ESTONIAN BLOG

Soovi korral võite kirjutada ka meilile

loodusemees@gmail.com

Kui avaldate arvamust blogis, tuleb raport postkasti Teie külastusest, nii et saan esimesel võimalusel Teile siinsamas vastata.

Olen tänulik nii toetavate kui kriitiliste arvamuste eest. Ka sarnastest teemadest välismaal. Tähtsaim on see, et arvamused olulised mulle kui ka neile, kellest sõltuvad paljud otsused.
Kommenteerige julgelt, see oodatud!

Päikest!

Vaadake ka EESTIMAA BLOGI 2
http://eestimaablogi2.blogspot.com/
ja Looduse Blogi
http://llooduseblogi.blogspot.com/
FACEBOOK
https://www.facebook.com/groups/685489471517376/?fref=ts

teisipäev, 29. märts 2011

CARPE DIEM 2

Lõpuks ometi maal!
Rattasõiduks ilm niiske ja mitte kõige nauditavam. Kuid koju jõudmist see ei sega. Mõtlesin juba eile, et tulen ja kuulan mingigi aja muusikat. Isegi mida kuulata oli juba selge. Aga plaate ei leidnud! Olen vist kellelegi kuulata andnud ja see võrdub tänasel ajal pea et ilmajäämisega. Sest ikka satuvad plaadid kuhugi teise riiulisse ja...nii nad läinud ongi.

Poisikesepõlves sai alati kinos käidud, oli milline film tahes. Vaid väga üksikud filmid jätsid saali tühjaks. Sai vaadatud sõjafilme ja komöödiaid ja Goijko Mitic`it ja Dean Reed`i ja india filme ja.... kõike ei jõuaks üles lugeda!

Minu jaoks oli aga üks olulisemaid filme, kus peaosas üks laulja. RAPHAEL. Vene ajal ju igasugust muusikat ei liikunud, seda aga küll. Kinno tuli film "Kui Sind Enam Ei Ole". Süzheees oli põhiline noore laulja armumine naisesse, kes Hiroshima tagajärjel oli parandamatult haige ja suri. Laulud oma võõrapärases keeles ja hingest tulenevalt olid aga võrratud, Raphael aga äärmiselt eripärane. Ja eks iga oli selline...vastuvõtlik! Nii olingi paar aastat hiljem üllatunud kui tuli järgmine film: "Las Räägivad". See mul nüüd õnneks ka plaadil. Nüüd vaadates filmid naiivsed, aga tollal... Kas me muutume aja jooksul? Või jääme tegelikult otsime kõike seda sama, mis tollal?
Pluss 3 suurt vinüüli ja kolm väikest. Vinüüle sai ostetud, mis vähegi meeldis. Nii lisandusid Manuel ja Salvatore Adamo jpt. Aga Raphael jäänud mulle hinge! Aga..., oot, tõstan kaktused vinüülimängijalt Radiotehnika-301M-stereo maha ja kougin vinüüli välja!!!

Super! Kusjuures plaadid krõbisevad pea nagu vene ajal vanad 78 kiirusega plaadid! 
Raphael ja Halleluuja! Kusjuures alles tänapäeval uusi plaate ostes sain aru, et ta laulnud ka palju usuteemalisi laule.

Üldse ei kujuta tänapäeva noored ette, missugust tohutut kogust muusikat sisaldavad vanad vinüülid. Ja milliseid esinejaid!? Ehk tuleb tuttav ette Tom Jones ja veel mõni. Aga olid ju Dean Reed, Paul Mauriat, James Last, Joe Dassin, Teach-In, Demis Roussos, Glorya Gaynor, Silver Convention, Adriano Celentano, Smokie, Andy Williams, Francis Goya, Pesnjarõ...

Lööge mõni nimi Youtube`ja vaadake, mis üllatusi sealt välja tuleb!? Muidugi kui mõnes nimes vigu sees pole. Ka võib näiteks Pesnjarõ asemel olla Pesnjari jms. Aga kunagi ei tea, mis võib päeva nauditavaks teha....

Vahel olen mõelnud, et mõni raadiojaam muu seas võiks teha saatetunde ka möödunud aegade muusikast. Ja ka tänapäevast. Ma ei mõtle Eminemi ja muud sellist, 50 cent või kopikat, vaid ikka muusikat. Mida me teame ungari, läti, saksa, soome, islandi, saami, hispaania, rumeenia ... muusikast? Tegelikult ju ainult killukesi! Ometi olid ju Lokomotiv G, Raimonds Pauls, Lado Leskovar, Samotsvetõ..........

Poisikesest peast meeldis mulle Dean Reed`i Together. Ja meeldib ikka... Kas on vahet, et Dean tembeldati punaseks lauljaks? Ei ole... Kuulan ikka. Sõnu ma ei kommenteeriks. Kes tahab kuulab ise...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar