http://www.maaleht.ee/news/uudised/arvamus/kasitoo-peabki-kallis-olema.d?id=63236554
Olen nõus, et käsitöö ei saa olla odav. Aga odavam küll! Plärala lisasin siia ka just põnevate eriarvamuste pärast. Seda, et me millestki teada ja midagi mõista ei taha, näitab Liisu. Selle asemel, et asjaga süvitsi minna ja veidike targemaks saada, hakkame rääkima jahumisest!?
Jah, pole minu palk ka suurem asi, üks töökaaslane kudus sokke ja müüb tuttavatele. Väga odavalt. Tänud, maksnuks ka 6 eurot...
Imestasingi, miks ta nii odavalt müüb. Ta lihtsalt soovib natuke juurde teenida. Aga sain omale lubada. Laatadel käimine ongi natuke tühjavõitu tegu, sest eriti midagi osta ei saa, ehk vaid mõned asjad. Kuigi tahaks.
Kurja juur paistab aga olema sellised laadad ise, olgu siis Mardilaat või sibulalaat. Kui käsitööline peaks IGAPÄEVASELT rabama, siis mõnegi laada korraldaja tundub olevat teist tüüpi - "teen ühe laada ja elan kuu aega...
165 eurot ühe kökatsi eest??? Kui palju on turul ühe leti päevahind? 6 eurot? 16 eurot? Muide, see laadaröövlite poliitika ongi üks põhjus, miks ma nii väga tahaks teeäärseid müügikohti. Nagu ka Tartust välja sõites on mingi hamburgerikiosk, kus pidid olema ka kindad müügil. Muidugi on sellistesse kauba tarnimine omaette teema, korraga ju vaid mõned ühkud... Ometi, aeg-ajalt tuleb nagunii ringi sõita ja nii leiab ikka võimalusi kaupa kohale viia.
Parim variant nuidugi see, kui keegi tegeleb käsitööga ja teine inimene perest just sellise müügipunktiga, kuhu võetakse müügile ka talukaupa... Või vastupidi. Ja kala. Ja koduveini ja -mahla.
Muide, ka laadad peaks toimuma ehk tihedamini ja ühes kindlas kohas. Mitte nii, et kord-kaks aastas veetakse bokse ja muud träni kohale. Nii kujunebki ka laada korraldamine kulukaks. Miks ei võiks omavalitsused alustada selliset platside järk-järgulist loomist? Teine võimlaus lihtsalt, et osa müügipindu ootavad oma järge lähdal hoones. Ei pea alati olema tohutu varustuse kohaletarimine ju!?
+-
Kui rahakott kõhnuke, ostan masstoodangut, peaasi, et käed soojad. Kui tahan käsitööd, koon ise.
lepime ära
Liisu
Lugesin
Lillekasvataja
Hm
tädi maali
Päris kindlasti võib juhtuda, et kui omad väga selget ettekujutust sellest, milliseid kindaid soovid, siis just seesuguseid ei pruugi leida ka siis, kui kõik käsitööletid turgudel, tänavatel ja laatadel läbi kammid. Kui ettekujutus nii selge, siis tuleks omal vardad näppu võtta või kui need sinna mingil põhjusel ei sobi, siis minna mõne meistri juurde ja soovitu tellida.
Karin Güldere ehk Põhjatäht
Näiteks see (minu pöördumine memmekeste poole, et nad ennast, oma oskusi ja aega ka väärtustada julgeksid):
Ja sina, kallis nobedate näppudega memmeke mõtle, mis maksaks praegu see hulk lõnga, mille kinnastesse või sokkidesse kood, kui seda ostma peaksid täna ... Kui peaksid ostma samasuguse kvaliteediga lõnga, mida kudumiseks kasutad praegu, siis mis oleks selle hind? Ja see on sinu materjali hind LISAKS sinu tööle. Sinu vanade lõngavarude ja praeguste lõnga-ostjate vahel on vaid 1 erinevus. Ja selleks on AEG, millal lõnga ostsid/ostate praegu või kunagi villa vastu vahetasid. (Ka sinu töö kunagi lambaid pidades oli TÖÖ, mille eest väärid tasu ... kasvõi praegu lõnga hinna näol, mis tuleks KUDUMISHINNALE juurde lisada. Pea vaid meeles, et ilma lõngata ju kinnast kududa ei saa, eksole ...
Karin Güldere ehk Põhjatäht
http://www.isetegija.net/phpBB2/viewtopic...
(Lugemiseks peab olema foorumi kasutaja ja end sisse logima)
Lugesin
Lõngakera
Et siis tühjast nüüd niipalju tüli ja ajaraisku...mõelda, kuipalju käpikuid oleks asjaosalised selle ajaga valmis saanud! Kurja, kui ma neid lugusid ja kommentaare poleks lugenud, oleks minugi suur, soe ja rõõmuga ka
http://www.maaleht.ee/news/tarbija/tarbijauudised/joulueelset-aega-taidavad-kasitoolaadad-ja-messid.d?id=63302328