Blogiarhiiv

pühapäev, 4. detsember 2022

Soome 2018 - kadunud postitused.

 

 
 
Kuna blogi päises näeb vaid osasid postitusi poolikute pealkirjadega ja mõnel kuul "uputasin" teiste postituste siia kopeerimisega (VAREM EESTIMAA BLOGI 2 ning 3 ja EESTIMAA LOODUSE BLOGI, lisaks kogemata KUSTUTATUD POSTITUSTE FOTOMATERJAL), siis on vaja ka ülevaadet, mida ikkagi leida. Nii jätkasin veel novembrist 2021 - detsember 2022

Kui avate 2021 oktoober kuni 2022 detsembrikuukuu lehed, siis IGA KUU VIIMANE POSTITUS ON PEALKIRJAD LINKIDENA! Teie jaoks siin nüüd kerimist muidugi palju, aga see-eest kõik postituste pealkirjad olemas, neile klikates ka neid näete! Ja võin ette öelda, et suur osa tollaseid, aastatest 2012-2016 olnud kitsaskohti on samad ka täna, siis aktuaalsus pole kadunud. Ajalooks muutunud piltide mõjust rääkimata! Kõiki mõtteid ma muidugi tollasest pole suutnud meenutada, mis piltidega seonduvad.

Teine variant on arvutiversioonis paremal küljel SILDID. Neid pidi, olgu siis kohanime, erakonna vm otsinguga avanevad postitused, alla kerides VANEMAD POSTITUSED klikates järgmine jne.
Küll aga on tohutult palju neis teemades ilusaid pilte ka Läänemaast ja Haapsalust. Kuidas siis teisiti - Eesti ilusaim linn ja Romantikapealinn! Aga ka kõikajlt mujalt ja kõigest muust postitusi.

Südamest vabandused ja kohtumiseni!

 
 
Ükskord viidi jõulupreemiaks meid Soome ja see oli üsna tore reis. Näha jõudis üksjagu ja kuigi ilm väga ei soosinud, siis ikkagi, rahule ma jäin. Pealegi nägi ka veidi sealset ühistransporti ja praegu uuesti pilte postitades vaatan ja mõtlen, kas peaks ehk pikemalt minema? Olen ju nüüd ka üks viimastest mohikaanlastes ehk neist, kes pole veel soomes käinud.

 
Muidugi tasub laevale jõudes kõht täis süüa. Rohkem kui keskpärane toitlustus ju kah! 
Meresõiduga on mul sellised kummalised lood, et ma ei karda seda otseselt, aga merehaiguse kartus on alati häiriv. Sellise ilmaga seda ma siiski ei kartnud nii et kasutasin aega ka mõnusaks pildistamiseks. meri on ju ikkagi imeline! Ja tegelikult meeldivad ka laevad mulle üksjagu.

  
Sellisel saarel suvilat omada oleks muidugi üsna äge! 
Muidugi olnuks omamoodi äge minna linna peale ühistranspordiga!
 
Ühe nägemise järgi ei oska muidugi midagi arvata.

 
Valgustitega tundub siingi laristamist olema.


 
Ja vägagi palju!!


 

 
Skandinaavias on muidugi graniitkillustikku odav ja lihtne kätte saada ning tee-ehituseks kasutada. 
Näeb siin ka tuttavaid veofirmasid.

 
Ladu oli muidugi huvitav vaadata. Kuigi ka siin on raske öelda, kuivõrd ollakse effektiivsemad jne.
 
Suurem laopind aitab kindlasti efektiivsusele kaasa, samas tähendab see ka suuremaid küttekulusid. Kuid kaubatellimine ja selle tase on alati oluline nagu ka kaubasortimendi arv riiulikohal jne. 
4-realised on Lõuna-Soomes muidugi mõttekamad kui meil üldse.

 
Bussipeatuste ootekojad aga paistavad kohati samasugused käkerdised nagu meil.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar