Blogiarhiiv

pühapäev, 26. juuni 2022

2017 KADUNUD POSTITUSED - Kallaste.

 

 
Aga Kallaste mulle meeldib. Üldiselt vaikne kohake ja kui seda vaikust oluliseks pidades arendada, võiks see ollagi vaikne, aga oluline puhkamiskoht. Seda enam, et siin ööbides (täna küll autoga vaid) saaks lähipiirkondi mõnusalt külastada.
 
 
 
Postitusi siia koondades läksid kogemata kaduma pooled 2017 ja terve 2018 Eestimaa Blogi 2 osast.
Õnneks on mul pildid alles, ainult kogu juttu mitte. Nii et rohkem pilte, vähem juttu....

Kuna blogi päises näeb (oktoober) vaid osasid postitusi poolikute pealkirjadega ja oktoobrikuu "uputasin" teiste postituste siia kopeerimisega (VAREM EESTIMAA BLOGI 2 ning 3 ja EESTIMAA LOODUSE BLOGI, lisaks kogemata KUSTUTATUD POSTITUSTE FOTOMATERJAL), siis on vaja ka ülevaadet, mida ikkagi leida. Nii jätkasin veel novembrist 2021 - märtsini 2022

Kui avate 2021 oktoober kuni 2022 märtsikuu lehe, siis IGA KUU VIIMANE POSTITUS ON PEALKIRJAD LINKIDENA! Teie jaoks siin nüüd kerimist muidugi palju, aga see-eest kõik postituste pealkirjad olemas, neile klikates ka neid näete! Ja võin ette öelda, et suur osa tollaseid, aastatest 2012-2016 olnud kitsaskohti on samad ka täna, siis aktuaalsus pole kadunud. Ajalooks muutunud piltide mõjust rääkimata!

Teine variant on arvutiversioonis paremal küljel SILDID. Neid pidi, olgu siis kohanime, erakonna vm otsinguga avanevad postitused, alla kerides VANEMAD POSTITUSED klikates järgmine jne.
Küll aga on tohutult palju neis teemades ilusaid pilte ka Läänemaast ja Haapsalust. Kuidas siis teisiti - Eesti ilusaim linn ja Romantikapealinn! Aga ka kõikajlt mujalt ja kõigest muust postitusi.

Südamest vabandused ja kohtumiseni!


 
Kallastele sattusin kunagi väga-väga ammu. Nüüd olen mõned korrad käinud ja üldiselt sattunud see ikka sügisesse aega.
 
Palju hooned on korras ja muidugi ilusad. Nii ongi jalutamine puhas nauding. 
Muide, täna (26.06.2022) olla Kallastel taas laat olnud. Müüjaid peaaegu 20, peale jaani aeg pole selleks muidugi parim. Ostjaid vähe ja see ka suuresti loogiline, sest sel ajal sõidetakse ikka enamasti oma tuttavatesse paikadesse. kahju müüjatest, eriti, kui veel müügikoha eest maksma peab. Vaja oleks jõuda selleni, et kuskil piirkonnas oleks sagedamini üritusi, mitmelaadseid ja siis on ka müüjatel asjal kasumi lõhn man. 
 
Kuigi Peipsi pole meri, on siin siiski avarust. Ja laevade asemel paadid.


 
Kämpingukohad väga ilusas asukohas.

 
Omamoodi turismiatraktsiooniks on ka kalmistud. Meie jaoks väga eripärased siin.


  
Vähegi rohkem puhkajaid ja nii võiks siingi lubada ilma eriliste bürokraatianõueteta kodukohvikuid. Mis oleks selles halba, kui keegi kodus külalistele kalasuppi või sibulapirukaid pakub? 
Kuskil aiaääres lauake ja paar tooli ning puhas einestamisnauding? 
Õnneks ei jäeta ka tänaseid külalisi päris ilma. ja kui sellistes kohtades seiklete, siis unustage Tartus vm söömine, hoidke kõhtu siinse jaoks.
 
Majutust vähe, pole puhkajaid. Puhkajaid vähe, sest pole majutust....
Tühje hooneid aga on. 
Peipsi aga, nagu ka meri, ampsab tasapisi tükke kaldast...


 
 
Siin võib näha ka hõbehaigruid.


 
Vabaks kasutamiseks majake vaatetorni juures on muidugi midagi üsna uut. Kus veel Eestis on nii, et lähed ja astud katuse all, kui sajab?

 

 

 

 

 

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar