen palju üles. Kuna määrata ei suuda ja aega polnud ükshaaval vaadata, siis panengi, et asjatundjad näeks. Kui ongi enamuses kõik üks ja sama liik, siis vabandan. Ehk siiski mõne pildi puhul võib KUNAGI juhtuda ette ka midagi põnevat või hoopis asjatundjad tahavad ise kaema minna. Asjatundjatest ma ju aastaid juba räägingi!? Igal alal?

Võrkvaksik?

Enamus hallkäpp?
talvike?
Aga "rongiliikluse ühildamine muu transpordiga" on siingi vilja kandnud. Veidi pikemalt vaadates ma aga märkasin, et kergliiklustee lõiku polegi? Tuleb hiljem???
Tõsi, kanalisatsiooniluuk on teelt kõrvale viidud. Edusamm seegi!Amandus Adamsoni muuseumateljee. Kahjuks ei saanud ma kõike lõpuni kuulama jääda, vabandan! Kuid Adamson oli huvitav ja oluline inimene.Umbes nii võis Adamson ülevalt oma skulptuure vaadata!?Ateljeemaja on Adamsoni oma kunstnikutöö.
 


Ja sireleid õitses palju, uimastavalt lõhnates....Auto versus ühistransport?

Aga kes on see loll, (õlleuimas?), kes jätab oma pudelid vedelema?


Aed-lepalind.
Ja sibula-munapirukad ja rassolnik ja kodused pelmeenid olid tõesti head!!!...
(Keegi ka ei peksnud rätikuga ja sõimanud nagu vene kodus....)
Aga äkki Paldiski Sadam, Heiti Hääl või keegi teine panustaks ka ajaloo taastamisse?

Kes?
Mingi punnpea vist lendles!?


Kas keegi näeb, kuhu on pandud ühised infostendid? Mina ei näinud, vist päike pimestas....

Küll aga hakkas päike juba mõjuma. Juba nägin rohelisi mehikesi......Parem jalga lasta.....

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar