Blogiarhiiv

kolmapäev, 10. november 2021

2018 aug. Põige Paljassaarde. (kopeeritud Eestimaa Looduse Blogist)

 

Infoks varasema kohta:
Kuna päises näeb vaid osasid postitusi poolikute pealkirjadega ja oktoobrikuu "uputasin" teiste postituste siia kopeerimisega (VAREM EESTIMAA BLOGI 2 ja EESTIMAA LOODUSE BLOGI ning kogemata KUSTUTATUD POSTITUSTE FOTOMATERJAL), siis on vaja ka ülevaadet, mida ikkagi leida.
Nii palju siis sai postitusi ja proovisin tundide viisi nende linke postitada.... millegipärast aga suur osa sellestki tehtud tööst läks kaduma. Teie jaoks siin nüüd kerimist muidugi palju, aga see-eest kõik postituste pealkirjad olemas, neile klikates ka neid näete!
Südamest vabandused ja kohtumiseni!

reede, 31. august 2018

Põige Paljassaarde.


Paljassaare on mõnus koht ja hea puhvertsoon linna piiril. Nii ujuma minekuks (Pikakari rand pole sugugi paha koht selleks) kui looduse nautimiseks.


Ja miks mitte ka marjule minekuks? Vähemalt midagi saab põske pista ja maitse suhu!


Aed pole tehtud õunaraksus käimise ärahoidmiseks. Vaid siia rannaniidule toodud ka veised. Ülitore! Nagu tore seegi, et lisaks marjadele ka õunu saab haugata!Nii kaugelt head pilti ei saanud. Kuid hõbehaigrud, meie jaoks suht uus liik, on äratuntav.
Vaatetornist aga segavad vaadet suureks kasvanud puud. Need võiks olla küll maha võetud. Vatekoridor on kitsasKormoran.Pääsukesed kogunevad äralennuks. Sügis on käes.

Veiste puhul tehtud aiad, aga ka laudrada. Tahaks väga loota, et nii rada kui aed ühe korra ka üle immutatakse, et see kallis investeering ikka kestaks!


Spaa ehk pesupäev!
Rohevindid.

Jääkoskel.
Selle raja järgi (saab siis ka ratastooliga sõita) on hästi näha, kui oluline oleks üleimmutamine!Pikakari rand ja mis eriti mõnus, olemas ka grillikohad!
Ka tualetid olemas. Kas ka joogivesi, see jäi vaatamata.Ja siia saab 59 bussiga.


Kuid välismaalased ja "matsid maalt" tasuta ei saa....


1 kommentaar:

Vahva et mägiveised appi vóetud maad korras hoidma.
See ala ilusaks tehtud, pole ise samuti ligi 5 aastat seal kãinud.
Seda ei saanudki aru mis vana "vrakk" seal vees püsti oli.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar